Znowu nie będzie miejskiego sylwestra? Znowu nie będzie miejskiego sylwestra?

(© archiwum MM Łódź/MCz.)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Coraz bardziej prawdopodobne, że w Łodzi nie będzie żadnej plenerowej imprezy sylwestrowej. Ostatnia szansa w porozumieniu z Manufakturą.

Sylwester 2011/12 w Łodzi - sprawdź imprezy, kluby, bale

W budżecie Łodzi na organizację sylwestra 2011/12 zarezerwowano... niecałe 100 tys. zł. Dla porównania wielki koncert, jaki zorganizowano dwa lata temu na pl. Wolności wraz z programem TVP 2, kosztował miasto około 1,8 mln zł.

TVP 2 swojego sylwestra zorganizuje zatem w tym roku we Wrocławiu, a jak będą się bawić łodzianie? Ostatnim pomysłem na obchody sylwestra 2011/12 był wielki pokaz fajerwerków w pięciu punktach miasta. Radnym z komisji promocji się jednak nie spodobał i ostatecznie został odrzucony.

Sylwester z Manufakturą albo wcale


Na dzisiejszym (21 listopada) posiedzeniu komisji znowu pojawił się temat miejskiej zabawy sylwestrowej. Bartłomiej Wojdak, dyr Biura Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą UMŁ przyznał, że do urzędu wpłynęła oferta zorganizowania koncertu sylwestrowego. Wystąpić miałyby na nim trzy zespoły, a największą gwiazdą jest zespół Lombard. Impreza kosztowałaby 200 tys. zł. - Nie będziemy rozważali tej propozycji, bo nie mamy takich pieniędzy - przyznał otwarcie Wojdak.

Ostatnią deską ratunku ma być wspólna organizacja sylwestra z jednym z centrów handlowych. - Wysłaliśmy zapytania do największych centrów handlowych i dostaliśmy tylko jedną odpowiedź, od Manufaktury. Musimy się jednak spotkać, bo niewiele było szczegółów w ich ofercie - dodał Wojdak.

Wiadomo tylko, że scena na rynku Manufaktury zostałaby oddana w ręce najlepszych, łódzkich didżejów. Więcej informacji mamy poznać do końca tygodnia.

Ile Łódź wydawała na miejskie imprezy sylwestrowe:
2006433 tys. zł
2007282 tys. zł
2008517 tys. z
20091,8 mln zł
2010nie było miejskiego sylwestra
2011ok. 100 tys. zł

A jeśli miasto z Manufakturą się nie dogada, to dyrektor Wojdak daje jasno do zrozumienia, że miejskiego sylwestra nie będzie.

Pieniądze, jakie są zarezerwowane na imprezę, zostaną najprawdopodobniej przekazane wtedy Fundacji Ulicy Piotrkowskiej. Za 60 tys. zł chce ona zrobić wielki Kiermasz Świąteczny. - Bardzo spodobał mi się ten pomysł i byłby doskonałym uzupełnieniem nowego, świątecznego oświetlenia Piotrkowskiej - uważa Wojdak.

Łódź już zawsze bez sylwestra?


Radni, oprócz informacji o planach sylwestrowych, zapoznali się też na dzisiejszym posiedzeniu z planowanym budżetem biura promocji na przyszły rok. Nie zabrakło pytań o przyszłoroczną imprezę.

Dyrektor Wojdak zapewnił, że impreza będzie, ale na pewno nie na miarę koncertu, jaki mieliśmy dwa lata temu. Na sylwestra 2012/13 zaplanowano bowiem ok. 400 tys. zł.

Czytaj codziennie MMLodz.pl/Wiadomości:


Wielki Turniej MM Łódź - wygraj roczny, dwuosobowy karnet do kina!
Kliknij w zdjęcie, żeby zobaczyć fotogalerię:

Koncert 30 Seconds to Mars

Łódź na starych pocztówkach

Koncert Sade

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (10)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

gosia (gość)

sylwester. byłam na tym Sylwestrze 2 lata temu i uwazam ze to zupelnie nie potrzebne wydawania pieniedzy,bo co po tym ze słyszy sie dudniace głosniki a sceny i tak sie nie widzi.za to tylko mozna zmarznac ,obejrzec pijanych ludzi i jeszcze zarobic w dziób!co to za Sylwester?lepiej niech te pieniądze przeznaczą na biedne dzieci z Łodzi a nie na kilka godzin taniej rozrywki.

Łódź . Tylko cięcia i oszczędzanie, a efektów i tak nie widać..niech tą kasę przeznaczą na łódzkie ulice, odśnieżanie albo obwodnicę lub szczytny cel..

hania.... ostatnio pewną Hanię wykończyły kartony
może wysypać trochę makulaturę pod urzędem miasta to się Pani Hania opamięta :)

kasia (gość)

100 tys za mało, 1,8 mln zdecydowanie przesada. a moim zdaniem to dobre rozwiązanie, każdy kto chce się w tę noc bawić znajdzie do tego miejsce lepsze niż ulica. Jeśli nie mają kasy na porządną imprezę to lepiej żadna niż taka na którą i tak wszyscy by narzekali, tak jest zawsze.

Z drugiej strony wiadomo że grube miliony z Łodzi wypływają przez nieudolność władzy i niechlujstwo lub celowe działanie urzędników.

Nie chcę żeby miasto zaciągało długi na Sylwestra, chce żeby w końcu zainwestowali w, w wygląd tego miejsca, w drogi, w miejsca pracy,w bezpieczeństwo. Ale jesli mialabym wybierac miedzy premiami dla ludzi którzy nic nie robią,inwestowania w jakies kosmiczne plany budynków które nigdy nie powstaną, to już wolę kolejny sylwester z Blue Cafe.

Chcę żeby wreszcie ktoś zaczął racjonalnie gospodarować tymi pieniędzmi.Szkoda że Hania przypomni sobie o nas dopiero w czasie kampanii.

do redakcji. nie ma być 100 tys tylko podobno już zostało 77 tys
podobno maja to przeznaczyć na jakieś kiermasz przedświąteczny na Piotrkowskiej

kaczorsan

masakra. i co się tu dziwić, że młodzi ludzie opuszczają to "smutne jak p**** miasto"

nic się tu nie dzieje, młodzi wyjeżdżają i nawet kluby, które chcą coś organizować to odwołują imprezy bo już powoli zwyczajnie nie ma ich dla kogo robić (przykładem Dekompresja)

nie wiem czemu naszym włodarzom tak ciężko pojąć, że młodzi ludzie którzy tu pracują, mieszkają, płacą podatki też czasem chcą zwyczajnie mieć coś w zamian

jak wszyscy wyjadą to przychody dla miasta znikną

zniknie kasa z rozliczeń podatkowych, przedsiębiorcy też pozamykają interesy, no bo dla kogo będą mięli je prowadzić, kluby też się pozamykają i jak wróżył sir. Kononowicz - niczego nie będzie.

pogratulować

Marcin_Kamrat84 (gość)

Choreee!!!!. Coraz bardziej śmieszy mnie zarządzanie ty miastem. Małe pipidówy potrafią zorganizować Sylwestra z przynajmniej jedną "gwiazdą" a w Łodzi nic....Choreeee!!!!