Już w najbliższy weekend święto pszczoły w ZOO Już w najbliższy weekend święto pszczoły w ZOO

(© materiały prasowe)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Prawdziwy pszczeli rój będzie można podglądać przez cały weekend (10-11 września) w łódzkim ZOO. Będzie można poznać m.in. machinę produkującą miód.

Ostatnio w ZOO urodził się tapir. Wygląda jak mały gwiżdżący arbuz


Podczas święta pszczoły w łódzkim ZOO, w godz. 10-15 eksponowany będzie żywy rój pszczół umieszczony - dla bezpieczeństwa - w oszklonej ramce. Można będzie przyjrzeć się pracowitym robotnicom, leniwym trutniom i odnaleźć w tłumie także królową pszczół.

- To już druga edycja pszczelego święta. Jest to impreza, która łamie stereotypy. Jak się okazuje, o ile każdy je miód i wie jak wygląda pszczoła, to ludzie niewiele wiedzą o tych owadach - mówi Magdalena Janiszewska z łódzkiego Ogrodu Zoologicznego.

Łodzianie będą mogli zajrzeć do prawdziwego ula, poznać jego budowę, dowiedzieć się co pszczoły robią zimą, a także co to są feromony, jak wygląda "kariera społeczna" robotnicy oraz jakie choroby nękają te zwierzęta.

Jak wspomina poprzednią edycję, największym zainteresowaniem cieszy się życie intymne pszczół, ich tańce, a także sama królowa. Między innymi o tym w samo południe będzie opowiadał pszczelarz.


Zobacz zdjęcia zwierząt łódzkiego ZOO zrobione podczas MM-kowego Foto DejaOpowie on również nie tylko o składzie rodziny pszczelej i o tym, czym zajmują się pszczoły (o dziwo nie tylko produkcją miodu), ale także wyjaśni dlaczego owady oglądają świat w ultrafiolecie.

Idzie jesień, czyli czas, kiedy częściej kupuje się miód. Na pszczelim święcie łodzianie dowiedzą się więcej o apiterapii, czyli o składzie i właściwościach różnych gatunków miodu, a także czym są i jakie właściwości zdrowotne posiadają propolis, mleczko pszczele, pyłek kwiatowy, czy tajemniczo brzmiąca pierzga.

Czytaj więcej o łódzkim ZOO:


Zrób relację ze święta pszczoły i wygraj nawet 500 zł!

Każdy, kto opublikuje artykuł lub fotoreportaż w MMLodz.pl automatycznie weźmie udział w konkursie dziennikarstwa obywatelskiego. Redakcja MM co miesiąc wybierze autorów najlepszych prac i rozda nagrody pieniężne o łącznej wartości 500 zł.
dodaj artykułdodaj wpis do blogadodaj fotoreportażdodaj wydarzenie

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!