W minioną sobotę podczas Konwentu Młodych PiS "Szansa dla młodych" Sylwia Ługowska, 23-letnia łódzka działaczka Prawa i Sprawiedliwości zasiadła obok prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego. Wystarczyło to, by od razu dziesiątki jej zdjęć pojawiły się w gazetach.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Wystąpiła w TVN24, TVP2, udzielała wywiadów w prasie. Na Facebooku w ciągu tygodnia chęć zostania jej "znajomymi" zgłosiło pół tysiąca osób!

- Nigdy w życiu bym nie pomyślała, że będę w "Poranku" u Kuźniara czy w "Pytaniu na śniadanie" u Jagielskiego. Reakcje znajomych i rodziny są pozytywne, otrzymałam dużo SMS-ów i e-maili z gratulacjami - mówi Sylwia Ługowska.

Choć na scenie ogólnopolskiej została zauważona dopiero kilka dni temu, to w Łodzi w PiS działa od czterech lat. Zgłosiła się do partii po przegranych wyborach w 2007 roku.

- Od dawna interesowałam się polityką i chciałam się zajmować sprawami, które leżą mi na sercu. Poszłam do PiS, bo takie mam poglądy, taką wrażliwość. PiS-owcy mają to do siebie, że są ideowcami. I ja taka jestem - mówi.

W partii udzielała się początkowo występując w happeningach młodzieżówki m. in. w stroju pielęgniarki wręczała w biurze poselskim PO lecytynę - na przypomnienie o niespełnionych obietnicach wyborczych. Zaangażowała się w akcję przywrócenia studentom wyższych ulg na bilety PKP i PKS oraz "stop płatnym studiom". W ostatnich wyborach samorządowych bez powodzenia kandydowała do Rady Miejskiej w Łodzi. Uzyskała 923 głosy - był to drugi wynik na liście PiS w okręgu obejmującym m.in. Radogoszcz i Teofilów.

- Życie bywa nieprzewidywalne, chcę się zajmować polityką, na razie za wcześnie mówić o tym, czy będę kandydować w wyborach parlamentarnych, czy też nie. My w PiS naprawdę jeszcze się tym nie zajmujemy.

Gdy pojawiła się na konwencie obok Jarosława Kaczyńskiego, na forach internetowych pojawiły się komentarze: "Polska Angelina Jolie!", "Sylwia Ługowska zastąpiła Joannę Kluzik-Rostkowską!".

- Żadna kobieta nie lubi być porównywana do innej kobiety, dlatego to nie jest fajne. Mam wizerunek, jaki mam, zdaję sobie sprawę, że on przyciąga uwagę, ale nie mam zamiaru na tym bazować. Chcę być zauważona za to, co robię.

Obecnie Sylwia Ługowska pisze pracę magisterską poświęconą bezpieczeństwu energetycznemu Unii Europejskiej na kierunku europeistyka na Uniwersytecie Łódzkim. Ma też licencjat z pedagogiki specjalnej. Wcześniej uczęszczała do XX Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi. Choć nie jest rodowitą łodzianką (przyjechała tu osiem lat temu z rodzicami), mówi "to jest moje miasto". Ma trójkę rodzeństwa: starszego brata oraz młodszą siostrę i brata. Ojciec wschodzącej gwiazdy łódzkiego PiS prowadzi własny biznes.

- Moimi wzorami w polityce są Margaret Thatcher i Sarah Palin. Cenię też bardzo śp. Grażynę Gęsicką - imponowała mi jej pracowitość. Wśród mężczyzn to przede wszystkim Jarosław Kaczyński - inteligentna osoba, kompetentna, ma niesamowitą wiedzę na temat funkcjonowania państwa. Dla mnie to absolutny autorytet. U Zbigniewa Ziobry imponuje mi jego spokój, jaki zachowuje mimo nagonki na niego.

Sylwia Ługowska w wolnych chwilach lubi biegać (kilka razy w tygodniu), pływać na basenie i przesiadywać w saunie. Ceni włoską kuchnię. W domu ma dwa koty - dachowce.

Na swoim blogu pisze: "W wolnych chwilach słucham muzyki rock, hip-hop, jazz. W kinie wybieram thrillery, komedie, filmy akcji. Podróżuję w polskie góry i nad morze. Uwielbiam czerwone róże oraz zapach Chanel ;)".

Komentarze (78)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

180 (gość) (Alicjannn)

prawdziwy geniusz po XX LO i pedagogice na UŁ. Z licencjatem. No nic tylko bić brawa. Ładna buzia to nie wszystko. Liczy się wykształcenie, a tu jej dorobek jest mizerny, i doświadczenie, w tym wypadku jeszcze gorzej.

Alicjannn (gość)

Pani Sylwio oby tak dalej jest pani symbolem siły i świerzości PiSu ! przy tym wykształcona i obyta z polityką OBY TAK DALEJ!!! Na pewno zagłosuje na Panią :)

Bezrobotny młody (gość)

PiS nie jest w desperacji tylko PO.A szuka ludzi mlodych, mądrych i uczciwych, a nie bezczelnych,umoczonych starych cwaniakow i aferzystów spod znaku mira,rycha,zbycha. Opluwacze Po na etatach i stanowiskach co nie dość,że nic nie robicie to jątrzycie,mącicie i bezkarnie za nasze pieniądze ludzi manipulujecie. Jak długo tak można?

nokler (gość)

skoro PiS szuka takich "polityków" to znaczy, że ta partia jest w kompletnej desperacji, kogo niby ma przekonać do PiS-u ta panienka? co sobą reprezentuje? jakie ma doświadczenie? "W partii udzielała się początkowo występując w happeningach młodzieżówki" .... dziekuję bardzo, "prezes" na zdjeciu prawie się ślini, ale wyborców raczej nie przekona

nikola (gość)

Pani Sylwia liczy na wygraną w wyborach.Studia skończyła, a pracy magisterskiej nie napisała, ludzie ocence sami?! Ustawiła sobie znakomity scenariusz, udaje niby skromną , a tak naprawdę nie jest taka.
Ludzie otwórzcie oczy, ona będzie się uśmiechała pod publikę.

Młody (gość)

Pani Sylwia jest ladniejsza od Angeliny Jolie,jest jej konkurentką, albo mlodszą siostrą.Takie Sylwie na prezydenta miasta, a nie stare rozjechane chabety z urzędu od korupcji,krętactw,manipulacji. i wyjazdów bez celu za nasze pieniadze.Takie Sylwie i PiS mogą zatrzymać ten chocholi taniec obecnej ekipy.

Mieszkancy (gość)

Nie obrażajcie miernoty platfusowe pani Sylwii przywołując jakąś zdrajczynię ,agentkę z Rybnika obecną rezydentkę PO, co w ciągu roku 3 partie zaliczyła.Pani Sylwia piękna, młoda, wyksztalcona jest lódzką perełką i może młodzi,wyksztalceni wezmą z niej przykład i zaczną myśleć, a nie będą tylko zmanipulowaną maszynką do głosowania platfusów. Powinna zastąpić tą starą tepa,wyprana z honoru i dobrych obyczajow Zdanowska co nic nie robi.tylko ma 36 doradow i brak pomyslu na sanacje i rowoj gospodarki miasta.

aa (gość)

Takie zdjęcie z obecnym premierem, to byłaby nobilitacja. To zdjęcie z byłym premierem, to prawdziwa sensacja..

LidkaUW (gość)

choćby dla tego, że wstąpiła do PiSu w 2007 roku jak już PiS przegrał wybory. Zresztą zauważył to nieprzychylny pisowi sam Jarek Kuźniar z TVN24 co nie jest bez znaczenia:
http://www.youtube.com/watch?v=ytfDO2Cnkow&feature=email&email=comment_received

Filip (gość)

Myślisz że zabłysniecie na kilku portalach zapewni ci dobry start, mylisz sie, bo pare wyuczonych tekstów które powtarzasz to nie wszystko. Jak papuga zachowujesz się. Tania tandeta.

New look (gość)

Pewnie tak jak piszesz o zapachu chanel tak uzywasz jakis tanich podróbek, a strój to nowa kolekcja jakiegoś słynnego projektanta? hehe wiocha na miarę Ciebie