Tęczowy piątek w szkołach w Łodzi i regionie. 13 szkół bierze udział w akcji Kampanii Przeciw Homofobii. Biskupi protestują

13 szkół z województwa łódzkiego weźmie w piątek (26 października) udział w Tęczowym Piątku, czyli w ogólnopolskiej akcji Kampanii Przeciw Homofobii, która ma pokazać, w zamierzeniu KPH, że "każdy uczeń i każda uczennica, niezależnie od swojej orientacji seksualnej czy tożsamości płciowej, może czuć się bezpiecznie, liczyć na wsparcie i z przyjemnością przychodzić do szkoły".

W poniedziałek (22 października) KPH poinformowała, że w całym kraju do edycji 2018 Tęczowego Piątku zgłosiło się ponad 200 placówek edukacyjnych, co jest rekordem w historii corocznej akcji. Organizatorzy nie podają nazw tych placówek (zapewne w obawie przed protestami ze strony przeciwników Tęczowego Piątku), ale KPH poinformowała "Dziennik Łódzki", że w naszym regionie w akcję zaangażowało się 13 szkół.

- "Akcja Tęczowy Piątek organizowana jest po to, aby nauczyciele i nauczycielki pokazali swoim uczniom i uczennicom, że szkoła jest miejscem, gdzie każdy może być sobą" – wyjaśnia Joanna Skonieczna z KPH w informacji zamieszczonej na stronie internetowej tej organizacji - "Tego dnia dorośli i rówieśnicy dają wyraźny sygnał młodym osobom LGBTQI, że mogą na nich liczyć".

Decyzja o tym, jak wygląda program Tęczowego Piątku, należy do społeczności uczniów i nauczycieli. Choć KPH podpowiada np. tytuły filmów, które można obejrzeć podczas zajęć 26 października.

Przeciw Tęczowemu Piątkowi wystąpili m.in. biskupi z Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski.

Tęczowy Piątek w Tarnowskich Górach odwołany. Licealiści pod ostrzałem hejtu i gróźb w internecie

Jutro Tęczowy piątek w szkołach. Ojciec Rydzyk bije na alarm! "To zniszczenie młodego człowieka. Jestem tym gender zszokowany!"

Szkoła nie jest i nie może być miejscem na jakiekolwiek propagowanie środowisk LGBTQ - uznali biskupi w swoim stanowisku ogłoszonym w czwartek (25 października).


Zobacz także: harcerze z Łodzi oskarżani o "promocję homoseksualizmu". Posłanka PiS donosi na ZHP do MEN

Wideo

Maciej Kałach

  • Dziennik Łódzki
Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

16.11.2018, 16:23

wskaźnik pedofili jest znacznie wyższy u homo niż u hetero

02.11.2018, 23:32

zło się rozrasta

29.10.2018, 20:42

ss---> to miejsce to my sami... nnie rozumiem jak można być agresywnym w stosunku do kogoś innego, bo inaczej myśli niż ja....?
w życiu nie będzie dobrze na tym świecie, bo każdy myśli o sobie, a nie o innych. Trochę emaptii zbuduje więcej niż myślisz....
Mam rozumieć, że nie ma równości? Bo np. Ty uważasz się za lepszego od kogoś innego? Dlaczego? Na jakiej podstawie? Masz jakiś "katalog" zachowań co jest super, a co nie?? :) Przecież to Ty sam odpowiadasz za swoje zachowanie i to właśnie swoim zachowaniem pokazujesz, jakim jesteś człowiekiem!

29.10.2018, 19:03

AS jak będziesz czytał ze zrozumieniem to nie będziesz pisał dziwnych komentarzy . Nigdzie nie piszę że masz kogoś bić tylko że bici powinni mieć takie same prawa a nie mają . Napisałem ci co mówi prawo w Polsce które daje większe bonusy innym . PS piszesz o tolerancji i braku agresji To gdzie to miejsce jest ????? W niebie a może jakieś idei Wszyscy będą pracować nie będzie pieniędzy i każdy weźmie co będzie chciał a miejsce to nazywa się UTOPIA .......

28.10.2018, 23:10

SYF

28.10.2018, 19:39

heteryk---> Możesz wyjaśnić co zboczonego jest w promowaniu nieagresywnych zachowań względem innych? Ty jak rozumiem rozwiązujesz wszystkie problemy siłą i jeśli twojemu bliskiemu przydarzy się trudna sytuacja to go najpierw zezwiesz, a poźniej pobijesz...pewnie wtedy się naprawi problem.... ;P Pewnie jesteś heteryk-katolik

28.10.2018, 14:56

czy wiadomo które szkoły wzięły udział w tej zboczonej akcji? Wysyłacie info, to poprosimy ONR, NOP, MW o kontrwizytację aby uświadomili jakie zagrożenie płynie z pederastii i jak się tą chorobę leczy.

28.10.2018, 13:10

Ss--> gadasz jak potłuczony :) ja piszę o tolerancji i braku agresji do kazdego czlowieka bez wzgledu na to kim jest, a ty masz jakies5dziwne wynurzenia zupełnie z doopy. Nie interesuje mnie w związkach odgrywa jaką rolę. Nikt też nikogo, jak piszes, nie namawia do zmiany orientacji seksualnej! Skąd w ogóle przyszlo ci to do glowy? A skoro uwazasz, że należy piętnować lub bic kogos, bo inaczej mysli niz ty, to z tego wniosek, ze jesteś mega aspołeczny typ i powinienes byc izolowany, bo siejesz agresję i to ty jestes zagrozeniem dla innych ludzi. To tobie przydalaby się lekcja tolerancji :) gdyby na swiecie byli tylko tacy ludzie jak ty, to sami byscie sie wybili, bo ciagle by wam cos nie pasowalo! Hehehe Także tego... malo rozumiesz, a duzo szczekasz nie na temat!

27.10.2018, 13:32

Anonim dlaczego dwóch geyów nie jest równych tylko ( odgrywają rolę ) jeden jest kobietą a drugi facetem To samo dwie lesby jedna uległa druga maczo . Bo niema równości na świecie. namawianie ludzi do zmiany orientacji sexsualnej to też nie tolerancja i homofobia a nawet heterofobia . Fakt rodzą się osobniki dwupłciowe ( organy męskie i żeńskie ) Ale jedzenie zupy odbytem nie polecam .Dlatego równość to śmierć bo wszyscy umrzemy ale Nie znaczy że sprawiedliwa bo rożnie Umieramy .

27.10.2018, 13:19

as wypowiadam się w temacie dyskusji Czy jesteś gey to wiesz tylko ty ale zaprzeczasz . Skoro kogoś biją to co dla ciebie za różnica czy geya czy kobietę jest to napad a pretekst zawsze się znajdzie Ale dlaczego różne kary za to samo przestępstwo gdzie równość. Dlaczego gey żyd itp. ma mieć lepiej od Polaka !!!!! z moich podatków .

27.10.2018, 10:11

tatuś rzeczywiście masz problem z Pawełkiem ha ha ha ha...ale nic nie rób w tym kierunku niech zadecyduje natura! Może mieć w życiu pod górkę,ciężko może mieć jak nie będzie pedałem,żydem,ciapatym uchodźcą lub czarnym na buzi,powie lub zrobi coś nie tak zaraz go nazwą rasistą lub homofobem i będą wytykać palcami...ale ty to wiesz i na szczęście ja również,że warto znosić te "upokorzenia"żeby odkryć piękno kobiecego ciała,ten zapach,to ciepło,dotyk,tą wraźliwość i delikatność...pozdrawiam.

27.10.2018, 09:27

Słuchaj Rudzielcu jak ci sprawia przyjemnośc chodzenie z drągiem w dupsku to twoja sprawa PO co krzywdzicie niewinne dzieci ty zwyrodnialcu jeden tęczowe to masz jajca i coś w główce ci się poprzewracało zadaj sobie pytanie nieuku jeden jak powstałeś odpowiem ci .U ssaków (w tym człowieka) zapłodnienie może być skutkiem kopulacji pomiędzy osobnikami przeciwnych płci czyli Kobiety i Mężczyzny

26.10.2018, 21:02

czemu te chętne do udziału szkoły nie mają odwagi się tym pochwalić??

26.10.2018, 20:31

Do tatuś: ha,ha,ha,ha!
Świetne i z dużą dozą poczucia humoru!

26.10.2018, 18:40

podajcie numery szkół; zajmiemy się nimi.........

26.10.2018, 15:22

as --> Wiesz, jaka grupa ludzi jest najbardziej tolerancyjna na świecie?

26.10.2018, 14:01

Chciałbym wychować swojego syna na geja. Jak to zrobić? Jako gej mój roczny obenie Pawełek będzie miał w życiu lepiej niż jako nie-gej. Już od podstawówki będzie miał lepsze oceny, bo w przypadku słabych stopni zarzucę nauczycielom homofobię. Potem przyjęcie do gimnazjum i liceum... Kązdy dyrektor szkoły przyjmie go z radością bo będzie wizytówką tolerancji i otwartośi jego placówki. O egzaminy na studia w ogóle się nie martwię, bo już w liceum syn bedzie działał w organizacjach gejowskich, fundacjach przeciw homofobii itp. Jeśli chodzi o sprawy bardziej przyziemne: brak możliwości niechcianej ciąży z przypadkową dziwczyną ułatwi mi wypuszczanie go na nocne imprezy i samodzielne wakacje. Tysiące ofert pracy, które otrzyma za pośrednictwem znajomych z klubów gejowskich i od poprawnych politycznie korporacji sprawiają, że mogę spokojnie myśleć nie tylko o jego przyszłości ale i o swojej starości. Tylko powiedzcie co mam robić żeby on tym gejem został. Czy zapraszać do domu gejów i pozwalać im na odrobine swobody na oczach Pawełka? Czy może są jakieś szkolenia albo kliniki leczenia z heteroseksualizmu? Nie mogę przecież zdać się na samą genetyką bo obawiam się że bez pomocy wyrośnie taki frajer jak ja - heteroseksualny, zainteresowany pięknymi biustami i gładkimi udami urodziwych pań

26.10.2018, 13:45

gall-anonim ---> szczerze mówiąc nie mam rozeznania w takich środowiskach, ale wydawało mi się, że "nietolerowani" są raczej atakowani, niż atakujący... Tak przynajmniej widzę podczas różnych wydarzeń z tym związanych...

26.10.2018, 13:11

as--> powiedz dokładnie to samo tym "nietolerowanym", że mają tolerować inne osoby, a nie na siłę im wmuszać swoje "coś".

26.10.2018, 13:09

s --> po czym wnosisz, że w moim domu było gejostwo? :) W moim domu był i jest szacunek dla człowieka KAŻDEGO. A nie agresja i pomówienia. Nie obrażam i nie biję kogoś, bo jest inny niż ja....

26.10.2018, 13:01

s --> po czym wnosisz, że w moim domu było w domu? :) W moim domu był i jest szacunek dla człowieka KAŻDEGO. A nie agresja i pomówienia. Nie obrażam i nie biję kogoś, bo jest inny niż ja....

26.10.2018, 12:58

homoseksualizm był, jest i będzie... nie róbmy z tego halo, jest jedną z orientacji seksualnych.
Nie prowadzi on do przedłużenia gatunku, więc nie jest pożądany w celu dalszego rozwoju ludzkości.

Nie jest też kwestią wyboru...jednakże to, że ktoś ma taką, a nie inną orientację nie znaczy, że jest gorszy i że należy mu z tego powodu dokuczać! Taki się urodził i tak samo ma prawo do egzystowania jak inni, czy komuś się to podoba, czy nie.... Po co robić z tego problem i tak orientacja ta jest w mniejszości... Ciekawe dlaczego w heteroseksualnych jest tyle agresji? Może też się tacy urodzili...?

26.10.2018, 12:53

As Piszecie o tolerancji ( naginaniu normy ) Mieliście gejostwo w domu . dziś chcecie gejostwa w szkołach ( zgodnie z prawem RP sex do 15 lat jest prawnie zakazany w Polsce ) Mniejszości w Polsce są chronione przez PIS nawet Ustaw 3 lata więzienia . Przyłębski Nie wiem co reklamujesz ale onr nazywasz komunistami to coś ci się pokićkało . Anonim a dlaczego podatki mają płacić tylko Polacy ? a inni żydzi niemcy ukraińcy itd. popatrz ile do wyznań dopłacamy a nawet niemiec ma gwarantowane miejsce w Sejmie RP za które płacisz Może księża wypowiadają się po filmie Kler gdzie homoseksualizm pokazany był jako choroba przenoszona drogą płciową i nawet wiara jej nie wyleczyła .

26.10.2018, 12:44

oburzony---> a z jakiego powodu chcesz zasypać szkoły protestami????

26.10.2018, 12:43

jeśli propagatorzy akcji otwarcie przyznają, że homoseksualizm jest dewiacją i w pewnym sensie chorobą to nie ma nic przeciwko akcjom mającym na celu propagowanie tolerowania takich osób. W tym momencie te akcje są dla mnie promocją homoseksualizmu.