(© Jakub Pokora)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W ciągu roku w Szpitalu Zakonu Bonifratrów św. Jana Bożego na Chojnach zakonnicy dobudowali dwa piętra a szpital powiększył się o trzy oddziały. Remont kosztował 27 mln zł. W ofercie szpitala oprócz interny, chirurgii i kardiologii znajduje się także okulistyka i ortopedia. Powstał też oddział intensywnej terapii. Znajdują się cztery w pełni wyposażone łóżka a jeżeli NFZ zwiększy szpitalowi kontrakt może być nawet siedem.

Paweł Paczkowski, dyrektor szpitala ds. ekonomicznych mówi, że w ciągu rocznego remontu szpital powiększył powierzchnię o 100 procent i posiada 150 łóżek, wszystkie spełniają najwyższe standardy UE i Ministerstwa Zdrowia.

Powstały bardzo potrzebne w Łodzi oddziały zabiegowe - okulistyczny i ortopedyczny, gdzie wykonuje się najbardziej wyczekiwane operacje: usunięcie zaćmy i wstawienie endoprotezy stawu biodrowego i stawu kolanowego.

Od początku roku na 11-łóżkowym oddziale okulistycznym lekarze usunęli już zaćmę u ponad 400 chorych.Na zabieg czeka się półtora roku. To o rok krócej niż w innych łódzkich szpitalach. Ostatnio na zabieg zapisała się nawet 104-letnia łodzianka. Oddziały mają kontrakt z NFZ, ale dyrekcja planuje też komercyjne operacje.

Źródło: Szpital bonifratrów dwa razy większy [ZDJĘCIA]

Czytaj także

    Komentarze (1)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!