(© Dariusz Gdaesz/archiwum)

7 sierpnia zaczęły się prace na rondzie Solidarności. Zamknięta dla ruchu jest Pomorska po obu stronach ronda. Koszt inwestycji to 4,6 mln zł.

Zamknięcie ronda Solidarności spowodowało, że zakorkowała się linia tramwajowa na ul. Narutowicza. Problemy mieli pracownicy, którzy nie wiedzieli jak dojechać do biurowca Green Horizon. Od wczoraj montowane są nakładki torowe umożliwiające zawracanie tramwajów. Zawieszone zostały linie tramwajowe 17 i 4. Kursuje autobus zastępczy między Kozinami i szpitalem CKD. Prace drogowe na rondzie zaczną się 16 sierpnia.

- Ruch po głównych ciągach al. Palki, Kopcińskiego i Uniwersyteckiej odbywa się bez zmian i utrudnień. Autobusy nie napotykają większych utrudnień - powiedział Tomasz Andrzejewski, rzecznik Zarządu Dróg i Transportu.

Ulice w Łodzi: Remonty i przebudowy bez wielkich inwestycji w 2017 roku

Nieoczekiwanie utrudnienia pojawiły się na skrzyżowaniu Narutowicza z Kopcińskiego. Poranne tramwaje wyjeżdżające z zajezdni przy Telefonicznej zakorkowały się przed tym skrzyżowaniem. Konieczne było wydłużenie dla nich zielonych świateł.

- Przejazd tramwajów przez Narutowicza będziemy cały czas monitorować, aby zjazdy i wyjazdy z linii i regularne kursowanie odbywały się bez opóźnień - zapewnił Tomasz Andrzejewski.

Pracownicy z Green Horizon dowiedzieli się, że muszą dojeżdżać od strony ul. Matejki, a nie od strony ronda, gdzie ulica jest zamknięta dla ruchu.

- Z ronda nie skręcimy obecnie w Pomorską w kierunku Lumumbowa i nie przejedziemy Pomorską z obu stron do ronda Solidarności - informuje Tomasz Andrzejewski.

Rewitalizacja Łodzi. Włókiennicza przyciągnie turystów [WIZUALIZACJE]

Urzędnicy ZDiT przypominają, że od wczoraj zmienionymi trasami kursują linie 45, 46, 87A, 87B, N7A, N7B. Tramwaje linii 17 powrócą od 12 sierpnia. Będą kursowały tylko ze Stoków do ronda Solidarności (w pobliżu Matejki) i od ronda (w pobliżu Pomorskiej 115A) na Koziny. Podróżni będą zmuszeni pokonać pieszo odcinek od Matejki do Pomorskiej 115A. Ruch tramwajowy na rondzie Solidarności ma być przywrócony od października.

Drugi etap przebudowy ronda rozpocznie się 16 sierpnia. Zamknięta zostanie wschodnia jezdnia skrzyżowania. Ruch odbywać się będzie po jednej jezdni. Później prace przeniosą się na drugą jezdnię.Jadąc na północ nie będzie skrętu w lewo w Pomorską i Źródłową. Skręt będzie możliwy w Uniwersytecką. Na Uniwersyteckiej będą zwężenia jezdni. Można będzie skręcić z niej w prawo w Kopcińskiego i w lewo w kierunków Dołów. Prace drogowe mają być ukończone przed zakończeniem roku.

Z regionu

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

guvik (gość)

kto w ogole wydal pozwolenie na budowe takiego biurowego molocha w takim miejscu? zero dojazdu i zero parkingow...

wspolczuje pracownikom green horizon dojazdow i powrotu z pracy....