Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Cannes pokazano projekt zabudowy najdroższej działki w Łodzi [ZDJĘCIA]

Marcin Bereszczyński
Pomiędzy budynkami wzniesionymi przez Ghelamco mają być pasaże piesze i rowerowe, a w parterach usługi i gastronomia
Pomiędzy budynkami wzniesionymi przez Ghelamco mają być pasaże piesze i rowerowe, a w parterach usługi i gastronomia
W czwartek, na targach nieruchomości MIPIM w Cannes zaprezentowano projekt pierwszego etapu zabudowy najdroższej działki w Nowym Centrum Łodzi.

Hotel, biurowiec i budynek mieszkalny z widokiem na EC1 to pierwsze obiekty, które będą zbudowane na najdroższej działce w Nowym Centrum Łodzi.

Firma Ghelamco w 2016 roku kupiła ponad dwa hektary w Nowym Centrum Łodzi za 85,2 mln zł netto, czyli prawie 105 mln zł brutto. To najdroższa sprzedaż miejskiej nieruchomości w historii Łodzi. Działka znajduje się pomiędzy dworcem Łódź Fabryczna i zrewitalizowaną elektrociepłownią EC1. Na tym terenie powstanie 9 budynków.

Pierwszy etap obejmuje budowę trzech obiektów. Najbliżej dworca stanie hotel, od strony EC1 wybudowany będzie apartamentowiec, a pomiędzy nimi ma być wzniesiony biurowiec. Na parterach tych budynków przewidziano handel, usługi i gastronomię.

W hotelu ma się znajdować 166 pokoi, budynek biurowy będzie miał 18 tys. mkw. powierzchni, a w apartamentowcu znajdzie się ok. 70 mieszkań. Wysokość zabudowy to 7 pięter.

Pomiędzy budynkami powstaną kameralne pasaże z kawiarniami, winiarniami i restauracjami. Będą zamknięte dla ruchu samochodowego. Dojazd do budynków zostanie poprowadzony z podziemnej drogi, którą miasto chce zbudować pod rynkiem Kobro. Droga ma połączyć ul. Kilińskiego z al. Rodziny Scheiblerów.

Samochody będzie można zostawać na podziemnych parkingach.

Na budowę hotelu i biurowca jest już wydane pozwolenie. Inwestor zapowiada, że rozpocznie się ona w trzecim lub czwartym kwartale tego roku. Kolejne etapy inwestycji są jeszcze owiane mgiełką tajemnicy, ale wiadomo, że pomiędzy kolejnymi budynkami również mają być atrakcyjne pasaże dla pieszych i rowerzystów, a w parterach lokale usługowe i gastronomiczne.

- Zabudowie Nowego Centrum Łodzi poświęcamy wiele uwagi, to dla nas niezwykle ważny i ekscytujący projekt. Dużą wagę przywiązujemy do przestrzeni publicznych. Chcemy tu stworzyć tętniącą życiem część miasta, która będzie znakomitym miejscem do pracy, wypoczynku i mieszkania - powiedział Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią. Dodał, że Łódź jest atrakcyjnym miejscem do inwestowania z powodu lokalizacji na przecięciu głównych szlaków komunikacyjnych, dynamicznego rozwoju sektorów BPO i SSC, historycznego charakteru Łodzi, wykształconych ludzi i dużych powierzchni biurowych.

Dla Ghelamco to trzecia inwestycja w Łodzi. Pierwszą był Przystanek mBank. Kolejną będzie biurowiec u zbiegu al. Piłsudskiego i Sienkiewicza.

W Nowym Centrum Łodzi prowadzonych jest obecnie kilkanaście inwestycji.

- Skanska przy Kilińskiego wznosi Bramę Miasta, Profbud rozpoczął budowę mieszkań między Tramwajową i Lindleya - mówi Aleksandra Hac z biura rzecznika prasowego UMŁ. - Deweloperskie projekty realizuje Samson i NeoInvest. Mieszkania na wynajem zbuduje przy Składowej BGK Nieruchomości. W EC1 powstają przestrzenie Narodowego Centrum Kultury Filmowej, trwa budowa Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej. Biurowe projekty zrealizują Grupa Mariański, HB Reavis i JJ Invest.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto