Jarmark Bożonarodzeniowy w Manufakturze Jarmark Bożonarodzeniowy w Manufakturze

(© Łukasz Ratajczyk)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Atmosfera świąt na dobre zagościła w Manufakturze. Od soboty (3 grudnia) trwa tam Jarmark Bożonarodzeniowy. Sprawdź, co można na nim kupić.

Sprawdź, kto zagra na miejskim Sylwestrze 2011/12

W sobotę (3 grudnia) rozpoczął się w Manufakturze Jarmark Bożonarodzeniowy. Co ważne, ten największy bożonarodzeniowy jarmark w regionie potrwa aż do 24 grudnia, a już wkrótce (10 grudnia) pojawi się na nim także stoisko z drzewkami, na którym zakupić będzie można na święta - zarówno choinki cięte, jak i te w donicach.

Na stoiskach ustawionych na rynku zakupić można pyszne wędzone sery oraz miody pitne, ale nie brakuje także innych tradycyjnych polskich specjałów, takich jak kapusta z grochem, śledzie czy tradycyjny wigilijny karp. Ponadto na stoiskach znajdziemy pyszne wędliny przygotowane zgodnie z tradycyjnymi regionalnymi przepisami, a na łakomczuchów czekają prażone orzechy i karmelowe lizaki. Na stoisku Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy znajdziemy natomiast ogromny wybór miodów. Tradycyjnie podczas jarmarku nie zabraknie stoiska ze znanym już klientom Manufaktury galicyjskim grzańcem, który cieszy się ogromną popularnością, zwłaszcza wśród tych, którzy próbowali już tego trunku.Niebawem do grona stoisk dołączy także namiot z fajerwerkami, który stanie od strony ulicy Drewnowskiej. Ponadto w rotundzie centrum pojawiła się już także "Piernikowa Chatka", która aż do świąt stanowić będzie atrakcję dla najmłodszych. Dzieci będą miały możliwość zrobienia własnoręcznie pierników, które następnie będą mogły zabrać do domu, aby np. powiesić je na swojej choince. W chatce w towarzystwie śnieżynek znajduje się także Mikołaj, z którym wszyscy chętni mogą sobie zrobić zdjęcie. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwają specjalni animatorzy dbający o to, aby zabawa w chatce była przyjemna i jednocześnie bezpieczna.

Czytaj więcej o atrakcjach Manufaktury:


Kliknij w pierwsze zdjęcie, żeby rozpocząć przeglądanie fotogalerii:

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

wesoły wystawca (gość)

Drewniane stoiska i domki handlowe w Manufakturze. To dobry pomysł, że organizatorzy wypożyczyli kramy i stragany w Ekojarmarki.pl bo mają lady dookoła stoiska i można wystawić dużo towaru. Oby tak dalej ! :-)