Studniówki i żałoba. W liceach w Łodzi chaos z terminami balów studniówkowych

mach

Komitety studniówkowe w zamieszaniu negocjują terminy zabaw części łódzkich szkół – pierwotnie wyznaczone na nadchodzący weekend. Według wstępnych informacji, dniem żałoby narodowej po zabójstwie Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, miała być sobota (19 stycznia). Ale, gdy pierwsze zmiany terminów w najpopularniejszych lokalach aglomeracji zostały już ustalone, okazało się, że żałoba ostatecznie obowiązuje od piątku (godz. 17) do soboty (godz. 19). Zatem późnym wieczorem 19 stycznia wypada już się bawić, dobę wcześniej – raczej nie...
Ci, którzy bawili się w zeszły weekend, mogą mówić o sporym szczęściu...
 Krzysztof Szymczak

Według naszych informacji, operator najpopularniejszych lokalizacji w aglomeracji łódzkiej (Biały Pałac i Czarny Staw) prowadził w środę (16 stycznia) negocjacje z ok. 5 szkołami. Podane niżej – przykładowe – ustalenia (lub ich brak) obowiązywały tego dnia późnym popołudniem.

Wyznaczenie początku żałoby na piątkowy wieczór zaskoczyło m.in. XXXII Liceum Ogólnokształcące w Łodzi, które 18 stycznia zaplanowało zabawę w Czarnym Stawie. Trwają negocjacje.

Także II LO w Łodzi miało się bawić w piątek – w Białym Pałacu. Nowa data to środa (23 stycznia). – Rozważaliśmy zmianę już wtedy, gdy była mowa o obowiązywaniu żałoby tylko 19 stycznia. Przecież formalnie weszłaby wtedy w życie o godz. 00:00 z piątku na sobotę. Zatem część balu po północy nałożyłaby się wtedy na żałobę... - zauważa Dariusz Jędrasiak, wicedyrektor II LO.

XIII LO w Łodzi zdążyło już zrezygnować z dawno zarezerwowanego na sobotę terminu w Czarnym Stawie – zanim okazało się, że 19 stycznia wieczorem żałoba już nie obowiązuje... Według informacji, które uzyskaliśmy wieczorem od uczniów, studniówkę przełożono na czwartek (24 stycznia).

W najpopularniejszych lokalizacjach studniówki rezerwuje się nawet z 2-letnim wyprzedzeniem, zatem wyznaczenie nowych – weekendowych – terminów w sezonie jest praktycznie niemożliwe...
Większość studniówek to imprezy na kilkaset osób, z zamówionym łańcuchem dostaw do lokalu, specjalnymi życzeniami dotyczącymi np. tortów. Poza tym uczennice mają wyznaczone zabiegi kosmetyczne, a część grup maturzystów dojeżdża na zabawy wynajętymi na konkretne godziny limuzynami.

Co słychać w regionie?

W sobotę na balach studniówkowych będą się bawić uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łowiczu, ZSP nr 2 w Łowiczu, łowickiego liceum pijarskiego oraz ministerialnej szkoły rolniczej w Zduńskiej Dąbrowie. Z naszych informacji wynika, że wszystkie one odbędą się zgodnie z planem.
- Nie będzie z tym problemu, gdyż żałoba kończy się o godz. 19, a my rozpoczniemy chwilę po – informuje Dariusz Żywicki, dyrektor ZSP nr 1 w Łowiczu. Podobnie jest w szkołach pijarskiej i rolniczej. Jedynie uczniowie ZSP nr 2 mieli rozpocząć bal o godz. 18, ale z powodu żałoby narodowej został on przesunięty o godzinę.

współpraca: Rafał Klepczarek

Zobacz też:

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

18.01.2019, 22:10

Ile zamieszania dla kilku promili poparcia.

18.01.2019, 11:37

Dla KGB taki Stefan zawsze był "prawdziwym skarbem" szczegolnie wtedy, kiedy chcieli usunac kogos niewygodnego. Zawsze mozna bylo zwalic na niepoczytalnosc. KGB dokonywalo precyzyjnej obrobki takiego "stefana" i narzedzie do likwidacji wyznaczonej ofiary bylo gotowe. Adamowicz zadarl z PO i z tymi, ktorzy stoja za PO/Targowica, policja/prokuratura prowadza przeciwko Adamowiczowi sledztwa, PO zazadalo,zeby nie startowal i sie usunal,a on nie posluchal a jednak juz go nie ma. Kiedy slysze peany/hymny pochwalne nt. Adamowicza, to ogarnia mnie pusty smiech. Nie zasluzyl na to,zeby zostac okrtunie zamordowany,ale nie byl swietym, ciazyly na nibardzo powazne zarzuty. To co sie teraz dzieje, to jakas orwellowska makabra! Traktowanie osoby z zarzutami prokuratorskimi jak bohatera narodowego to farsa, to policzek wymierzony uczciwym ludziom. To jest wybitnie demoralizujace. Mowi ludziom ze swiecznika, ze nie musza byc uczciwy, bo i tak zostana bohaterami. A ja nie zrezgnuje z podejrzewania PO/Targowicy o to,ze macali w tym palce. Mam takie prawo, no chyba, ze to mowa nienawisci.

18.01.2019, 11:31

do wyborcy: a nie przeszkadza ci trzydniowa żałoba ogłoszona przez tow. Hannę Z?

18.01.2019, 11:20

Weźcie się za Owsiaka, nie widzieliście jak on podłe się zachowywał? Nie zapewnił i nie zapewnia żadnej ochrony na takich imprezach. Jak piszą Blogerzy, Internauci::"Owsiak w obliczu tragedii tańczy, opowiada dowcipy i podaje numer konta, i nic go nie obchodzi konający Adamowicz, za to ujada na PiS ten podlec. Wraca do liczenia z żoną kasy, a Adamowicza ma gdzieś". I tak wygląda prawda. "Teraz winą obarcza PiS, i plastyczkę Basię Pielę i prof. Pawłowicz.Owsiak dość szczucia na Polaków, zanim twoje bandyckie szczucie wbije komuś nóż w serce. Swoim karkom nakazuje prześladowanie Piotra Wielguckiego, znanego Blogera. Czy i tu dojdzie do tragedii Owsiaku? Niech tylko coś jeszcze się stanie u Matki Kurka to będzie wiadomo, że to twoja robota. Rozesłałeś ogromna liczbę listów szkalującyh tego Blogera, ty podły mataczu, szczujesz Polaków na Polaka. Za to powinna ciebie spotkać kara"

18.01.2019, 08:41

Szkoda ze tak się stało ale mamy żałobę i od rana do wieczora w mediach nic tylko Adamowicz. Może pomnik mu postawimy, pozmieniamy nazwy ulic . Pytanie czy ten pan by tego chciał ? I tyle szumu dokoła. I rodzina na wiecach i przemówienie i wpisy żony. Wiele z nas po tracilo bliskich i wielu z nas nawet po latach nie umie o tym bólu rozmawiać. Żałoba powinna objąć tylko Gdańsk. Czy Trump przyjedzie na pogrzeb??

18.01.2019, 00:19

wyborca dlaczego nie robiłeś imprezy trzydniowej jak ci hanka platformianka zaserwowała 3-dniową żałobę? tylko się do pisiorka dopieprzasz jak jest jednodniowa ogólnopolska w dniu pogrzebu.

17.01.2019, 23:17

Mam komunikat dla wojewody. Nie zamierzam przestrzegać twojej żałosnej inicjatywy. Tym bardziej zrobię imprezę w tym dniu pisiosrku. Pocałuj się w D!

17.01.2019, 23:15

gość masz rację robią z szemranego polityka męża stanu.a ta pożal się Boże żałoba to baaardzo gruba przesada.bardzo bardzo.

17.01.2019, 21:28

A dlaczego mają się nie odbyć studniówki. Ja rozumiem zginął niewinny człowiek.Stała się wielka tragedia...Oddajmy cześć. Ale nie popadajmy w jakaś obsesją. Zycie toczy się dalej. To co obserwuje w mediach to już przesada.

17.01.2019, 21:17

J b L
opisałeś członka platformy obywatelskiej w pigułce.Łatwo ci poszło bo opisałeś ludzi ze swojego kręgu znajomych.Tacy byliście przez te 10 lat waszych rządów z podkreśleniem arogancji i wstrętu do społeczeństwa.dodałbym do tego niegospodarność,złodziejstwo,cwaniactwo,nakłanianie do przestępstwa i zdradę interesu narodowego.zresztą po twoim stosunku do prezydenta Polski widać waszą wraźliwość i empatię.wasz prezydęt bul przy profesorze prezydencie Lechu Kaczyńskim to gucio-pierdoła z kreskówki.zresztą cała wasza armada POlityków to niby premierzy i niby ministrowie.A mordę to masz ty i to taką spłaszczoną od całowania makrelowej niemieckiej dup.y.
Na drugi raz jak będziesz prowokował innych do bicia się w piersi,to najpierw zacznij od swoich,a później wal w cudze.

17.01.2019, 18:33

oglądajcie Idź Pod Prąd. Stawiają odważne tezy, że mord jest przykryciem afery szpiegowskiej w chińskiej firmie telekomunikacyjnej, a zabójca nie był zwykłym cie ciem tylko przeszkolonym zabójcą. Zadał 2 lub trzy precyzyjne ciosy, dodatkowo prezydent Gdańska był ubrany na zimno. Tak łatwo trafić między żebra i trafić w serce? Psychopata zadaje na oślep ciosy, a nie precyzyjnie. Dodatkowo dziwne że nie uciekł, miał czas, całe 15 sekund mówił, strzelały pedardy. Nikt przez kilka minut nie zorientowałby się że prezydent osunął się.

17.01.2019, 16:01

miro
Z tym obarczaniem winą Owsiaka za morderstwo z pisowskim okrzykiem na ryju,wpisałeś
się w trzyletnią politykę arogancji ,buty,nienawiści do przeciwników politycznych,
szyderstwa,zarozumialstwa,pazerności,chamstwa i wstrętu do społeczeństwa.
A pisanie o zasługach tego nibyprezydenta,to jest kpina z tych co pamiętają jego wyczyny.
Zakończę stwierdzeniem,przed którym ta bardzo się bronisz.
Pisowcy!!!!!!
---------- Zamknijcie te zdradzieckie mordy-------

17.01.2019, 13:09

Wejście w dorosłę życie ludzie patrzmy na to realistycznie, są szkoły którę nie organizują wcale studniówek

17.01.2019, 12:47

Do Anonim 12,13
Babcia może nie dokształcona,ale ty również słabo czytasz,bo przedmówca "i tyle w tym temacie"wyrażnie zasugerował,że to prezydent z PIS na POlecenie tak zrobił.A z tą nienawiścią i szczuciem partii rządzącej to trochę przesadziłeś.teraz mówisz o rozumie,empatii o człowieczeństwie?a zapomniałeś co było po Smoleńsku? sikanie do zniczy na Krakowskim Przedmieściu,wyśmiewanie Prezydenta i jego zasług,koparki na ulicach sprzątające znicze,lanie wodą po ulicy,blokady miejsca spotkań żałobników przez służby miejskie,bicie obrońców krzyża,przepychanki o miejsce pochówku,walka o nazwy ulicitp,itd.a wtedy dla przypomnienia gronkiewicz była prezydentem stolicy.to jest empatia i człowieczeństwo?to miłośnicy platformy wynieśliście z domu?dlaczego teraz za groźby w internecie są aresztowania?a minister sikorski mówiąc o dożynaniu watah odpowiedział karnie?przecież nawoływał do morderstwa! Idąc tokiem myślenia kolegów z twojej partii PO winą za to morderstwo trzeba obarczyć owsiaka,bo on zorganizował tą imprezę i nie zapewnił bezpieczeństwa.

17.01.2019, 12:13

Jeśli już macie potrzebę krzyczeć "babciu", to może wypada się trochę dokształcić. To nie PO nakazało, tylko Prezydent, który jest z ramienia PiS... Ochłońcie trochę od tej niedoinformowanej i przekłamanej nienawiści i uszanujcie człowieka, który zginął przez taką właśnie nienawiść i szczucie partii rządzącej... Nie wiem, czy takie emocje i retorykę wynosicie z domu, nie wiem, co na to wasi rodzice, dziadkowie...Gdzie rozum, gdzie empatia i gdzie człowieczeństwo???? Smutne...

17.01.2019, 12:08

Jeśli już musicie krzyczeć

17.01.2019, 11:56

No i przez tragiczną śmierć jakiegoś POdejrzanego osobnika z Gdańska co wcale takim krystalicznie czystym człowiekiem nie był....zamarło życie... w całej Polsce,dzięki partyjnym kolegom i koleżankom pana Adamowicza.Panie Prezydencie Duda dlaczego uległeś presji POpapranej partii! Zepsułeś dzieciakom wejście w dorosłe życie i jedyny niepowtarzalny bal.kto był to wie o czym mówię.W dniu pogrzebu to powinna być żałoba narodowa po śmierci górników,albo tych młodych niewinnych dziewczyn z Koszalina,a już wysyłanie samolotu rządowego po milionerkę żonę Adamowicza do Londynu to wałek pierwszej jakości.samoloty rejsowe latają co dwie godziny.Nieraz kilkudziesięciu Polaków oszukanych przez biuro podróży koczuje na lotniskach gdzieś po świecie i wszyscy mają ich w dup..ie.po nich nikt nie wyśle samolotu i co więcej nikt nie odpowie karnie za te oszukaństwa! Czaskowski w Warszawie to nawet pana Adamowicza zrobił honorowym obywatelem miasta! Pani Zdanowska bardzo proszę żeby Pani te głupie POmysły nie przyszły do głowy.Nie wystarczyło się pomodlić za zmarłego,przeprowadzić rzetelne śledztwo i surowo ukarać winnego,a nie przeprowadzać taką szopkę jakby Papież umarł.Chyba jak święty Jan Paweł II zmarł to tez była żałoba kilkudniowa.Porównywanie tych dwóch osób nie mieści się nawet w moich kanonach myślowych...

17.01.2019, 10:54

po nakazalo..po się dostosowalo..a reszta holoty ma wykonać nakaz..za takich nas maja....

17.01.2019, 10:35

do 1234
żenujące jest to co piszesz, wystawiasz o sobie opinię.

17.01.2019, 09:41

Osobiście p. Andrzej Duda powinien zapłacić poszkodowanym restauratorom albo zwrócić pieniądze szkołom. Niech odpowiada za swoje uczynki ale swoim majątkiem, nie z budżetu. To jego decyzja.
Rozumiem żałobę jak Tuplew runął na ziemię, zginęło 96 reprezentantów naszego kraju z różnych organizacji. Zrozumiałbym żałobę jakby umarła osobistość pokroju marszałka Józefa Piłsudskiego.
Nie rozumiem żałoby z racji tragicznej śmierci prezydenta Gdańska. Do niedzieli nawet nie wiedziałem że ktoś taki był i jak nazywał się.Lokalny polityk z Łodzią nie mający nic wspólnego. Żałoba powinna być tylko na pomorzu jeśli już

17.01.2019, 09:18

Po

17.01.2019, 09:09

Studniówki to prywatne imprezy a nie państwowe . Odwoływanie ich to już chyba przesada ale na pewno nie obowiązek . Może śluby tez odwołali ? Imprezy państwowe to nie prywatne .

17.01.2019, 09:05

co za debilizm...może niech komunikacja stanie i sklepy zamknąć?!?