Wniosek o dofinansowanie złożyło 36 osób z województwa kujawsko-pomorskiego, a otrzymało je 14. Wśród wyróżnionych znajduje się czworo mieszkańców powiatu bydgoskiego.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wniosek o dofinansowanie złożyło 36 osób z województwa kujawsko-pomorskiego, a otrzymało je 14. Wśród wyróżnionych znajduje się czworo mieszkańców powiatu bydgoskiego.


- Grant przyznawany jest na pół roku i otrzymują go regionalni twórcy, popularyzatorzy kultury i osoby zajmujące się ochroną zabytków - mówi Beata Krzemińska, rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. - W Bydgoszczy dotację otrzymali Anna Bednarek i Rafał Żółkoś, którzy zajmują się muzyką oraz Natalia Kozieł, studiująca plastykę.


Wśród stypendystów znalazła się także mieszkanka Łochowa. - Dofinansowanie otrzymałam już po raz trzeci. Poprzednio pieniądze przeznaczyłam na wykonanie prac rysunkowych. Teraz wykonam pięć rzeźb z kleju cementowego. Będą to zdeformowane ciała kobiet, których kształt przypominać będzie muszle - mówi Hanna Wierzbicka, studentka V roku rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. - Na pewno będę starała się pokazać efekty mojej pracy bydgoszczanom. Chciałabym umieścić je w galerii Jana Kaji, ale nie wiem jeszcze, czy się to uda.


Pieniądze dla artystów przyznawane są od 2005 roku w nagrodę za dotychczasowe osiągnięcia i na realizację nowych projektów. - Od dwóch lat dotacja wypłacana jest dwa razy w roku. W tym roku wyróżniliśmy 35 osób. Otrzymali oni w sumie150 tysięcy zł - dodaje Beata Krzemińska. Uroczystość uatrakcyjniły występy stypendystów.(mcf)


Na stypendia • liczba wniosków - 36

 • przyznane stypendia - 14

 • wyróżnieni z powiatu bydgoskiego - 4

Czytaj także

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!