Michał Urbaniak, polski jazzman na Manhattanie

Michał Urbaniak, polski jazzman na Manhattanie (© fot. Krzysztof Szymczak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Urbanator Days - autorski projekt Michała Urbaniaka - to cykl warsztatów muzycznych połączonych z koncertami i jam session.

Urbanator Days odbędzie się w tym roku w ramach III Letniej Akademii Jazzu w klubie Wytwórnia przy ul. Łąkowej 29 i będzie trwał dwa dni, czwartek i piątek, w trakcie których odbędą się warsztaty oraz koncert Urbanatora, połączony z jam sessions z uczestnikami warsztatów. Do udziału w Urbanator Days Michał Urbaniak zaprosił swoich wieloletnich przyjaciół i członków jego zespołów, fantastycznych, znanych i elektryzujących muzyków z Europy i Nowego Yorku.

Skrzypce żoną, saksofon kochanką

Michał Urbaniak to jedna z najwybitniejszych postaci polskiej sceny jazzowej. Od trzech dekad mieszka na Manhattanie. Muzyk i kompozytor wyznaje bez ogródek : - Jazz to moje życie... Skrzypce są moją żoną, a saksofon - kochanką... Fusion, reagge, samba, salsa, hip-hop, rap, r&b - to dla mnie wszystko jazz.

Propozycja Urbanatora skierowana jest do studentów, uczniów szkół muzycznych oraz wszystkich zainteresowanych osób - muzyków i fanów, jak również wszystkich tych, którzy chcą poznać spojrzenie światowej sławy artystów na rytm w muzyce. Dni Urbanatora (bo tak należałoby tłumaczyć angielskojęzyczną nazwę projektu) realizowane są już od trzech lat i w tym roku, dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury, odbędą w kilku miastach w Polsce, między innymi w Łodzi w ramach III Letniej Akademii Jazzu.

Będzie się działo

Pierwszego dnia, 19 sierpnia od godz. 14 do 16 odbędą się warsztaty dla wszystkich zainteresowanych. Podczas spotkania z mistrzem skrzypiec będzie można zobaczyć "od kuchni" próbę zespołu, podpatrzeć ich techniki grania, porozmawiać z muzykami, a także skorzystać z ich rad i podpowiedzi. Wszyscy chętni mogą przyjść z własnymi instrumentami.

Drugiego dnia, 20 sierpnia, między godziną 16 a 18 będzie można obserwować "próba otwarta". Na godz. 19.30 zaplanowano koncert Urbanatora, połączony z jam session z udziałem uczestników warsztatów.

Do udziału w Urbanator Days Michał Urbaniak zaprasza co roku swoich wieloletnich przyjaciół i członków zespołów, fantastycznych, znanych i elektryzujących muzyków z Europy i Nowego Yorku. Wśród nich pojawią się: Troy Miller, Otto Williams, Xantone Blacq, Don Blackman, Femi Temowo, O.S.T.R., Nato, Jurek Malek, Tom Browne, Jan Smoczyński.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!