Na początku października w Gminnym Ośrodku Kultury w Kolbudach otwarta zostanie wystawa poświęcona wybuchowi II wojny światowej i wysiedleniom ludności polskiej z terenu dzisiejszego powiatu gdańskiego.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Na początku października w Gminnym Ośrodku Kultury w Kolbudach otwarta zostanie wystawa poświęcona wybuchowi II wojny światowej i wysiedleniom ludności polskiej z terenu dzisiejszego powiatu gdańskiego.Hitlerowskie deportacje z jesieni 1939 r. to temat wciąż mało znany i słabo udokumentowany, dlatego organizatorzy zwracają się do osób, które posiadają zdjęcia czy dokumenty dotyczące tamtych wydarzeń o ich czasowe udostępnienie celem wykonania kopii. O kontakt proszeni są również świadkowie, którzy pamiętają wybuch wojny lub byli ofiarami wysiedleń. Zostaną oni zaproszeni na spotkanie towarzyszące otwarciu ekspozycji.

Na sygnały we wspomnianej sprawie oczekuje Referat Kultury i Rekreacji Gminy Kolbudy przy ul. Staromłyńskiej 1. Telefony 058 691 05 34 lub 501 35 35 18.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!