Duże emocje na legnickim kąpielisku. Będą piaskowe rzeźby i manewry komandosów Z powodu huraganu ucierpieli nie tylko ludzie, domy i drzewa w Legnicy.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Duże emocje na legnickim kąpielisku. Będą piaskowe rzeźby i manewry komandosów
Z powodu huraganu ucierpieli nie tylko ludzie, domy i drzewa w Legnicy. Także planowane imprezy dla najmłodszych musiały zostać przełożone na inne terminy. Tak stało się z największą letnią propozycją Ośrodka Sportu i Rekreacji dla legniczan - konkursem plażowej rzeźby na kąpielisku Kormoran "Złote Piaski 2009".


Wielkie zawody w piasku powracają, i to w jeszcze lepszej formie, której wymaga nad-zwyczajna sytuacja w mieście. Obok zabawy w piasku, przeznaczonej dla stu rodzin i indywidualnych zawodników, na plaży kąpieliska wylądują też komandosi w ramach akcji "Zielone Berety".
- Każdy z uczestników imprezy dostanie certyfikat ukończenia gry terenowej - zapewnia Andrzej Gąska, dyrektor OSiR-u w Legnicy. - Tą zabawą zrekompensujemy legnicza-nom dłuższe oczekiwanie na ich ulubiony konkurs.

Zabawa rozpocznie się w samo południe, 20 sierpnia. Każdy, kto chciałby zostać skautem zielonych beretów, powinien przyjść na kąpielisko Kormoran z plecakiem, wygodnymi butami do chodzenia po terenie i wziąć ze sobą strój kąpielowy.

Miejscem konkursów będzie nie tylko plaża, ale i okoliczne chaszcze. Konkurencji przewidziano sporo, m.in. szukanie ukrytego skarbu za pomocą mapy, podchody, zawody sprawnościowe czy przygotowywanie gorących posiłków pod okiem dorosłych.

Dopiero po manewrach terenowych zostanie rozegrany, przekładany już dwukrotnie, konkurs rzeźbienia w piasku. Dla miłośników tej ulotnej sztuki organizatorzy przygotują około stu stanowisk. Konkurencje zostaną rozegrane w trzech kategoriach - rodzinnej, indywidualnej do jedenastu lat i w ostatniej, powyżej tego progu wiekowego.


Wystarczy bilet

Zapisów można dokonać w siedzibie OSiR przy ulicy Najświętszej Marii Panny 7 (tel. 076-723-38-01) lub 20 sierpnia na samym kąpielisku, do godz. 11.30. Ceną uczestnictwa w zabawie jest wykupienie biletu wstępu na ośrodek. W zabawie skautowskiej może wziąć udział nawet stu młodych ludzi. OSiR zaprasza do manewrów młodzież w wieku od 10 do 14 lat. Każdy, kto zechce sprawdzić swoje umiejętności skautowskie, musi mieć pisemną zgodę rodziców na wzięcie udziału w zabawie.Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!