Młodzi ludzie w ramach Tygodnia Patriotycznego w Łodzi sprzątali na cmentarzu przy Ogrodowej groby poległych żołnierzy.

W ubiegłym roku Tydzień Patriotyczny zakończył się koncertem zespołu Armia

Dzisiaj (5 listopada) odbyła się kolejna akcja a ramach Tygodnia Patriotycznego 2011 w Łodzi. Łódzcy harcerze z ZHR kończyli porządkować nagrobki żołnierzy poległych latach 1918-1920.

- Pierwszą akcję rozpoczęliśmy już tak naprawdę przed 1 listopada. Wtedy prawie czterdzieści osób pomagało posprzątać w niektórych przypadkach bardzo zaniedbane groby. Dziś kończyliśmy je sprzątać - opowiada Sebastian Grochala, inicjator i organizator Tygodnia Patriotycznego.

Kilkudziesięciu młodych ludzi przyszło nie tylko porządkować groby. Dzięki takim akcjom przybliża się także kawałek historii naszego kraju. - Tak naprawdę nikt nie każe nam sprzątać, ale chcemy to robić. Mamy możliwość przysłużenia się w ten sposób osobom, które kiedyś w przeszłości zrobiły coś dla nas. Dla mnie jest to satysfakcja - mówi Agnieszka Grabarczyk.

Inny z uczestników zauważa, że uczestniczenie w takich akcjach może być jednym z objawów patriotyzmu. - Bycie patriotom to znaczy być dobrym obywatelem i trzeba szanować tradycje narodowe. Nie trzeba bić się za kraj, ale warto pamiętać o tych, którzy kiedyś o Polskę walczyli - twierdzi Piotr Grzelak.

Młodzi łodzianie zadbali o nagrobki m.in. Aleksandra Napiórkoweskiego, Stefana Pogonowskiego, Stefana Linke czy Józefa Sobolewskiego. Obchody Tygodnia Patriotycznego rozpoczęły się na dobre już wczoraj (4 listopada). Harcerze rozdawali przechodniom na ulicach Łodzi gazetę specjalną. Poświęcona była temu, jak dzień 11 listopada wyglądał w 1918 roku.


W ramach tegorocznej edycji, już jutro (6 listopada) odbędzie się "Akcja Flaga" podczas, której rozdawane będą flagi. Natomiast prawdziwa kumulacja imprez nastąpi 11 listopada. Wtedy odbędzie się Piknik Niepodległościowy, parada starych tramwajów oraz specjalna rowerowa Masa Niepodległościowa.

Świętowanie zakończy się 16 listopada. Tydzień Patriotyczny" organizowana jest w Łodzi już po raz czwarty.


Czytaj codziennie: MMLodz.pl/Wiadomości


Fashion Week 2011 | Sade w Łodzi | Student na rowerze | Kolory ulic Łodzi | Konkursy | Widzew Łódź | ŁKS Łódź | PKP - rozkład jazdy | Karaoke w Łodzi

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!