Trener Tomasz Putra rozmawia z Tomaszem Stępniem

Trener Tomasz Putra rozmawia z Tomaszem Stępniem. (© fot. Paweł Łacheta)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wtorkowy trening mistrzów Polski Blachy Pruszyński Budowlani oglądał selekcjoner reprezentacji Polski, Tomasz Putra. - Jak zwykle kilku zawodników z Łodzi może liczyć na moje powołania - mówił.

Odwiedził pan Łódź. Domyślamy się, że nie przyjechał pan na wakacje, więc co pana tu sprowadza?

Tomasz Putra:
- Nie, w tym roku nie mam wakacji. Łodzi nie mogło zabraknąć na trasie mojego objazdu po klubach ekstraligi. Wszystko co najlepsze, czyli wizytę w Budowlanych zostawiłem jednak na koniec. Wcześniej byłem w Sopocie, Gdyni, Gdańsku, Sochaczewie, Olsztynie, Poznaniu i Krakowie. Przyglądam się, jak funkcjonują kluby, jak trenują zawodnicy, a przy okazji rozmawiam z prezesami, trenerami, zawodnikami. Przedstawiam im moje kryteria powołań do kadry.

Jakie ma pan spostrzeżenia?

- Wniosków jest mnóstwo. Przede wszystkim można zauważyć, że kluby są bardzo zróżnicowane. Widać to po ich sytuacji organizacyjno-finansowej, co z kolei przekłada się na zaangażowanie na treningach.

Kogo z łódzkich rugbistów najpilniej pan obserwował?

- Wszystkich. Nie przyjechałem obejrzeć tu jednego czy dwóch zawodników, bo każdy ma prawo gry w reprezentacji. Oczywiście, jeśli prezentuje odpowiedni poziom. Na razie z łodzian moje kryteria spełniają Kacper Ławski, który jest jednym z liderów kadry, Tomasz Stępień, który jest motorem napędowym łódzkiej drużyny, Michał Mirosz i Dariusz Kaniowski. Może uda mi się przekonać Michała Królikowskiego. Jak widać, cały czas liczę na łódzkich rugbistów.

Rozmawiał pan z Merabem Gabunią. Przekonał go pan do gry w naszej reprezentacji?

- Tu nie chodzi o przekonanie go. Tłumaczyłem mu moje kryteria. O jego waleczność i zaangażowanie w mecz jestem spokojny, tak samo jak z zachowaniem się przed i po kontakcie. Najwięcej problemów może mieć z realizacją planu poruszania się po boisku. O to się trochę obawiam. Inną kwestią jest sprawa jego obywatelstwa.

Jakie mecze czekają naszą kadrę w tym roku?

- Jeszcze w sierpniu czeka nas ciekawy sparing z Reprezentacją Francuskiej Policji w St. Nazaire. Jesienią rozpoczną się spotkania w dywizji 1B Pucharu Europy Narodów: z Czechami (9.10. w Pradze), Mołdawią (13.11. w Gdyni) i Niemcami (21.11. w Heidelbergu lub Frankfurcie).

W sobotę startuje ekstraliga. Jaki to będzie sezon?

- Wydaje mi się, że podobny do poprzedniego. Sprawa tytułu rozstrzygnie się między Budowlanymi Łódź, Lechią Gdańsk i Arką Gdynia. Do tej czwórki dołączyć może Orkan Sochaczew.

Budowlanych stać na zdobycie mistrzostwa trzeci rok z rzędu?

- Na pewno. Dla mnie, mimo drobnych problemów, to najpoważniejszy kandydat do tytułu.

Czytaj także

  Komentarze (1)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  sca (gość)

  Co Putra po dwóch godzinach w Łodzi może powiedzieć jak nie eufemistycznie \\\"...mimo drobnych problemów, to najpoważniejszy kandydat do tytułu\\\". Tak naprawdę to Budowlani przeżywają BARDZO poważny kryzys organizacyjny spowodowany tym, że zarząd podejmuje decyzje z wdziękiem słonia w składzie porcelany. Pora odejść!

  Więcej na temat: