Tramwaj Łódź - Zgierz - Ozorków. Czy pojedzie? Radny Dariusz Joński pyta nowego marszałka. Pierwsza interpelacja w sejmiku

md

Jest pierwsza interpelacja w nowej kadencji łódzkiego sejmiku. Radny Dariusz Joński z opozycyjnego klubu Koalicji Obywatelskiej pyta w niej marszałka Grzegorza Schreibera (PiS) o tramwaje do Zgierza i Ozorkowa.

Podmiejskie linie tramwajowe nr 45 Łódź - Zgierz oraz nr 46 Łódź - Zgierz - Ozorków zawieszono w lutym, powodem był zaś fatalny stan infrastruktury.

„Podróżni muszą korzystać z zastępczych połączeń autobusowych Z45 i Z46, które dowożą zgierzan jedynie do granicy z Łodzią, gdzie trzeba przesiąść się do tramwaju. Połączenia takie nie są jednak właściwie skoordynowane” - pisze do marszałka województwa łódzkiego Dariusz Joński, radny wybrany do sejmiku z okręgu zgiersko - kutnowskiego. Joński w interpelacji tłumaczy nowemu marszałkowi, że „zawieszenie ruchu tramwajowego na podmiejskich liniach 45 Łódź - Zgierz i 46 Łódź - Zgierz - Ozorków spowodowało, że podróże między Łodzią a Zgierzem są obecnie niezwykle uciążliwe, znacznie trudniejsze niż rok temu”.

Dodaje, że ma informacje od prezydenta Zgierza Przemysława Staniszewskiego, iż „prawdopodobne jest przywrócenie kursowania tramwaju na trasie Łódź- Zgierz w związku z projektem, który otrzymał pozytywną ocenę formalną i będzie dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego”, czyli funduszu, który jest właśnie w dyspozycji marszałka. Kwota dofinansowania to ponad 8,7 zł, przy czym łączna wartość projektu to ponad 12,6 mln zł.

„Mieszkańcy gmin położonych na północ od Łodzi wciąż jednak nie mają żadnych informacji na temat remontu trasy Zgierz - Ozorków” - pisze dalej radny Joński. „Na dzisiaj prawdopodobne wydaje się przywrócenie kursowania tylko na pierwszej z wymienionych tras.”

Dlatego też radny Joński pyta marszałka Schreibera, „czy podejmie działania, mające na celu przywrócenie kursowania tramwaju między Łodzią a Ozorkowem i dokończenie projektu Łódzki Tramwaj Regionalny”. Odpowiedź powinna nadejść najpóźniej w połowie grudnia.

Zostań kierowcą MPK Łódź! Łódzki przewoźnik rozpoczyna kampanię promującą pracę kierowcy

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

03.12.2018, 16:27

A czy Tow. Joński wie czy Zgierz i Ozorów dołożą się finansowo do tego tramwaju regio. Łódź już przez PO i Zdanowską dosyć jest zadłużone. Trzeba było tow. Jońskiemu takie interpelacje składać do POprzedniej rady zdominowanej przez PO-PSL Ja jako obywatel tego miasta nie mam zamiaru finansować z moich podatków ościenne gminy.

03.12.2018, 14:30

Do andrie - a także tow.joński ...goli pie#doli , krawaty wiąże i usuwa #ąże... człowiek renesansu w rzeczy samej, tylko logiki mu brak!

03.12.2018, 13:52

Joński niech zapyta Hannę Z. o ten tramwaj. kogucik je......

03.12.2018, 10:14

anonim widac ze głosowałes na oszustke zdanowska aby nie na PIS tak jak ona zadłużyła miasto ite inwestycje warte miliardy dworzec z przeciekającym dachem w=z to samo jak leje jest zamykana po chj nam taki prezydent jak hanka?

03.12.2018, 09:40

No nie spodziewałam się że w Łodzi czy w łódzkiem jest tyle pisiorów ziejących nienawiścią.Chyba w historii tego województwa tak jeszcze nie było.Dobra zmiana!!!!!!!!!!!!!!!!!!

01.12.2018, 21:32

Ta sytuacja bardzo mi odpowiada ponieważ w końcu mam prawo jazdy, duży samochód i przyjaciół, których zabieram po drodze do szkół i pracy w Łodzi.

01.12.2018, 15:03

a dlaczego nie piszecie o pięknym wpisie pana radnego?
Vote bitchez - tak panie radny Domaszewicz?

01.12.2018, 15:02

panie joński a kiedy było Powstanie Warszawskie? w 1980? a może 1795?
daruj sobie gościu, jesteś bez szans pajacyku

30.11.2018, 21:37

Tramwaj pojedzie do Bydgoszczy:)

30.11.2018, 20:49

Cytat z artykułu: "Kwota dofinansowania to ponad 8,7 zł, przy czym łączna wartość projektu to ponad 12,6 mln zł."
8,7 zł. Ale się UE wykosztowała...

30.11.2018, 19:15

Czy to ten sam Joński, który nie wiedział, kiedy wprowadzono stan wojenny w PRL-u ???

30.11.2018, 10:19

Towarzysz Joński teraz ratuje gminę Zgierz. Niech mieszkańcy się już zaczną bać.

30.11.2018, 10:16

joński zna się na wszystkim człowiek-orkiestra.jest wszędzie,z dziewuchami na marszach,w paradach równości,niepodległości,buduje stadiony i autostrady,wspiera równouprawnienie wszystkich ras,znawca multi-kulti,popiera kastę sądową i remontuje kamienice,dba o Manufakturę i Piotrkowską,do tego tańczy,śpiewa recytuje...i gotuje.teraz przyszedł czas na tramwaje! brawo!

30.11.2018, 10:13

Usunac tramwaje.Otworzyc dodatkowe nitku pasow drogi.A zgierz i drugie zadupie niech sami sobie organizuja transport zbiorowy.Lub przeprowadzic sie do Lodzi.

30.11.2018, 09:41

A PO co tam tramwaj do Zgierza zrobić drugą nitkę asfaltu pod mostem zamiast torów jak był to zaplanowane i po korkach. Joński MPK spłaciło dług za tramwaj Zgierz Pabianice który nie doszedł do skutku. To PO i Zdanowska chyba zlikwidowali Podmiejskie MKT Helenówek oraz Brus przyłączając do MPK może do dziś by tam jeździł tramwaj . No Ale Województwo z Łodzią ma inny slogan Park OC a nie Najdłuższa Linia Tramwajowa Europy A Portugalia szczyci się żółtym Tramwajem jako wizytówką Miasta

30.11.2018, 09:20

Brawo Joński! to skandal że przez tyle lat rządów w łodzi totalitarny PiS nic nie zrobił dla tranwaju! PiS nienawidzi łodzi to widać po stylu w którym rządzą miastem i województwem.

30.11.2018, 09:18

Żeby skutecznie odkorkować Zgierską i Zgierz należy przyspieszyć kolejny przetarg na S14 z uwzględnieniem łącznika Radogoszcz i węzła Zgierz, a rolą Miasta Łódź i Zgierz będzie przedłużenie al. Włókniarzy.

30.11.2018, 09:16

Łódź, tramwaj regionalny budowała w 2007. Linię zawieszono w 2018. Pytanie co władze Zgierza i Ozorkowa robili przez te 11 lat? Stan torowiska fatalny był od dużo dłuższego okresu czasu. Czemu nie starali się o fundusze unijne? Jeśli nie mieli kasy to czemu nie wyemitowano obligacji komunalnych? Wiadomo kredyty drogie, ale można dużo tańszy pieniądz pozyskać z obligacji. Mieszkańcy Ozorkowa i Zgierza, sami takich ludzi wybraliście do władzy.

30.11.2018, 08:57

Pinokio ma czelność zadawać takie pytania. Uciekł do powiatu zgierskiego i stamtąd startował, bo w Łodzi już się na nim poznali.

30.11.2018, 08:35

tydzien u władzy są i ddebil joński pyta się co z tramwajem a czemu wy nic jak mieliście sejmik nic z tym nie zrobiliście?