Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

26 sierpnia,. o godz. 18.00, w Centrum Sztuki Współczesnej, Suwałki ul. Kościuszki 45, odbędzie się wernisaż wystawy "Kamień i brąz". Otwarcie wystawy współczesnej rzeźby białoruskiej pt.: “Kamień i brąz”.

26 sierpnia,. o godz. 18.00, w Centrum Sztuki Współczesnej, Suwałki ul. Kościuszki 45, odbędzie się wernisaż wystawy "Kamień i brąz".

Otwarcie wystawy współczesnej rzeźby białoruskiej pt.: “Kamień i brąz”. “Na wystawie zgromadzono przedstawicieli średniego pokolenia, jeszcze niedawno reprezentujących młodą rzeźbę Białorusi. Prace eksponowane tworzą zestaw, w którym tradycje szkoły i profesjonalne rzemiosło umacnia osobisty kontakt autorów. Wszyscy oni są osobowościami o barwnym, czytelnym charakterze i o zróżnicowanej osobistej stylistyce. (…)".

"Z nadejściem tego pokolenia białoruska sztuka pożegnała się ze schematyzmem i dawną pompatycznością. Nowe prace charakteryzuje emocja i formalna świeżość. Rzeźba stała się zwierciadłem wartości intelektualnych i humanistycznych we właściwym współczesności kontekście kulturalnym”. Tekst pochodzi z katalogu do wystawy, autor – Iryna Kałomienskaja, krytyk sztuki; wolny przekład – Andrzej Strumiłło.
Wystawa została zorganizowana dzięki pomocy Muzeum Podlaskiego i Muzeum Rzeźby im. A. Karnego w Białymstoku

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!