Nawet 5 tys. mkw. powierzchni ma zostać pomalowane w ramach rozpoczętej w poniedziałek IX edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Graffiti Outline Colur 2010.

Jako pierwsza za spraye chwyciła niemiecka grupa Maclaim, która jest odpowiedzialna za stworzenie dwóch murali na patio Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania przy ul. Kilińskiego. Mają one nawiązywać do europejskiej kampanii "HELP - dla życia bez tytoniu", przy czym na jednym z nich pojawi się Księżniczka na ziarnku grochu, a na drugim - Czerwony Kapturek. Prace mają potrwać około 5-6 dni.

Od najbliższej środy ruszy z kolei malowanie ściany kamienicy przy ul. Żwirki 8. Tam powstanie mural przedstawiający autorów projektu (nowojorską grupę Tats Cru) trzymających w dłoniach łódzki symbol (co to będzie, jest póki co tajemnicą).

W międzyczasie murale pojawią się również na terenie dawnej fabryki Telefunken przy ul. Łąkowej (temat przewodni to kosmos). Poza tym graffiti zostaną pokryte także cztery wagony kolejowe (jeden z nich ma zamienić się dzięki malowidłom w wagon nowojorskiego metra).

Festiwal potrwa dwa tygodnie. Weźmie w nim udział około 80 wielbicieli graffiti.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!