Ciężki sprzęt i ekipy drogowców wciąż utrudniają przejazd między Brzezinami a Andrespolem

Ciężki sprzęt i ekipy drogowców wciąż utrudniają przejazd między Brzezinami a Andrespolem. (© fot. Grzegorz Tomczyk)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Na wielu drogach wylotowych z aglomeracji łódzkiej możemy spodziewać się korków i sporych utrudnień w jeździe spowodowanych remontami. Trasę wypadu za miasto warto więc zaplanować wcześniej.

Wciąż nieczynny jest węzeł autostradowy Emilia. Nie można wjechać na autostradę A2 ani z niej zjechać na drogę krajową nr 1. Trzeba kierować się do węzła Piątek, a to oznacza stanie w korkach na drodze 702 Zgierz - Kutno. Na autostradę warto więc wjeżdżać w Strykowie.

W remoncie są także dwie inne trasy: związana z dojazdem do autostrady droga 703 od węzła Wartkowice w kierunku Łęczycy oraz droga 708 ze Strykowa do Brzezin. Na pierwszej jest kilka zwężeń jezdni, gdzie wprowadzono ruch wahadłowy. Trwa tam poszerzanie jezdni i układanie nowej nawierzchni. Drugą drogę zamknięto dla pojazdów powyżej 3,5 tony, a kierowcy pozostałych muszą liczyć się z ruchem wahadłowym na odcinku Niesułków - Brzeziny oraz z objazdem w samych Brzezinach.

Nadal trwają prace na drodze 710 z Łodzi do Szadku. W Konstantynowie czeka nas wahadło, a na odcinku Kwiatkowice - Szadek na kilku odcinkach wyłączono z ruchu połówki jezdni.

Remonty wciąż trwają także na drodze 713 Łódź - Tomaszów Mazowiecki Zaraz za Rokicinami przebudowywane jest skrzyżowanie z drogą 716, a dalej w kierunku Tomaszowa na odcinku Tobiasze - Komorów wprowadzono sygnalizację regulującą ruch wahadłowy.

Podobne utrudnienia występują także na drodze 715 Koluszki - Ujazd. W miejscowości Niewiadów trwa remont nawierzchni, tam także wprowadzono sygnalizację świetlną. Na drodze powiatowej Andrespol - Brzeziny remont dobiega końca, ale i tam drogowcy często utrudniają przejazd.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

    Więcej na temat: