Agencja Rozwoju Przemysłu oficjalnie ogłosiła, ile za 87 proc. akcji PZL-Świdnik zaoferowały się zapłacić firmy, które wzięły udział w przetargu. Okazuje się, że zwycięzca - koncern AgustaWestland, zapłaci za ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Agencja Rozwoju Przemysłu oficjalnie ogłosiła, ile za 87 proc. akcji PZL-Świdnik zaoferowały się zapłacić firmy, które wzięły udział w przetargu.

Okazuje się, że zwycięzca - koncern AgustaWestland, zapłaci za przejęcie fabryki śmigłowców o 6,8 mln zł więcej niż chciał wydać jej konkurent - czeska Aero Vodochody.

Kwota zaoferowana przez Agustę wynosiła 45 zł za akcję, czyli 339 096 060 zł za cały pakiet. Z kolei Aero zaproponowało cenę 44,10 zł za akcję, co daje 332 314 139 zł za całość.

Wyniki przetargu ogłoszono 13 sierpnia. Agencja podpisała umowę wstępną na sprzedaż fabryki z Agustą w miniony wtorek. Teraz koncern podjął starania o uzyskanie stosownych zezwoleń w naszym kraju. Ostateczna umowa ma zostać podpisana do końca tego roku.Struktura kapitału akcyjnego wg stanu na dzień 14.05.2009 r.


Agencja Rozwoju Przemysłu w Warszawie 87,615 proc.

AgustaWestland 6,258 proc.

Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego „PZL-Rzeszów" 2,217 proc.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych 0,596 proc.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie 0,285 proc.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie 0,206 proc.

Indywidualni akcjonariusze 2,850 proc.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!