Triathlon Sieraków 2013 to już historia. Ostatecznie sklasyfikowano niemal 800 uczestników!

Leszek Furmann
Przez cały weekend w Sierakowie trwała druga edycja zawodów triathlonowych. Zainteresowanie wydarzeniem było bardzo duże. Na ostatecznych tablicach wyników na dwóch dystansach widnieje łącznie niemal 800 nazwisk! Jak poszło naszym reprezentantom?

W sobotę kibice mogli posmakować dania głównego Triathlonu Sieraków 2013. Wówczas zawodnicy i zawodniczki walczyli ze sobą, z przeciwnikami i z dystansem aż 112km w jeziorze, na drodze, w lesie i na stadionie. Tym razem trasa przebiegała nieco inaczej niż w roku ubiegłym. Nie przeszkodziło to jednak Tomaszowi Gągoli w obronieniu tytułu mistrzowskiego. Wśród pań z najlepszej strony pokazała się Joanna Susmanek, która w ubiegłym roku musiała zadowolić się drugim miejscem. W zmaganiach wzięło udział trzech zawodników z naszego powiatu. Piotr Bąbelczyk (Międzychód) wywalczył 208. miejsce w kategorii mężczyzn, Marcin Olszowski (Chrzypsko Wielkie) uplasował się na 222. pozycji, a Tomasz Rembacz (również Chrzypsko) zajął 230. miejsce. W kategorii kobiet na 8. miejscu sklasyfikowana została Magdalena Jaworek z Sierakowa.

Niedziela upływała pod znakiem rywalizacji na dystansie 56,5km. Najlepszy okazał się Jakub Kaczmarek z Poznania. Wśród pań triumfowała Agata Pecyna (Koło). Na liście startowej krótszego dystansu znalazł się tylko jeden reprezentant naszego powiatu - Remigiusz Pawelczak z Sierakowa. Ukończył on zmagania na 202. pozycji.

Sama organizacja Triathlonu Sieraków 2013 okazała się dużym sukcesem. Nie jest łatwo przeprowadzić wielogodzinne zmagania dla ponad 400 osób, nie wspominając o nagrodach, sponsorach, zakwaterowaniu, poczęstunku, opiece medycznej, technicznej itp. Organizatorzy przedsięwzięcia oraz wolontariusze mogą z pewnością chodzić z podniesionym czołem. Jeśli tegoroczna edycja triathlonu odbije się na arenie ogólnopolskiej równie szerokim echem jak w roku ubiegłym, o powodzenie przyszłorocznych zmagań możemy być spokojni.