Co najmniej kilkanaście odcinków ulepszonych dróg będą mieli już w październiku do dyspozycji kierowcy w powiatach kraśnickim i janowskim.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Samorządy sporo remontują, bo ceny są teraz niższe - czasami inwestycja może kosztować nawet 50 proc. mniej niż zaplanowano w kosztorysie. Ma to związek z kryzysem. - Jest kompletny zastój w różnego rodzaju inwestycjach. Dlatego sporo firm się przebranżawia i zaczyna zajmować się także robotami drogowymi. Zwiększa się więc konkurencja i zmniejszają ceny - wy-jaśnia Łukasz Kubiak z firmy budowlanej Budimex-Dromex.

Jedną z większych inwestycji, wartą ponad 4,3 mln zł, realizuje Janów Lubelski. Chodzi o przebudowę ulic w mieście, na które samorząd dostał fundusze z Unii Europejskiej.

- Zakończenie prac zaplanowaliśmy na połowę przyszłego roku, ale mam nadzieję, że uda się to zrobić wcześniej - zaznacza Krzysztof Kołtyś, burmistrz Janowa.

- Pieniędzy nie ma w nadmiarze, więc w pierwszej kolejności robimy pilne sprawy - podkreśla Ireneusz Ofczarski, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Kraśniku. - Jedna z takich inwestycji to około 3,7 km dro- gi Marynopole - Budki. Część pieniędzy na nią udało się pozyskać ze „schetynówek” - dodaje.

Za tydzień sprawdzimy, gdzie będzie się jeździć lepiej w powiatach biłgorajskim i zamojskim.Tu pojawią się nowe nawierzchnie - przykłady

POWIAT KRAŚNICKI

DROGI POWIATOWE

* ul. Słowackiego w Kraśniku na odcinku od ul. Makuszyńskiego do ul. Urzędowskiej.

DROGI GMINNE

* Kraśnik: budowa ulic Granicznej, Wyszyńskiego, przebudowa ulic Kochanowskiego, Spółdzielczej, Matejki, Rumiankowej (prace trwają), w planach - nowa nawierzchnia na ul. 3 Maja.

* Gm. Szastarka: wyrównanie nawierzchni na drodze Blinów II - Jesionki (0,4 km).

* Gm. Wikołaz: modernizacja 1,5 km drogi w Wilkołazie II (tzw. Błonie).

* Gm. Annopol: remont drogi w Nowym Rachowie (0,7 km).POWIAT JANOWSKI

DROGI POWIATOWE

* przebudowa drogi Janów Lubelski - Tokary - Huta Turobińska na odcinku Rataj - Zdziłowice (8 km).

* przebudowa drogi Wierzchowiska - Piłatka (1,5 km).

* remont drogi Krzemień - Chrzanów - Goraj (2 km).

DROGI GMINNE

* Janów Lubelski: modernizacja ulic Piłsudskiego, Szewskiej, Poprzecznej, 3 Maja, Armii Krajowej, Spadowej, Kołłątaja, 14 czerwca.

* Gm. Potok Wielki: przebudowa drogi gminnej Maliniec - Osówek (2,6 km).

* Gm. Dzwola: remont drogi Kocudza I Morgi - Zdzisławice (3,3 km).

* Gm. Batorz: remont drogi w Woli Studziańskiej (1,2 km).

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!