Po raz drugi Łódź jest gospodarzem Transatlantyk Festival, który rozpoczął się w piątek 14 lipca i potrwa do 21 lipca.

Wydarzenie zainicjowane przez kompozytora Jana A.P. Kaczmarka, zdobywcę Oscara, ma być artystyczną platformą, która dzięki filmowi i muzyce umożliwi rozwijanie związków pomiędzy środowiskiem, sztuką i społeczeństwem oraz stanie się przyczynkiem do dyskusji na aktualne tematy.

Transatlantyk Festival 2017. Edward Norton w Łodzi

Mottem tegorocznej odsłony Transatlantyk Festival jest Siła Kobiety - organizatorzy pragną pokazać emocje, nadzieje, lęki oraz obawy współczesnych kobiet na przykład za pośrednictwem filmów fabularnych i dokumentalnych oraz poprzez uwzględnienie tego motywu przewodniego w wydarzeniach muzycznych. Siódma edycja będzie opierać się na trzech filarach: filmie, muzyce oraz edukacji połączonej z inspiracjami i działaniami branżowymi.

Festiwal Transatlantyk 2017. Sprawdź program imprezy

W programie nie zabraknie między innymi pokazów najważniejszych, najnowszych i nagradzanych na światowych festiwalach produkcji filmowych, retrospektyw, animacji, filmów krótkometrażowych, dokumentów, Gali Otwarcia, Gali zamknięcia, konkursów kompozytorskich, koncertów, warsztatów, kursów mistrzowskich, paneli dyskusyjnych oraz spotkań.Czytaj także

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

cedz_konr@...

Brawa dla Sylwii Chutnik. Niech PIS zostawi sądy. Znowu kobiety pokazały swoją siłę.