Łódzka para, która chciała kupić bilety na miejsca sypialne w pociągu Łódź – Krynica Górska, usłyszała, że razem w przedziale trzyosobowym być nie mogą.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Łódzka para, która chciała kupić bilety na miejsca sypialne w pociągu Łódź – Krynica Górska, usłyszała, że razem w przedziale trzyosobowym być nie mogą. Powód: przedziały są damskie i męskie, więc nawet małżeństwa będą rozdzielane.

–W ubiegłym roku jechaliśmy do Pragi w jednej kuszetce razem z inną parą i nikt nas nie rozdzielał – dziwią się podróżni.

W PKP powiedziano nam, że miejsca sypialne są wyłącznie w pociągach należących do spółki Intercity i to ona ustala warunki korzystania z nich.

– W przedziałach sypialnych jest umywalka, pościel, szafka z lustrem i trzy łóżka – mówi Paweł Ney, rzecznik Intercity. – Trzeciej osobie mogłoby przeszkadzać, że podróżuje razem z osobą płci przeciwnej, myje się i przebiera przy niej.

Co więc ma zrobić para, która chce jechać razem? Może wziąć przedział sypialny dwuosobowy lub w „trójce” zapłacić za trzecie, niewykorzystane miejsce. Inaczej rzecz ma się z kuszetkami, które są koedukacyjne.

– Tam nikomu nie przeszkadzają osoby płci przeciwnej, gdyż w kuszetkach nie ma umywalki, a są wyłącznie miejsca do spania – argumentuje Paweł Ney.

Miejsce sypialne w przedziale trzyosobowym kosztuje 70 zł, w dwuosobowym 130 zł, a jednoosobowym 260 zł. Za możliwość przespania nocy w kuszetce czteroosobowej trzeba zapłacić 60 zł, a w sześcioosobowej 50 zł (seniorzy 40 zł). Istnieją także tzw. tanie kuszetki, gdzie za łóżko bez pościeli podróżni płacą 25 zł.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!