Na "kosmodromie" na placu Wolności wystąpią artyści znani z ekranów

Na "kosmodromie" na placu Wolności wystąpią artyści znani z ekranów (© fot. Janusz Kubik)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W czwartek mieszkańcy Łodzi po raz pierwszy będą mieli do wyboru dwie duże imprezy sylwestrowe pod chmurką: miejską, na scenie przypominającej kosmodrom, zbudowanej na pl. Wolności oraz drugą, na rynku Manufaktury.

Choć organizatorzy obu, czyli magistrat wespół z telewizyjną "Dwójką" z jednej strony, a Manufaktura z drugiej zarzekają się, że nie traktują siebie jako konkurencji, to i tak porównań nie da się uniknąć. Szczególnie jeśli część balowiczów postanowi zaliczyć obie imprezy.

- Oferta na miejskim sylwestrze jest na tyle bogata, że każdy znajdzie coś dla siebie - zapewnia Kajus Augustyniak, rzecznik prasowy prezydenta miasta. - Będzie zarówno coś dla młodszego pokolenia, m.in. Doda, Afromental czy Katherina, jak również coś dla nieco starszych, np. Kombii czy Trubadurzy.

Oferta Manufaktury jest skierowana głównie do ludzi młodych, bo tam publiczność będzie zabawiać duet didżejów.

Harmonogram występów na scenie na pl. Wolności jest owiany tajemnicą. Przedstawiciele TVP2 nie chcą zdradzać kolejności, w jakiej wystąpią artyści. Oprócz wyżej wymienionych będą to: Maryla Rodowicz, Ewa Farna, Candy Girl, Pectus, Łukasz Zagrobelny, Blue Cafe, Oceana, brytyjski duet Booty Luv oraz Bel-Mondo. Wiadomo jedynie, że nieoficjalny początek imprezy planowany jest na godz. 19, a oficjalny na godz. 20, bo wtedy rozpocznie się transmisja telewizyjna na żywo. Artyści będą występować na imponującej, "kosmicznej" scenie.

W Manufakturze sceny nie będzie w ogóle. Didżeje ulokują się na dwóch, zbudowanych specjalnie na tę okazję, wieżyczkach. Z głośników popłynie muzyka klubowa. Na ścianie galerii handlowej zawiśnie ogromny baner (7 m na 10 m) z wizerunkiem pomnika Tadeusza Kościuszki.

- Chcieliśmy dać Kościuszce szansę uczestniczenia w tej jedynej w roku imprezie - mówi Joanna Karpińska, rzecznik prasowy Manufaktury. - Na pl. Wolności takiej możliwości nie ma, bo jest szczelnie zasłonięty. A jest przecież symbolem miasta.

Impreza w Manufakturze rozpocznie się o godz. 20.30 i będzie trwała do ostatniego gościa (na pl. Wolności zakończy się o godz. 1). Przez cały ten czas będzie można skorzystać z lodowiska oraz rozgrzać się gorącą herbatą serwowaną bezpłatnie. Atrakcją wieczoru będą poza tym szczudlarze, aktorzy w strojach mimów, a od godz. 23 - teatr ognia.

Na pl. Wolności organizatorzy spodziewają się około 8 tys. osób, w Manufakturze zmieści się nawet 20 tys.

Komentarze (24)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

ona22 (gość)

Ogólnie czuję się lekko oszukana występem dj na placu Manufaktury! Z tego co dało wyczytać się w internecie, miał on trwać do ostatniego gościa, a skończył się 1:15 kiedy to jeszcze sporo liczba osób się tam bawiła! z Tego co usłyszałam od ochroniarza, Sylwester był planowany do 2 ale organizatorka kazała skończyć grać o 1:15... Więc Bardzo chcę podziękować owej organizatorce za wprowadzanie ludzi w błąd i psucie dobrze zapowiadającej się zabawy!!!

gość (gość)

widziałem dzisiaj w manufakturze w sklepie H/M candy girl, była na zakupach, stala obok mnie i ogladala jakies ciuchy, bo dziisaj rano mówila w pytaniu na śniadanie w TVP że juz dzis jedzie do Łodzi zeby przygotowywać sie na jutro.

jan mędrzak (gość)

laluć egoista i cymbał nie potrafi połączyć dwóch imprez na rzecz naszego miast\zmów wychodzi z tego komucha (byłego członka znp) małomiasteczkowość. do gazu z tym wariatem.

Ibis (gość)

Co do ceny garnituru ma Manufaktura, SLD czy PO? Z tej zawiści coś ci się pomieszało w tym twoim maleńkim móżczku. Manufaktura jest administratorem obiektu i tyle. Przecież garniturek możesz kupić sobie na pobliskim bazarku i też będzie fajnie.

Ibis (gość)

>>Przecież zobaczcie jakie tam są drogie rzeczy - garnitur 1500-2500 zł, koszule po 400 zł, zresztą cała oferta jest generalnie droższa niż w Galerii czy innych sklepach. Dla jakiej jest to klienteli - a no dla bogatych typu PLATFORMA, działacze SLD. A dla plepsu robi sie niby to zabawę i darmowe napoje. Przecież wpiszą to sobie w koszta marketingu. I niech Manufaktura nie mówi, że nie wpisuje się w kampanię referendalną SLD. A SLD powinno to wpisać w koszta kampanii referendalnej !!!<<

Co do ceny garnituru ma Manufaktura, SLD czy PO? Z tej zawiści coś ci się pomieszało w tym twoim maleńkim móżczku. Manufaktura jest administratorem obiektu i tyle. Przecież garniturek możesz kupić sobie na pobliskim bazarku i też będzie fajnie.

7580 (gość)

darek napisał:

Przecież zobaczcie jakie tam są drogie rzeczy - garnitur 1500-2500 zł, koszule po 400 zł, zresztą cała oferta jest generalnie droższa niż w Galerii czy innych sklepach. Dla jakiej jest to klienteli - a no dla bogatych typu PLATFORMA, działacze SLD. A dla plepsu robi sie niby to zabawę i darmowe napoje. Przecież wpiszą to sobie w koszta marketingu. I niech Manufaktura nie mówi, że nie wpisuje się w kampanię referendalną SLD. A SLD powinno to wpisać w koszta kampanii referendalnej !!!Co do ceny garnituru ma Manufaktura, SLD czy PO? Z tej zawiści coś ci się pomieszało w tym twoim maleńkim móżczku. Manufaktura jest administratorem obiektu i tyle. Przecież garniturek możesz kupić sobie na pobliskim bazarku i też będzie fajnie.

jonek (gość)

Taka jest konkluzja Darka. I to jest bardzo prawdopodobne. Ale zobaczysz Darek, że zaraz będą krokodyle łzy, jak to ująłeś, że oni w imię dobra Łodzi. A to gołym okiem widać, że mają jeszcze jedną hecę, która pogrzewają. Oj państwo nie tędy droga

darek (gość)

Ronią niby krokodyle łzy, a tak naprawdę to chcieliby, by w Łodzi sie nic nie udawało. I ti pod pozorem walki z Kropiwnickim. A tak naprawdę to służą nie tylko szczeniakom z SLD ale wydawcy który jest Niemcem. Czy Państwo tego nie widzicie ? Czy żle pojęte ambicje tak potrafią zaślepić ? Przecież i nowe Centrum Festiwalowe i Dworzec gdzie w przyszłości będą zatrzymywać się pociągi dużych szybkości to szansa na rozwój. Ale w takim mieście nie będzie miejsca dla maluczkich typu Joński, Walasek, Berger, Mędrzak. Ci panowie to prowincjonalna liga. Dla nich jest szansa bycia, dgy Łódź wróci w koleiny zrobione przez włodarz miasta z lat 1995-2002. Piewca znów bedzie Roset. Ma w tym duże doświadczenie.

ciekawy (gość)

Gdzie pójdą dresy?! Oto jest pytanie... Bo przecież wiadomo, że oni stanowią większośc łódzkiej publiczności.

łodzianin (gość)

Kajus nie kłam, robicie sobie zabawę za moje pieniądze a dzieci w szkołach nie mają szklanki mleka. Zainteresuj się swoją byłą rodziną a nie słóż na czworakach temu nieudacznikowi. Ty też masz na sumieniu odpowiedzialność za te rządy cofające nas o wiele lat. Ty służysz a nie myślisz. Co sie nie robi dla pieniedzy, zaprzedałeś duszę diabłu K.

gosciu (gość)

chcemy aby ŁÓDŹ była EUROPEJSKĄ STOLICĄ KULTURY 2016, więc przybywajmy na plac wolności, bo gdy cała polska zobaczy, ze Łódź nie dopisała, to nigdy już nie będzie takich imprez a tytuł ESK2016 nam przepadnie, nie myslmy o wyborach bo od 17 stycznia w łodzi bedzie lepiej tylko przyjdzmy tłumnie na pl. wolności