2 mln zł będzie kosztował remont Sienkiewicza między al

2 mln zł będzie kosztował remont Sienkiewicza między al. Piłsudskiego a ul. Narutowicza (© Wojciech Markiewicz)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wkrótce zacznie się remont ul. Sienkiewicza w centrum Łodzi. Na szczęście tym razem nie powinno być większych utrudnień w ruchu.

Podczas robót wyłączony zostanie jeden z dwóch pasów, ale zachowana zostanie strefa płatnego parkowania. Firma Kral, która musi wymienić asfalt i chodniki, w ciągu 50 dni, dostanie za pracę ponad 2 mln zł.

W czwartek mieszkańcy ul. Sienkiewicza spotkali się w łódzkim magistracie z drogowcami i zapoznali ze zmianą organizacji ruchu. W piątek Kral zacznie przygotowywać teren do remontu. Do wtorku ustawi między innymi oznakowanie tymczasowej organizacji ruchu. Na jezdnię drogowcy wejdą w połowie przyszłego tygodnia.

Równocześnie będą pracować na chodniku.

- Od środy kierowcy powinni być przygotowani na utrudnienia. Wówczas zostanie zajęty jeden pas ruchu - mówi Dariusz Joński, wiceprezydent Łodzi. - Podczas kładzenia asfaltu, większe utrudnienia potrwają góra kilka godzin.

Na razie Kral wejdzie na prawą część jezdni, między al. Piłsudskiego a ul. Tuwima. Zarząd Dróg i Transportu przewiduje, że prace powinny się tu zakończyć się po dwóch tygodniach. Potem drogowcy przeniosą się na drugi pas.

Jeżeli mieszkańcy Sienkiewicza będą mieć problem z dojechaniem do domu, mogą dzwonić do kierownika robót. Jego numer zostanie umieszczony na tablicy informacyjnej.

Czytaj także

    Komentarze (2)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    . (gość)

    Bardzo dobrze, że wreszcie wyremontują ul. Sienkiewicza, bo ona już od dawna była w fatalnym stanie.