Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Święto Łodzi 2012 w całości po łódzku [program]

redakcja
redakcja
MCz (archiwum mmlodz.pl)
"Łodzianie dla łodzian" - tak organizatorzy zapowiadają Święto Łodzi 2012. Impreza odbędzie się już 19 i 20 maja.
Gwiazda Bogusława Sochnackiego w Łódzkiej Alei Gwiazd na Piotrkowskiej

Tegoroczne Święto Łodzi będzie wyjątkowe. W całości będą je współtworzyli łódzcy artyści. - Nie chcemy eksportować "plastikowych" gwiazd - tłumaczy Bartłomiej Wojdak, dyrektor Biura Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą. - Naszym założeniem było wyeksponowanie muzycznej części Łodzi, która sobie świetnie radzi, jest prężniejsza niż w innych miastach, wydaje dużo płyt, zbiera świetne recenzje - dodaje Marcin Tercjak, organizator.

Nie dość, że ma być w całości po łódzku, to jeszcze każdy znajdzie coś dla siebie. Muzyka będzie mocno zróżnicowana. W sobotę (19 maja) posłuchamy takich grup jak Psychocukier, Revlovers, czy Trubadurzy.

To będzie jednak tylko wstęp do głównej atrakcji, czyli "Największego Dancingu w Mieście". Wydarzenie to o tyle nietypowe, że na scenie zagrają członkowie takich zespołów jak Moskwa, L.Stadt, Rezerwat, NOT, Normalsi, 19 Wiosen, Hedone, czy wspomnianych wcześniej Psychocukier i Moskwa. Nie będą wykonywać jednak własnych kawałków, a wspólnymi siłami, w rozmaitych konfiguracjach zaprezentują przeboje od lat 60. do obecnych czasów. Gwiazdami wieczoru będą Michał Urbaniak, Anita Lipnicka i John Porter, Jacek Bieleński oraz Paweł Serafiński.

Niedziela (20 maja) podczas Święta Łodzi 2012 będzie jazzowa i klasyczna. Wystąpią Tomasz Gołębiewski z zespołem, chór gospel oraz Orkiestra Pocztowa. Michał Urbaniak wraz z Pawłem Serafińskim specjalnym występem uczczą pamięć zmarłego niedawno Bogusława Meca. Wszystkich tych wykonań będzie można słuchać w komfortowych warunkach. - Będzie to takie trochę uliczne granie, na dużej scenie, ale ludzi, którzy przyjdą na Piotrkowską zapraszamy, żeby usiedli na krzesełkach przy stolikach - wyjaśnia Tercjak.

Scena będzie położona przy pasażu Rubinsteina i skierowana w stroną al. Piłsudskiego. Dodatkowo, pomiędzy pasażami Rubinsteina i Schillera pojawią się po raz kolejny Trawniki Kultury, a także inne atrakcje. - Będą warsztaty teatralne, zajęcia dla dzieci, happeningi - wymienia Tercjak. - Mamy nadzieję, że będzie to impreza tożsamościowa - kończy organizator Święta Łodzi 2012.

>>> Sprawdź cały program Święta Łodzi 2012<<<

Czytaj więcej o kulturze w Łodzi:

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto