Wraz z nowym rokiem szkolnym Śląski Bank Żywności szykuje akcje edukacyjne i pomocowe dla uczniów. Jest już gotowych 2 tysiące broszur dla wszystkich śląskich szkół podstawowych i gimnazjalnych z opisem cyklu zajęć ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Wraz z nowym rokiem szkolnym Śląski Bank Żywności szykuje akcje edukacyjne i pomocowe dla uczniów. Jest już gotowych 2 tysiące broszur dla wszystkich śląskich szkół podstawowych i gimnazjalnych z opisem cyklu zajęć dotyczących zdrowego odżywiania się i produkcji żywności.

- Zależy nam, żeby nauczyciele zaplanowali dla uczniów 5 i 6 klas podstawówek oraz dla gimnazjalistów, np. w ramach lekcji wychowawczych, kilka spotkań przybliżających dzieciom problemy niedożywienia i marnotrawstwa żywności. Jedzenie nie bierze się ze sklepu, ktoś musiał je wyprodukować, przygotować. Chodzi o to, by dziecko, zanim wyrzuci bułkę czy kromkę do kosza, było świadome, że jest to owoc ciężkiej pracy wielu osób - od rolnika po pracownika działu produkcji - wyjaśnia Janusz Szcześniewski, prezes ŚBŻ.

Publikacje "Żywność - dobro, które szanuję" zostaną przekazane dyrektorom szkół jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego. Książeczki zawierają opisy przykładowych lekcji oraz zagadek i konkursów dla uczniów.

We wrześniu ruszy też kolejna edycja ogólnopolskiej akcji "Napełniamy talerzyk". Na posiłki dla potrzebujących dzieci z niezamożnych rodzin ŚBŻ zebrał 200 ton żywności w ramach programu PEAD.

Szefostwo banku zapowiada ponadto drugą edycję programu "Lider postępów". Pedagodzy mają wytypować do konkursu uczniów robiących w czasie roku szkolnego największe postępy nie tylko w nauce, ale i sporcie lub wykazujących się artystycznymi pasjami. Na najlepszych czekają nagrody.Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!