Kibice Widzewa wspomogli łódzkie schronisko Kibice Widzewa wspomogli łódzkie schronisko

(© Łukasz Ratajczyk)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Ponad 50. kibiców wzięło udział w zbiórce karmy dla łódzkiego schroniska zorganizowanej przez "Fanatyków Widzewa". Wczoraj dary trafiły na Marmurową.

Zobacz także nasz serwis "Tak dopingują polscy kibice"

Nie od dzisiaj wiadomo, z jakimi problemami boryka się schronisko dla zwierząt przy ul. Marmurowej. Z pomocą przychodzą studenci, uczniowie łódzkich szkół, a nawet... kibice. To właśnie ci ostatni zawitali na Marmurową w niedzielę (11 grudnia) rano.

Kibice ze stowarzyszenia "Fanatycy Widzewa" zjawili się w łódzkim schronisku z bagażnikami pełnymi rozmaitych smakołyków dla zwierząt. W sumie zebranymi paczkami udało się wypełnić trzy duże bagażniki aut osobowych oraz jednego busa.

- Taka ilość karmy z pewnością wystarczy nam na kilka dni, jest to poważny zastrzyk i duża pomoc materialna dla naszego schroniska - powiedziała MM-ce jedna z wolontariuszek.

Całą akcję koordynowało jedynie pięć osób, a przyłączyło się do niej ponad pięćdziesięciu darczyńców. Możemy zatem mówić o sukcesie zbiórki i z optymizmem patrzeć w przyszłość. Jak zapowiadają organizatorzy, choć to pierwsza tego typu zbiórka, już teraz noszą się z zamiarem jej powtórzenia. W kolejnej edycji do uczestnictwa chcieliby zachęcić fankluby Widzewa, nie tylko z łodzi, ale także z całego województwa.

Co interesujące, ta spontaniczna akcja spotkała się z tak dużym zainteresowaniem wśród środowiska kibiców, że ku zaskoczeniu samych organizatorów już niebawem na "Marmurową" przyjadą dwie całkiem nowe budy od podstaw zbudowane przez jednego z darczyńców, który w ten sposób chciał pomóc zwierzętom przetrwać okres zbliżającej się zimy.

Co ważne, akcja poza wydźwiękiem czysto społecznym ma także drugie dno - kibice tą akcją pokazują, że utrwalany w mediach stereotyp pseudokibica - chuligana nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością, a w tej grupie społecznej - jak w każdej innej zdarzają się nie tylko "czarne owce", ale także ludzie dobrego serca.

Zobacz więcej fotorelacji z Łodzi:


Kliknij w pierwsze zdjęcie, żeby rozpocząć przeglądanie fotogalerii:

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

1312 (gość)

Tłuk. mao, dobry PR to ty robisz na komendzie, ze swoimi czworonogami przed komendantem.

Marek (gość)

Brawo dla kibiców!. Brawo dla wszystkich kibiców którzy wzięli udział w tej zbiórce darów! Jesteście wielcy!