(© Polska Press/archiwum)

Dni otwarte w straży miejskiej rozpoczną się w poniedziałek (20 lutego) i potrwają aż do środy (22 lutego). Zwiedzić będzie można m. in. Wydział Dowodzenia przy Kilińskiego, a także porozmawiać z funkcjonariuszami z Animal Patrol. W poniedziałek rozpoczynają się dni otwarte w straży miejskiej w Łodzi. To szansa dla tych, którzy chcą wziąć udział w obecnym naborze do służby.

Łódzka straż miejska ogłosiła nabór na początku lutego. Jest połowa miesiąca, a chętnych do zostania strażnikami nadal nie ma, dlatego służba organizuje dni otwarte, które potrwają od poniedziałku do środy. Na początku, chętni będą mieli okazję zwiedzić Wydział Dowodzenia straży miejskiej przy ul. Kilińskiego 81.

- Pierwszego dnia można będzie zobaczyć m.in. jak wygląda wydział monitoringu miejskiego oraz praca dyżurnych. We wtorek zapraszamy do siedziby przy ul. Rydla 19, gdzie na pytania odpowiadać będą strażnicy Animal Patrolu, Eko Patrolu oraz sekcji konnej. W środę czekamy przy ul. Mokrej 10. Tam opowiemy o pracy dzielnicowych oraz oddziału prewencji. Będzie również okazja zobaczyć naszą salę do nauki sztuk walki, a także siłownię - mówi Marek Marusik z wydziału dowodzenia.

Zobacz też: Animal Patrol w Łodzi: rekordowa ilość interwencji i popularność na całym świecie

Dni otwarte potrwają od godziny 10 do 15. Do 6 marca można natomiast składać dokumenty aplikacyjne, m.in. CV, list motywacyjny oraz kserokopia książeczki wojskowej. Osoby, które poprawnie przejdą weryfikację czeka test sprawnościowy (bieg na czas, rzut piłką lekarską, brzuszki itp.).

Trzeci etap rekrutacji to test z wiedzy ogólnej (historii, geografii, polityki, wiedzy o samorządzie oraz zasad języka polskiego). Ostatnia prosta, to rozmowa z komisją rekrutacyjną oraz badania lekarskie. Do zdobycia jest 9 etatów.

Wydarzenia tygodnia w Łódzkiem
[cs]
[/cs]

Czytaj także

    Komentarze (1)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Janek (gość)

    Propaganda PO przez 8 lat zrobiła społeczeństwu duży bałagan w głowach w sprawach SM i są tego efekty. Formacja obecnie ma bardzo niskie notowania pośród społeczności lokalnej. Praca mało atrakcyjna finansowo, organizacyjnie, żadnego zabezpieczenia socjalnego. Szefostwo tej formacji przede wszystkim dba o własne osobiste kariery i tyłki(pupy),traktując stanowiska kierownicze jak trampolinę do dalszych umizgów i awansów w strukturze samorządowej. Służba niewątpliwie potrzebna w wielu miastach i gminach, przy dobrej organizacji pracy, służąca społeczności lokalnej lepiej od Państwowej Policji. Niestety często zaniedbana finansowo, źle zarządzana przez Komendantów Dyletantów z lokalnych układów biznesowo-politycznych, koteryjek i nepotyzmu. SŁABO TO WYGLĄDA.