Utrudnienia na drogach w Łodzi. Na których ulicach remonty i utrudnienia?

(fed)Zaktualizowano 
Dariusz Gdesz/archiwum Polska Press
Utrudnienia na drogach: Łódź. Którędy jechać? Co zrobić, by nie natknąć się na korek? Jakich tras lepiej unikać? W tym artykule znajdziesz informacje o remontach ulic i innych utrudnieniach, o których powinni wiedzieć kierowcy. Sprawdź, gdzie występują utrudnienia, które ulice są remontowane? Codziennie będziemy aktualizować dla Was listę utrudnień na drogach.

Poniżej publikujemy przygotowaną przez Urząd Miasta Łodzi listę utrudnień i remontów na łódzkich ulicach. Przed wyruszeniem w drogę, warto zapoznać się z listą utrudnień!

UTRUDNIENIA NA DROGACH ŁÓDŹ

Przebudowa ulicy Chałubińskiego na odcinku od ul. Taterniczej do ul. Janosika.

Przebudowa jest częścią dużego projektu modernizacji ulic na osiedlu Sikawa, gdzie drogi gruntowe otrzymają utwardzoną nawierzchnię, wraz z odwodnieniem, chodnikami i zielenią.

Podczas prac możliwe tylko wjazdy docelowe.

Prace zakończą się do końca 2019 r.

Dąbrowskiego - przebudowa ulicy

Przebudowa ul. Dąbrowskiego od Rzgowskiej do Rydza-Śmigłego, to część dużego projektu "Tramwaj dla Łodzi", gdzie zostanie wyremontowane 11 km. torowisk tramwajowych.

Dzięki przebudowie zyskamy nowe i równe torowisko wraz z wyniesionymi przystankami, oraz nową nawierzchnię, wraz z chodnikami i infrastrukturą dla rowerzystów.

Obecnie prace trwają na skrzyżowaniu z ul. Rzgowską, oraz na odcinkach ul. Dąbrowskiego od Rzgowskiej do Łomżyńskiej i od Kilińskiego do Podgórnej.

Objazd skrzyżowania Rzgowska / Dąbrowskiego możliwy jest ul. Pabianicką i Bednarską. Zmienionymi trasami kursują linie 2, 5, 6, 11A i N3. Kursują autobusy zastępcze Z2 i Z6.

Objazd odcinka pomiędzy ul. Kilińskiego, a ul. Podgórną poprowadzony został ul. Kilińskiego, Broniewskiego i al. Rydza-Śmigłego.

Zakończenie inwestycji: II połowa 2019 roku

Zobacz też:

Familijna - przebudowa ulicy

Przebudowa ulicy Familijnej. Podczas prac możliwe tylko wjazdy docelowe.

Inwestycja przyniesie mieszkańcom zupełnie nową drogę. Na ulicy, która była do tej pory drogą gruntową, pojawi się asfaltowa nawierzchnia, chodniki i zieleńce.

Prace zakończą się w pierwszej połowie 2019 r.

Giewont - przebudowa ulicy

Przebudowa ulicy Giewont na odcinku od ul. Brzezińskiej do ul. Chałubińskiego.

Przebudowa jest częścią dużego projektu modernizacji ulic na osiedlu Sikawa, gdzie drogi gruntowe otrzymają utwardzoną nawierzchnię, wraz z odwodnieniem, chodnikami i zielenią.

Podczas prac możliwe tylko wjazdy docelowe.

Prace potrwają do końca 2019 r.

Glebowa - przebudowa ulicy

Przebudowa ulicy Glebowej.

Po przebudowie ulica otrzyma nową utwardzoną nawierzchnię wraz z odwodnieniem i chodnikami.

Podczas prac możliwe tylko wjazdy docelowe.

Prace zakończą się w połowie 2019 r.

Iglasta - budowa kanalizacji

Budowa kanalizacji sanitarnej w ul. Iglastej od ul. Pomorskiej do posesji 62. Podczas prac możliwe tylko wjazdy docelowe.

Obecnie prowadzone są prace przy odtworzeniu nawierzchni.

Prace mają się zakończyć w I kwartale 2019 r.

UTRUDNIENIA ŁÓDŹ 15.04

Iłłakowiczówny - przebudowa ulicy

Przebudowa ul. Iłłakowiczówny w ramach projektu modernizacji ulic na osiedlu Andrzejów w którym wyremontowane zostaną wszystkie ulice gruntowe. Drogi po remoncie zyskają nową nawierzchnię, chodniki i zieleńce.

Podczas prac możliwe są tylko wjazdy docelowe.

Prace zakończą się w pierwszej połowie 2019 r.

**

Jaracza - rewitalizacja**

Trwa przebudowa ul. Jaracza od Kilińskiego do Wschodniej wraz ze skrzyżowaniem. Dla zapewnienia objazdów i dojazdów do posesji wprowadzono ruch dwukierunkowy na poniższych odcinkach ulic:

  • Próchnika i Rewolucji 1905 r. od Zachodniej do Sterlinga
  • Więckowskiego i Jaracza od Zachodniej do Wschodniej. Ulica Jaracza jest ślepa przy ul. Wschodniej.
  • Wschodnia od Narutowicza do Jaracza. Ulica Wschodnia jest ślepa przy Jaracza.
  • Wschodnia od Rewolucji 1905 r. do Jaracza. Ulica Wschodnia jest ślepa przy Jaracza.

Dzięki przebudowie ulica zyska nową nawierzchnię. Po części odtworzoną z kostki klinkierowej, z której była do tej pory wykonana droga. Ulica zyska również wydzielone miejsca do parkowania, nowe chodnik, oraz nasadzenia i zieleńce, które poprawią estetykę ulicy w centrum miasta.

Objazdem kursują autobusy linii 86, 96, N4A i N4B.

Prace zakończą się w wakacje 2019 r.

Kilińskiego / skwer Aliny Margolis-Edelman - rewitalizacja

Od 10 marca remont chodników na ul. Kilińskiego od ul. Narutowicza do ul. Jaracza, oraz przebudowa skweru Aliny Margolis-Edelman u zbiegu ul. Kilińskiego z ul. Jaracza.

Podczas przebudowy skweru nie ma możliwości parkowania. Wygrodzone zostanie również poszerzenie ul. Kilińskiego przy skrzyżowaniu z ul. Jaracza

Chodniki na ul. Kilińskiego wymienione zostaną po obu stronach, jednak prace będą prowadzone etapami po jednej ze stron, aby zachować ciągi piesze. Pierwszy etap prowadzony będzie po stronie wschodniej ul. Kilińskiego. Ruch pieszych odbywać się będzie drugą stroną ulicy.

Prace potrwają do końca 2019 r.

Kownackiej - przebudowa ulicy

Przebudowa ul. Kownackiej w ramach projektu modernizacji ulic na osiedlu Andrzejów w którym wyremontowane zostaną wszystkie ulice gruntowe. Drogi po remoncie zyskają nową nawierzchnię, chodniki i zieleńce.

Podczas prac możliwe są tylko wjazdy docelowe.

Prace zakończą się w pierwszej połowie 2019 r.

Kwiatów Polskich - przebudowa ulicy

Przebudowa ul. Kwiatów Polskich. Podczas prac możliwe są tylko wjazdy docelowe.

Po przebudowie ulica zyska nową nawierzchnię. Ulica do tej pory była drogą gruntową.

Prace zakończą się w pierwszej połowie 2019 r.

UTRUDNIENIA NA DROGACH

Łucji - przebudowa drogi

Przebudowa ulicy Łucji wraz z budową infrastruktury podziemnej. Gruntowa do tej pory ulica, zyska nową utwardzoną nawierzchnię, wraz z chodnikami.

Prace zakończą się w 2019 r.

Nawrot (Tuwima) - rewitalizacja

Trwa przebudowa ul. Nawrot od Piotrkowskiej do Kilińskiego, oraz Tuwima od Kilińskiego do Targowej w ramach rewitalizacji obszarowej.

Ulica Nawrot od Piotrkowskiej do Kilińskiego jest zamknięta dla ruchu. Drożne są skrzyżowania z ul. Piotrkowską, Sienkiewicza i Kilińskiego.

Dla zapewnienia objazdów ulice Tuwima i Struga od Kościuszki do Kilińskiego i Nawrot od Kilińskiego do Wysokiej są dwukierunkowe. Dodatkowo ulica Kilińskiego pomiędzy Tuwima, a Nawrot jest otwarta dla ruchu.

Dodatkowo ul. Zamenhofa od Kościuszki do Piotrkowskiej jest ulicą dwukierunkową, ślepą przy ul. Piotrkowskiej.

Zmiany wprowadzone są również na skrzyżowaniu Targowej z Tuwima. Przez to skrzyżowanie przejazd możliwy jest tylko na południe z Tuwima w Targową.

Zmienioną trasą kursują linie 80, 83 i N3.

Prace zakończą się w połowie 2019 r.

ZOBACZ TEŻ:

Ogrodowa - rewitalizacja

Od 3 marca przebudowa ul. Ogrodowej od ul. Zachodniej do ul. Gdańskiej bez skrzyżowań. Prace obejmują wymianę i modernizację infrastruktury podziemnej, przebudowę chodników i jezdni, oraz nasadzenia drzew, małej zieleni i ustawienie elementów małej architektury.

Podczas prac możliwe tylko wjazdy docelowe. Zmienioną trasą kursuje linia 87Ai 87B, która omija zamknięty odcinek ul. Drewnowską i Zachodnią do Ogrodowej.

Prace potrwają do końca 2019 r.

Olechowska - budowa kanalizacji

Trwa budowa kanalizacji na ul. Olechowskiej od Tomaszowskiej do rzeki Olechówki, oraz od ul. Tomaszowskiej do ul. Perkalowej. Ulica na tych odcinkach jest zamknięta dla ruchu.

Zmienioną trasą kursuje linia 72. Od skrzyżowania ul. Tomaszowskiej z ul. Olechowską przejeżdża ul. Tomaszowską, al. Ofiar Terroryzmu 11 września i ul. Tomaszowską do Olechowskiej. Objazd obowiązuje w obu kierunkach.

Prace na ul. Olechowskiej mają się zakończyć w pierwszym kwartale 2019 r.

Prezydenta - przebudowa ulicy

Trwa przebudowa ul. Prezydenta pomiędzy ul. Janosika a ul. Junacką, oraz za skrzyżowaniem z ul. Junacką.

Przebudowa jest częścią dużego projektu modernizacji ulic na osiedlu Sikawa, gdzie drogi gruntowe otrzymają utwardzoną nawierzchnię, wraz z odwodnieniem, chodnikami i zielenią.

Ulica na tym odcinku jest zamknięta dla ruchu.

Prace zakończą się w pierwszym kwartale 2019 r.

Rokicińska - przebudowa ulicy

Trwa przebudowa ul. Rokicińskiej od Malowniczej do Gajcego, oraz od 17 marca od Gajcego do Wieńcowej.

Powyższe odcinki na których prowadzone są prace, zamknięte są dla ruchu z możliwością dojazdów docelowych. Odcinek od Malowniczej do Gajcego jest jednokierunkowy w stronę Andrzejowa, a odcinek od Gajcego do Wieńcowej jest jednokierunkowy w stronę centrum.

Objazd zamkniętych odcinków ul. Rokicińskiej poprowadzony będzie ulicami: Wieńcową, Feliksińską, Jędrzejowską i Tomaszowską do Dąbrowskiego lub al. Ofiar Terroryzmu 11 września i Józefiaka z powrotem do Zakładowej i trasy W-Z. Dla mieszkańców z poza Łodzi, gminy Brójce i dojeżdżających od południowego wschodu, zalecamy objazd autostradą A1. Z Kurowic drogą nr 714 do węzła autostradowego Łódź Górna (23) i zjazd na węźle Łódź Wschód (22) na ul. Rokicińską.

Lokalnie można korzystać również z objazdu ul. Taborową i Kościelną w stronę Andrespola, oraz Kronikarską i Szaniawskiego w kierunku centrum miasta.

Przejazd ul. Gajcego przez skrzyżowanie z Rokicińską będzie możliwy w obu kierunkach tylko na wprost.

Zmienionymi trasami kursują autobusy linii 82B, 90A, 90C, 201, 202 i N5B. Przebieg trasy od 17 marca 2019 r.

Linia 82B od skrzyżowania Gajcego / Rokicińska w kierunku Andrespola pojedzie ulicami Gajcego, Taborową i Kościelną do Rokicińskiej. W kierunku Łodzi z Rokicińskiej skręci w Kronikarską i dalej Szaniawskiego dojedzie do Gajcego, gdzie wróci na swoją trasę.

Linia 90A
JANÓW - Hetmańska, Zakładowa, Gajcego, Taborowa, Kościelna, Rokicińska, Wieńcowa, Feliksińska - FELIKSIN
FELIKSIN - Feliksińska, Wieńcowa, Rokicińska, Kronikarska, Szaniawskiego, Gajcego, Zakładowa, Hetmańska - JANÓW

Linia 90C
JANÓW - Hetmańska, Zakładowa, Gajcego, Taborowa, Kościelna, Rokicińska, Andrespol, Bedoń, Jordanów, Adamów, Małczew - BRZEZINY
BRZEZINY - Małczew, Adamów, Jordanów, Bedón, Andrespo, Łódź: Rokicińska, Kronikarska, Szaniawskiego, Gajcego, Zakładowa, Hetmańska - JANÓW

Linie 201 i 202
Rondo Inwalidów - Rokicińska, Hetmańska, Zakładowa, Gajcego, Taborowa, Kościelna, Rokicińska i dalej po swojej trasie do Bedonia i Janówki.
Z Janówki i Bedonia do ul. Rokicińskiej w Łodzi bez zmian, a następnie Kronikarską, Szaniawskiego, Gajcego, Zakładową, Hetmańską i Rokicińską do pętli Rondo Inwalidów

Linia N5B od skrzyżowania Gajcego / Rokicińska w kierunku Andrespola pojedzie ulicami Gajcego, Taborową i Kościelną do Rokicińskiej i zakończy trasę w Andrespolu.
W kierunku Łodzi z Rokicińskiej skręci w Kronikarską i dalej Szaniawskiego dojedzie do Gajcego, gdzie wróci na swoją trasę.

Uruchomione są dodatkowe pociągi na trasie Łódź Fabryczna - Koluszki. W pociągach ŁKA i Polregio, oraz komunikacji miejskiej na terenie Łodzi, oraz na terenie gminy Andrespol w pociągach ŁKA i komunikacji miejskiej, obowiązuje wspólne honorowanie biletów.

REMONTY ULIC ŁÓDŹ

Rydza-Śmigłego - przebudowa ulicy

Aleja Rydza-Śmigłego to największa przebudowa w ramach projektu „Tramwaj dla Łodzi”. Aleja Rydza-Śmigłego przebudowana zostanie pomiędzy al. Piłsudskiego, a ul. Przybyszewskiego.

Pierwszy etap prac prowadzony jest na zachodniej jezdni i w torowisku. Ruch odbywa się w obu kierunkach po wschodniej jezdni. Głównie po jednym pasie. Przejazd na drugą jezdnie poprowadzony jest na skrzyżowaniu „Marszałków” i skrzyżowaniu z ul. Przybyszewskiego.

Zamknięty jest wjazd z ul. Tymienieckiego i Milionowej od strony centrum. Ze Zbiorczej jak do tej pory, możliwy jest skręt w prawo, również z Tymienieckiego od strony parku nad Jasieniem skręcimy tylko w prawo. Skręt w obu kierunkach i przejazd na wprost do Przędzalnianej możliwy jest na Milionowej od strony Widzewa. W Milionową skręcimy również w obu kierunkach jadąc na południe al. Rydza-Śmigłego.

Zmiany w układzie pasów jezdni, wprowadzone są również na północnym wlocie skrzyżowania „Marszałków”. Tu skorzystamy z następujących pasów. Skręt w prawo, dwa pasy do jazdy prosto i dwa lewoskręty.

Dla pieszych większe zmiany są na skrzyżowaniach. Nie przejdziemy pod wiaduktami. Przejście przy Tymienieckiego przesunięte jest na południe.

Zmienionymi trasami kursują linie 4, 13, 14, 55, 75A, 75B, N8. Uruchomiona jest linia zastępcza Z13 i dodatkowy wariant linia 75C. Głównym członem komunikacji miejskiej na Rydza-Śmigłego są autobusy, dlatego wzmocniony jest ten odcinek dodatkowym wariantem linii 75. 75C kursuje z Widzewa na Dąbrowę, po tej samej trasie co 75A i 75B. Wszystkie warianty mają zmienioną trasę na Dąbrowie. Z Tatrzańskiej skręcają w Dąbrowskiego i dalej ul. Gojawiczyńskiej i Felińskiego do Broniewskiego.

Tramwaje linii 4 kursują na Zarzew, a linia 13 na Augustów. Linia Z13 kursuje z Niższej, al. Rydza-Śmigłego, Kopcińskiego i Jaracza do placu Dąbrowskiego. Wraca ul. Narutowicza do Kopcińskiego i dalej Rydza-Śmigłego i Niższą do Śląskiej. Linia 55 jeździ ul. Przybyszewskiego do Przędzalnianej. Również taką trasą kursuje linia N8. Objazdem kursuje również linia 14, która z Dąbrowy, jedzie ul. Przybyszewskiego i Piotrkowską do trasy W-Z i dalej na Karolew.

Rzgowska / Dąbrowskiego - przebudowa skrzyżowania

W ramach przebudowy ul. Dąbrowskiego modernizowane jest również skrzyżowanie z ul. Rzgowską. Skrzyżowanie podczas prac jest całkowicie zamknięte.

Objazd możliwy jest przez ul. Pabianicką i Bednarską. Zmienionymi trasami kursują linie 5, 6, 11A, N3 i Z2. Uruchomiono autobus zastępczy Z6.

Prace na skrzyżowaniu zakończą się w pierwszej połowie 2019 r.

Stokowska - przebudowa ulicy

Przebudowa ul. Stokowskiej na odcinku od ul. Kerna do ul. Taterniczej.

Przebudowa jest częścią dużego projektu modernizacji ulic na osiedlu Sikawa, gdzie drogi gruntowe otrzymają utwardzoną nawierzchnię, wraz z odwodnieniem, chodnikami i zielenią.

Podczas prac możliwe tylko wjazdy docelowe.

Prace zakończą się w połowie 2019 r.

Tomaszowska / Jędrzejowska - budowa ronda

Trwa budowa ronda u zbiegu ul. Tomaszowskiej i Jędrzejowskiej, oraz budowa układu drogowego na zachód od ul. Tomaszowskiej.

Ruch pod wiaduktem kolejowym odbywa się wschodnim prześwitem wiaduktu w obu kierunkach. Wygrodzona jest prawa strona ul. Jędzrzejowskiej przy ul. Tomaszowskiej.

Nowe rondo pozwoli na obsługę powstających terenów przemysłowych przy ul. Jędrzejowskiej. Do nowego ronda dochodzić będzie nowa ulica budowana na zachód od ul. Tomaszowskiej, będąca dojazdem do budowanych tam magazynów. Ułatwi to przejazd i zorganizuje ruch na tym terenie.

Jest to jedna z kilku inwestycji prowadzonych na tym obszarze, mających na celu uzbrojenie terenu i przebudowę dróg na potrzeby powstających terenów inwestycyjnych. Prace prowadzone są również na ul. Jędrzejowskiej, Tomaszowskiej i ul. Olechowskiej.

Roboty zakończą się wiosną 2019 r.

CZYTAJ: Budują rondo przy Tomaszowskiej w Łodzi, by lepiej sie jeździło po nowej dzielnicy przemysłowej w Łodzi

Traugutta - przebudowa ulicy

Trwa przebudowa ul. Traugutta od Sienkiewicza do Kilińskiego. Możliwe są tylko wjazdy docelowe.

Ulica po przebudowie przebiegać będzie w historycznym śladzie, pomiędzy szpalerami drzew. Ulica Traugutta stanie się łącznikiem ul. Piotrkowskiej z Nowym Centrum Łodzi. Prace prowadzone są w ramach rewitalizacji obszarowej o której więcej na stronie rewitalizacja.uml.lodz.pl

Prace zakończą się w połowie 2019 r.

Tuwima (Nawrot) - rewitalizacja

W ramach rewitalizacji obszarowej przebudowywana jest ul. Tuwima od Targowej do Kilińskiego, oraz Nawrot od Kilińskiego do Piotrkowskiej. Ulica Tuwima jest zamknięta dla ruchu. Możliwe są tylko wjazdy docelowe.

Zmiany wprowadzone są również na skrzyżowaniu Targowej z Nawrot. Przez to skrzyżowanie przejazd możliwy jest tylko na południe z Tuwima w Targową.

Dla zapewnienia objazdów ulice Tuwima i Struga od Kościuszki do Kilińskiego i Nawrot od Kilińskiego do Wysokiej są dwukierunkowe. Dodatkowo ulica Kilińskiego pomiędzy Tuwima, a Nawrot jest otwarta dla ruchu.

Zmienionymi trasami kursują linie 80, 83 i N3.

Po przebudowie wraz z nową nawierzchnią i chodnikami, pojawią się drzewa i zieleńce. Jednak rewitalizacja to nie tylko remont ulicy. Więcej o programie na stronie rewitalizacja.uml.lodz.pl

Prace zakończą się w połowie 2019 r.

Tuwima - budowa Nowowęglowej

Trwa budowa ul. Nowowęglowej, która będzie nowym dojazdem do dworca Łódź Fabryczna i Nowego Centrum Łodzi. Ulica przeniesie ruch z ul. Tuwima i zapewni nowe połączenia z ul. Kopcińskiego. W ramach budowy, przebudowana zostanie również krańcówka autobusowa przy ul. Wydawniczej.

Udostępniona została do ruchu główna jezdnia ul. Nowowęglowej od ul. Wydawniczej do ul. Wierzbowej, oraz łączniki z obu stron z ul. Kopcińskiego.

Obowiązują poniższe zmiany w organizacji ruchu.

Zamknięta jest ul. Tuwima od Nowej do Wydawniczej. Możliwy jest tylko dojazd dla mieszkańców do ul. Holoubka.
Obowiązuje zakaz wjazdu w ul. Nową na północ od strony ul. Nawrot.

Wprowadzony jest zakaz skrętu z Piłsudskiego w Przędzalnianą ze wschodu na południe. Jadąc z Widzewa na Księży Młyn.
Zamiast jednego lewoskrętu na Piłsudskiego przy Kopcińskiego w stronę centrum, pojawił się trzeci pas do jazdy na wprost. Jadąc z Widzewa do centrum al. Piłsudskiego są do dyspozycji trzy pasy do jazdy na wprost, przez skrzyżowanie "Marszałków" i z ul. Przędzalnianą.

Zmienioną trasą kursują autobusy linii 83 i 54A-D, 60A-D, 77 i 80.

UTRUDNIENIA NA DROGACH ŁÓDŹ

Warszawska / Centralna - remont nawierzchni

W dniach 11-16 marca odtworzona zostanie nawierzchnia na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej z ul. Centralną po budowie sieci kanalizacyjnej.

Podczas prac mogą pojawić się utrudnienia w obrębie skrzyżowania. Zmienioną trasą pojedzie linia 60D. Autobusy z ul. Warszawskiej zawrócą ulicami: Tęczową, Centralną, Platynową i Kogucią do Warszawskiej. Przystanek Warszawska / Centralna w stronę pętli C. H. Tulipan zostanie przeniesiony na ul. Platynową przy Centralnej.

Wschodnia - rewitalizacja

Przebudowa ulicy Wschodniej od Jaracza wraz ze skrzyżowaniem do ul. Rewolucji 1905 r., oraz od Rewolucji 1905 r. do ul. Pomorskiej. Prace obejmują budowę infrastruktury podziemnej, wymianę nawierzchni i chodników, oraz nasadzenia drzew.

Na odcinku pomiędzy ul. Jaracza, a ul. Rewolucji 1905 r. możliwe są tylko wjazdy docelowe od strony ul. Rewolucji 1905 r. Ulica Wschodnia jest dwukierunkowa i ślepa przy skrzyżowaniu z ul. Jaracza.

Na odcinku od ul. Rewolucji 1905 r. do ul. Pomorskiej prace prowadzone są przy punktowych zawężeniach. Ruch jest możliwy zgodnie z organizacją w jednym kierunku w stronę ul. Pomorskiej.

Zastawna - prace kanalizacyjne

Budowana jest kanalizacja w ul. Zastawnej od ul. Patriotycznej w stronę Ksawerowa. Podczas prac mogą pojawić się drobne utrudnienia i punktowe zawężenia jezdni.

Prace zakończą się w połowie 2019 r.

Zgierska - budowa drogi rowerowej

Trwa budowa drogi rowerowej na ul. Zgierskiej i Zachodniej od Pojezierskiej do Manufaktury.

Pierwszy etap prac obejmuje odcinek ul. Zgierskiej od Pojezierskiej do Adwokackiej po zachodniej stronie drogi.

Podczas prac mogą pojawić się drobne utrudnienia na prawym pasie ul. Zgierskiej. Ruch pieszych i rowerzystów możliwy jest przez wewnętrzną ulice osiedla.

Przystanek Zgierska - Pojezierska został przeniesiony na ul. Pojezierską przed skrzyżowaniem. Przystanek Zgierska - Sędziowska w stronę centrum przeniesiony został kilka metrów dalej.

Prace zakończą się w 2019 r.

Zygmunta - przebudowa ulicy

Przebudowa ul. Zygmunta obejmuje odcinek od ul. Kolumny do rzeki Olechówka. Prace rozpoczną się 18 marca 2019 r. Ulica podczas prac, będzie zamknięta z możliwością docelowych dojazdów.

Przebudowa drogi jest bardzo ważną inwestycją dla mieszkanców ulicy i okolic. Wykonana zostanie przebudowa układu drogowego wraz z budową odwodnienia, pojawi się nawierzchnia asfaltowa z chodnikami, wybudowane zostanie oświetlenia uliczne, kanał sanitarny oraz wodociąg, usunięte zostaną kolizje z siecią elektroenergetyczną, przebudowa zostanie sieć teletechniczna, a budowa kanału deszczowego i drenażu pozwoli na odwodnienie tych terenów, oraz przyległych do ul. Zygmunta.

Odpowiednie odwodnienie unormuje problemy hydrologiczne z którymi borykają się mieszkańcy. Ulica do tej pory była drogą gruntową, a przez ukształtowanie terenu powstawały miejsca w których osiadała woda.

Żółwiowa - remont nawierzchni

Od 11 marca remont nawierzchni ul. Żółwiowej na odcinku kilkuset metrów od ul. Okólnej.

Podczas prac możliwe tylko wjazdy docelowe.

Prace wykonuje firma Larkbud.

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3