Urząd Miasta Łodzi szuka właściciela kamienicy przy ul

Urząd Miasta Łodzi szuka właściciela kamienicy przy ul. Obrońców Westerplatte 10 (© Paweł Łacheta)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Od soboty straż miejska w Łodzi pilnuje pustostanu przy ul. Obrońców Westerplatte 10. Budynek kamienicy grozi zawaleniem i ma zostać wyburzony. Marcin Masłowski, rzecznik prasowy prezydenta Łodzi tłumaczy, że do rozbiórki dojdzie, jeżeli uda się ustalić właściciela kamienicy. Musi on wyrazić zgodę na wyburzenie.

Sprawa jednak się skomplikowała, ponieważ księga wieczysta, która powinna znajdować się w sądzie, zaginęła...

Z powodu kamienicy zamknięto część ul. Obrońców Westerplatte (przy ul. Organizacji WIN). Autobus MPK linii 64 skierowano objazdem. Sytuacja nie ulegnie zmianie do czasu wyburzenia tego budynku.

Zawalił się strop w pustostanie przy ul. Obrońców Westerplatte 10 w ŁodziŹródło: Mieli zburzyć, ale...

Czytaj także

  Komentarze (7)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Karolina (gość)

  Wszystko fajnie, pieknie. . rozbieracie kamienice w Łodzi . A co z kamienicą przy ulicy Śląskiej 19 w Łodzi ? Która ma stan tragiczny, nie ma wody ( nigdy nie było ) mieszkają nadal lokatorzy, kamienica już dawno nadaje się do rozbiórki. . Zamierzacie coś z tym z robic?

  Adi (gość) (hello)

  Wszyscy dokładnie wiedzą, że właściciela nie znajdą bo skoro do tej pory się nie udało to nie ma szans, że uda się teraz.Temat znalezienia właściciela ciągnie się kilka lat.To trzeba zrównać z ziemią bo ciekawe kto zapłaci za życie lub zdrowie dzieci które tam się bawią. I nie pisz przypadkiem, że każdy swój rozum ma i nie powinien tam włazić .Dzieciaki nie rozumieją, wiem bo kilkakrotna próba tłumaczenia co może im grozić nie przynosiła pożądanego skutku... Najlepiej postawić strażników niech pilnują przez miesiące a potem usłyszą, że za nasze podatki stoją i nic nie robią. Zaginęły księgi wieczyste ( jak można zagubić dokumentację ). Niech miasto nic z tym nie robi i niech szuka w nieskończoność właścicieli może samo wcześniej runie...tylko, ze znowu będzie problem bo kto zapłaci za uprzątnięcie gruzowiska... może JA ...

  hello (gość) (Adi )

  ...jaki władający ?! Miasto do tej ruiny nic nie ma.... Nie jest jej właścicielem, nie administrowało nią, nigdy nie władało, więc dlaczego ma płacić za de facto doprowadzenie do porządku czyjejś własności. Idąc Twoim tokiem rozumowania - zapłać np. Ty.

  łodzianin (gość)

  Masłowski, a nie lepiej zrobić dokumentację fotograficzną i wyburzyć ruinę. SM nie musi pilnować tego. Już swego czasu pilnowali i pomników i fontanny.

  Adi (gość)

  jak zwali się na kogoś i go zabije to rozbiorą bez szukania właściciela, władający nie może zadecydować skoro właściciel nie wiadomo gdzie??? bo na pewno nie w Polsce ...ciekawe czy jak ściana runie i zrobi krzywdę komuś to będzie odpowiadał ten co decyzji podjąć nie może czy strażnik, który tam stoi i pilnuje .Upilnować Polaka ciężko bo choć widzi,że taśmy I zakazy to i tak lezie jak ciele ...Budynek cały w rozsypce ...nie ma co ratować, naprawiać niech ktoś w końcu zrozumie, że życie człowieka ważniejsze. Tam często bawią się dzieci, które są ciężkie do upilnowania.

  Urząd Miasta Łodzi powinien zatrudnić pełnomocnika prezydenta miasta (gość)

  do poszukiwań właściciela kamienicy i do poszukiwań zaginionych ksiąg w sądach. Może zwolnią Coperfilda z Izby Celnej, który przerabia szeregowców na aspirantów, to akurat praca dla takiego magika.