Na otwartą dla ruchu ul. Limanowskiego wracają tramwaje. Od piątku tramwaje linii 2 i 4 będą kursowały starymi trasami.

Wraca też, zawieszony na kilka miesięcy, tramwaj linii 5. Jego trasa zmieni się. Przebiegać będzie od pętli na Kurczakach ulicami Rzgowską, Piotrkowską, Przybyszewskiego, Kilińskiego, Franciszkańską, Wojska Polskiego, Zgierską i Limanowskiego do dworca na Żabieńcu.

W związku z przywróceniem ruchu tramwajów MPK zawiesza kursowanie zastępczego autobusu linii Z3, a także likwiduje tymczasowe przystanki Lutomierska/Powstańców Wielkopolskich oraz Lutomierska/Piwna.


Komentarze (25)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez POLSKAPRESSE Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

aa (gość) (mól z szafy)

Jeat napisane: "Na otwartą dla ruchu ul. Limanowskiego" a Limanowskiego nie była otwarta niestety i nie wiem czy już jest otwarta.
Jenzyk polski nie być trudna.

kpc21 (gość) (Czesłaf)

Od stycznia te "stare prukfy" albo i nowsze, ale nie zawsze lepsze, z MPK będą tam jeździć co godzinę. Tak więc ciesz się tym co masz :)

julka (gość)

mam nadzieję że MPK nie zapomni zlikwidować przystanków tymczsowych na Lutomierskiej bo tam wsiada lub wysia 1 lub 2 osoby a my jedziemy do pracy dłużej.,
Robi się przystanki dla pojedynczych osób. skandal.!

Angel (gość)

uuuf nareszcie! I okrojona 5 wraca na Limane, która zupełnie się zmieniła ostatnio i nie chodzi mi tylko o droge...

BettyMegami (gość)

Oczywiście pretekst do skrócenia trasy... bo kto by pamiętał, że ta linia jeździła do Szczecińskiej? Ludzie się przyzwyczaili więc można nie przywracać ruchu na tym odcinku... coś widzę, że za parę lat tramwaje będą jeździły jedynie w ścisłym centrum miasta jak tak dalej pójdzie...