Straż miejska w Łodzi nie ukarze siebie mandatem

To oficjalne stanowisko Urzędu Miasta Łodzi - straż miejska nie powinna nakładać na siebie mandatu w związku ze sprawą wulgarnego dopisku na tablicy informacyjnej przed komendą przy ul. Kilińskiego 81.
Upstrzony wulgarnym napisem banner został wymieniony
 fot. archiwum

Banner z obrazkiem konnego patrolu został pomazany czarnym sprejem w ubiegłym tygodniu. Z obserwacji Dziennika Łódzkiego wynika, że dopisek widniał na tablicy przez co najmniej 24 godziny. Regulamin czystości i porządku miasta właśnie tyle czasu daje właścicielowi pomazanej przestrzeni na usunięcie napisu. W pierwszej połowie 2010 r. strażnicy za zamalowane elewacje kamienic, tablice, słupy, itp. wystawili łodzianom pięć mandatów.

Jednak według władz miasta, czas 24 godzin liczy się od momentu powzięcia wiadomości o napisie przez właściciela, nie zaś od godziny pojawienia się zniszczenia - taką interpretacją regulaminu tłumaczy strażników magistrat.

- Nawet jeśli doszłoby w tym przypadku do złamania regulaminu, w podobnych przypadkach właściciel tablicy najpierw dostałby pouczenie, ewentualnie później mandat. Tablica została już wymieniona. Ponadto prezydent Tomasz Sadzyński uważa, że strażników dostatecznie pouczyła prasa- usłyszeliśmy od Magdaleny Sosnowskiej, zastępcy rzecznika prezydenta.

  • Polska Dziennik Łódzki

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Powiązane