Rusza nowy tor kartingowy w Łodzi

Rusza nowy tor kartingowy w Łodzi (© fot. Maciej Stanik)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Oficjalne otwarcie nowego toru kartingowego w Łodzi nastąpi w piątek o godz. 18. Tor długości 1800 m mieści się w hali przy ulicy Smugowej. Kierowcy gokartów mają do pokonania dziewięć ostrych zakrętów i dwie szykany, czyli dwa ostre zakręty w lewo i prawo. Tor przy Smugowej oferuje najszybszą jazdę w Łodzi. Na 30-metrowej prostej można się rozpędzić do 55 km/h.

Arkadiusz Małecki, właściciel i pomysłodawca budowy toru mówi, że ścigać może się nawet sześć osób. Zakręty, choć ostre, są szerokie, więc problemów z bezpieczeństwem nie będzie.

Do wybudowania band wykorzystano trzy tysięcy opon. Właściciel toru mówi, że opony są miękkie więc wjazd w "ścianę" nie grozi ani kontuzją, ani uszkodzeniem pojazdu.

Dostępnych jest sześć gokartów krajowej produkcji. Mają silniki 0,2 l, pozwalające rozpędzić się do 60 km/h. Jak podkreślają pracownicy toru, to aż nadto, by poczuć przypływ adrenaliny podczas jazdy.

Starty na nowym torze zapowiedziały już dwie lokalne ligi.

W Łodzi powstał nowy tor dla gokartów. Zobacz film

Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

do StefanW (gość)

Hala była na wynajem w kilku serwisach ogłoszeniowych. Jak się poszuka to nadal jest:P Obiekt nie jest własnością toru tylko go wynajmują. Proste. I to nie są tereny pofabryczne, Browar był za płotem Stefanie:)

stefanW (gość)

Fajnie bo do tej pory trzeba było jeździć gdzieś dalej. Mnie jednak ciekawi jak się zostaje właścicielem takich terenów pofabrycznych, może było ogłoszenie w gratce czy tak p.Małecki?