Sabina Świątkowska z łódzkiej ASP przygotowała projekt pawilonu wystawienniczego, jaki miałby stanąć w Łodzi w 2022 r. W budynku miałaby się znaleźć sala konferencyjna, kawiarnia i recepcja.

Sabina, studentka piątego roku architektury wnętrz na łódzkiej ASP umiejscowiła swój pawilon na rogu ulic Nowowęglowej i Nowotargowej, gdzie ma zostać założony park.

Kształt budynku ma nawiązywać do kwiatu lilii. Największą część powierzchni przeznaczono na cele wystawiennicze, ale w budynku mogą się też znaleźć sale konferencyjne, kawiarnia i recepcja.

- Punktem wyjścia do jego stworzenia była rewitalizacja, czyli główny temat Expo 2022 oraz kontekst działki, którą znalazłam pod mój obiekt - tłumaczy autorka. - Pawilon posiada dwie kondygnacje, ale ze względu na spadek terenu, nawet 8 metrów w kierunku dworca, od strony zachodniej widać jedną kondygnację a od wschodniej dwie.

W magistracie projekt się spodobał, ale pytani o jego realizację urzędnicy studzą nastroje. Na razie nie wiadomo czy Łódź zostanie organizatorem Expo 2022. Jesienią miasto chce zorganizować cykl debat łódzkich na uczelniach na temat Expo. - Obok pieniędzy i rewitalizacji ważnym kryterium oceny naszej kandydatury przez społeczność międzynarodową będzie to, jak zaangażujemy naszą społeczność lokalną w projekt - mówi Paweł Bliźniuk, radny.

Czytaj też:

Expo 2022 w Łodzi. Promocja UMŁ na Expo 2015 w MediolanieWiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Student Architektury (gość)

Po ASP spodziewałbym się czegoś bardziej oryginalnego, zeszłoroczny pomysł skrzynek z jabłek był mega kreatywny i wizualnie oraz funkcjonalnie piękny. To wygląda jak budynek usługowy/biurowiec, potrzebne coś KREATYWNEGO i REPREZENTUJĄCEGO POLSKĘ. Kwiat lilii? Wtf? Co to Japonia ? + jak na piąty rok beznadziejne wizki, sorry, ukończyłem właśnie 2gi rok i no przykro mi ale mam ładniejsze i bardziej realistyczne wizualizacje...