Takiego stadionu na Widzewie raczej nie będzie

Takiego stadionu na Widzewie raczej nie będzie (© mat. promocyjne)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Potwierdzają się informacje Dziennika Łódzkiego, że łódzkie kluby otrzymają mniejsze dotacje z budżetu miasta. W środę telewizja "Toya" zorganizowała debatę na temat wsparcia finansowego łódzkich klubów ze strony władz miasta.

Prezydent Zdanowska zapowiedziała, że wydatki we wszystkich sferach będą ograniczane, bo Łódź stawia na inwestycje. Prezydent Łodzi uważa, że zamiast 5 milionów dla klubów będzie 4,5 mln zł.

Sponsor łódzkich żużlowców Orła, koszykarek Widzewa Łódź, Witold Skrzydlewski jak zwykle ostro reagował. - Nie ma lepszej dziedziny promocji Łodzi jak sport. Nie wyrzucajmy pieniędzy w błoto na bezsensowne akcje, jak Łódź miasto kobiet. Nie wyrzucajmy pieniędzy na nowy znak miasta.

Wojciech Rosicki, dyrektor departamentu UMŁ odpowiadał: - Gdyby sport był dobrym nośnikiem reklamy miasta, to sponsorzy chętnie podejmowaliby współpracę z klubami. A tak nie jest.

Poruszono także kwestię budowy stadionów Łodzi.

Wojciech Rosicki, dyrektor departamentu UMŁ powiedział: - Dwa lata temu w zupełnie innej sytuacji budżetowej zapadła decyzja o budowie dwóch stadionów. [...] Pojawiają się koncepcje odnośnie budowy jednego stadionu i brana jest pod uwagę neutralna lokalizacja. Rozmawiamy z wieloma podmiotami, czy możemy budować jeden stadion. Start to jest bardzo dobra lokalizacja.

Przypominamy, że w 2010 roku łódzkie kluby otrzymały dotacje w wysokości 5,7 mln zł, tyle samo w 2011 roku. Ale na 2012 rok tę kwotę zmniejszono do 5 mln zł. Bardzo możliwe, że w 2013 roku ta kwota skurczy się do zaledwie 3 mln zł.

Czytaj więcej na ten temat: Tylko 3 mln zł dla klubów i jeden stadion w Łodzi?

Czytaj także

  Komentarze (102)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  dike (gość)

  Miasto powinno posiadać EWENTUALNIE JEDEN stadion,który wypożyczałoby chętnym klubom na treningi i mecze ALE!- ZA GODZIWĄ ODPŁATNOŚCIĄ.Oczywiście właściciele klubów-stajni/sprzedaż zawodników,handel ludźmi?,kojarzy mi się z nieszczęsnymi gladiatorami/ ,jeśli widzą w tym swą promocję mogą wybudować sobie stadiony na ogólnych zasadach prawa budowlanego.Minęły czasy gdy sport i treningi były uosobieniem zdrowia fizycznego i miejscem kształtowania charakterów.Obecnie spełniają funkcje promocji i reklamy ich właścicieli.Jeśli więc właściciele prywatni mają mieć z tego zyski to dlaczego miasto jako wspólnota mieszkańców za wynajem stadionu nie ma mieć też korzyści?A już, to dopłacanie-tzw.dotacje do prywaty w świetle tego jak wyżej, bez względu jakie do tego dorobi się tłumaczenie, jest nadużyciem logicznej funkcji mojego przyzwoitego całościowego myślenia w tym temacie.Znakomicie puentował tą budowę EL, cyt."Ten stadion jest tak potrzebny jak ku...e majtki.Niech sobie kluby same zbudują stadion..." Od siebie dodam: jeśli ku..a może dodatkowo na tych majtkach zarobić to niech już będzie...

  Steve (gość)

  Musi decydowac ekonomia. Wybudowanie stadionu na widzewie bedzie tansze niz neutralnego na starcie. W innym przypadku bedzie to niegospodarnosc Waldo miasta. Lks moze grac na widzewie jesli zdola pokryc koszty wynajmu.

  EL (gość)

  Ten stadion jest tak potrzebny jak ku...e majtki.Niech sobie kluby same zbudują stadion i potem go same utrzymują a nie wyciągają łapska do kieszeni podatnika i zmuszają do płacenia na ich utrzymanie pod przymusem biednych mieszkańców Łodzi !

  1910 (gość) (liberum veto)

  Dokładnie... trzecie co do wielkości miasto w Polsce a stadionu ni ma i prędko nie będzie. Wszędzie budują, a u nas tylko piszą sprejemo po kamienicach złote myśli.

  adam (gość)

  Szybki powrót to koncepcji 1 wspólnego stadionu (nawet już na neutralnym gruncie) to próba zgarnięcia kasy od Hellmich tylko podobno firma nie jest zainteresowana inną lokalizacją i zamierza ewentualnie zainwestować tylko w tereny na Piłsudskiego. Jak wiadomo budowa jednego wspólnego stadionu na neutralnych gruntach grubo przekroczy te 218mln zł (planowany koszt budowy stadionu miejskiego z 3 trybunami) i teraz miasto ma problem czy budować za miejską kasę a może uda się jednak podebrać partnera Widzewowi czy może dołożyć te 100mln na Widzew.

  hehe (gość)

  h ttp://www.youtube.com/watch?v=EJzuc8SsDFA , od 35 sek.
  Najlepsze przesłanie Hanki Galerianki

  liberum veto (gość)

  Jakie "władze" Łodzi ?? To banda dyletantów uczepionych swoich stołków. Historia z budową stadionu czy nawet stadionów to najlepszy przykład. Aż żal oglądać Canal + i transmisje z Bielska-Białej, Białegostoku, Zabrza gdzie właśnie się budują nowe obiekty nie mówiąc o miastach gdzie już grają na fajnych stadionach. I niech Zdanowska nie zasłania się "dobrymi chęciami" - to co dzieje się w Łodzi to partactwo, dyletanctwo i zacofanie czystej wody. KOMPLETNY BRAK WIZJI...a przede wszystkim szacunku do obywateli.

  ja (gość)

  h ttp://lodz.naszemiasto.pl/artykul/1571547,zmiany-w-budzecie-lodzi-lodz-nie-zrealizuje-zaplanowanych,id,t.html
  h ttp://lodz.naszemiasto.pl/artykul/1571777,remont-piotrkowskiej-na-pewno-sie-opozni-firma-ids-bud,id,t.html#26af9865424ecb90,1,3,5
  Ja pi...le , Zdanowska odpuść sobie rządzenie ty i ta banda nieudaczników , kolesiów , urzedasów bez pomysłu !!!!!!!! Stadionów zero , dworca zero , remont pietryny zero !!!!!
  h ttp://www.youtube.com/watch?v=EJzuc8SsDFA , to wasze przesłanie , od 35 sek.

  elo (gość) (Darek)

  Jestem kibicem Widzewa ale nasze miasto jest zbyt biedne by pozwolic sobie na obiekty wiec sklaniam sie ku jednemu choc opory byly spore, najpierw trzeba jednak rozgonic władze Łdz

  w jarmułce '09 (gość) (gość)

  I uważasz, że te sukcesy odnosił, bo tam była lepsza trawa, czy powietrze czystsze? Chłopie ogarnij się. Tam grali, bo wówczas stadion Widzewa nie spełniał wymogów, a i więcej ludzi mogło oglądać te mecze. Mi tez nie będzie przeszkadzało jak stadion miejski powstanie na Widzewie, a pss będzie mógł zgodnie z twierdzeniem p.prezydent rozgrywać tam mecze. Nie widzę problemu.

  nihil novi (gość)

  wyprowadzać się stąd i podatki płacić w W-wie, Poznaniu albo innym Wrocławiu. W Łodzi buduje się NOWE CENTRUM ŁODZI w dawnej EC1 za gruuuube miliony tylko chyba nikt dzisiaj nie jest w stanie powiedzieć co tam będzie, ile do tego trzeba będzie dokładać i jaki ma to sens. A tymczasem - serce Łodzi i jej historyczne centrum - ul. Piotrkowska umiera śmiercią gwałtowną. Tak jak sport wyczynowy który był zawsze wizytówką miasta. Zdanowska - polityk bez przyszłości. Pamiętajmy o tym przy urnach.

  ja (gość)

  Obiektywnie :
  Trzeba dogadać się z niemcami i wybudować stadion dla Widzewa na Widzewie , odpuscić sobie obiekt Łks-u do czasu aż się podniosą i zaczną walczyć o ekstraklasę ( jeżeli się podniosą)

  ada (gość)

  Prawda jest taka, że mydlono nam oczy o powstaniu 2 nowy stadionów i co? Minęły 2 lata i teraz się okazuje że jest pomysł na budowę jednego stadionu (nie można było tak od razu?). Czyli zaczną się projekty, pozwolenia, przetargi i kolejne 2 lata zleci a później się okaże, że to głupi pomysł. Dlaczego inne miasta krzykną "budujemy stadion" i w ciągu niecałego roku potrafią przystąpić do budowy? U nas zawsze jest jakiś problem. Chyba żadna inwestycja w Łodzi nie zakończyła się zgodnie z terminem.