Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Łodzi powstaje Centrum Badawczo-Rozwojowe BSH [ZDJĘCIA]

Marcin Bereszczyński
materiały prasowe BSH
Przy ul. Lodowej 103 w Łodzi powstaje Centrum Badawczo-Rozwojowe BSH. Znajdą się w nim najnowocześniejsze laboratoria i ponad 1,5 tys. stanowisk do badań i testów innowacji. Zatrudnionych zostanie tam 200 konstruktorów i inżynierów różnych specjalizacji,Centrum Badawczo-Rozwojowe BSH zajmie prawie 10 tys. mkw.

Bosch und Siemens Hausgeräte (BSH) intensywnie inwestuje w Łodzi. Na początku kwietnia otwarte zostało centrum logistyczne na terenie największego w Polsce kompleksu dystrybucyjnego Central European Logistics Hub tworzonego przez Panattoni Group. Centrum logistyczne ma aż 80 tys. mkw. powierzchni. Za rok BSH zakończy w Łodzi kolejną wielką inwestycję. To Centrum Badawczo-Rozwojowe, którego budowa pochłonie ponad 80 mln zł. Nowy ośrodek ma pracować na rzecz sektora pralnictwa w BSH. 24 maja podpisano akt erekcyjny pod nową inwestycję.

- Na badania i rozwój BSH przeznacza 4,5 proc. globalnych przychodów firmy na świecie - powiedział Konrad Pokutycki, prezes zarządu BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego. - BSH buduje swoją pozycję w Polsce od 25 lat. Jest liderem branży AGD w Polsce i Europie, dlatego ciążą na nas zobowiązania wobec klientów. Chcemy kreować i wyznaczać trendy, żeby ułatwiać życie ostatecznemu konsumentowi. Dzięki Centrum Badawczo-Rozwoje uaktywni potencjał wiedzy. Rozwój jest możliwy tylko dzięki nowym technologiom i innowacyjnym rozwiązaniom.

Wiceprezydent Łodzi Wojciech Rosicki dodał, że firma BSH jest obecna w Łodzi od 23 lat i wszyscy prezydenci i urzędnicy przestawiali ją jako najlepszy przykład inwestycji w Łodzi. - Światowa marka była najlepszą rekomendacją dla kolejnych inwestorów. Dzięki temu przedsiębiorcy zaufali, że warto inwestować w Łodzi.

- BSH to nie tylko lider na rynku gospodarstwa domowego, ale również lider pod względem zezwoleń wydanych przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną. To już jej szóste zezwolenie - powiedział Marek Michalik, prezes ŁSSE. - BSH rozwija się w Polsce w modelowy sposób. Zaczęła od magazynów i fabryk, a wkrótce otworzy Centrum Badawczo-Rozwojowe.

Nowa inwestycja będzie również przykładem, jak minimalizować straty energii, odzyskiwać ciepło z powietrza, redukować emisję hałasu, czy maksymalnie wykorzystać naturalne oświetlenie.

BSH na polskim rynku oferuje sprzęt AGD marek Bosch, Siemens, Gaggenau i Zelmer. BSH posiada w Polsce sześć fabryk. W trzech łódzkich zakładach produkowane są pralki, zmywarki i suszarki do ubrań. W dwóch wrocławskich zakładach piekarniki i lodówki, w pod Rzeszowem małe AGD. Globalnie BSH zatrudnia 62 tys. pracowników, ma 43 fabryki na świecie, a w ubiegłym roku zanotowała przychody 13,8 mld euro.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Michał Pietrzak - Niedźwiedź włamał się po smalec w Dol. Strążyskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto