Stanisław Sojka w Teatrze Nowym Stanisław Sojka w Teatrze Nowym

(© Łukasz Ratajczyk)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

5. Festiwal Puls Literatury gościł Stanisława Soykę. Muzyk wystąpił z recitalem w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi.

Zobacz także naszą fotorelację z koncertu Rihanny w łódzkiej Atlas Arenie

Wczoraj (7 grudnia) wystąpił z recitalem jeden z najwybitniejszych polskich wokalistów jazzowych Stanisław Sojka
. Muzyk w ramach V Festiwalu Puls Literatury 2011 w łódzkim Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka, zaprezentował utwory ze swojej ostatniej płyty "7 wierszy Miłosza".

Koncert poprzez promocję literatury idealnie wpisał się w ideę festiwalu mającego na celu rozwijanie czytelnictwa. Piąta edycja festiwalu jest kontynuacją i rozszerzeniem inicjatywy rozpoczętej w 2007 roku, w związku z obchodami trzydziestej rocznicy powstania kultowego już niemal czasopisma "Puls". Do tego w sposób oczywisty nawiązuje nazwa festiwalu oraz program oparty na zamyśle ideowym wspomnianego periodyku.

Do udziału w festiwalu zapraszani są wybitni pisarze, krytycy, tłumacze, literaturoznawcy.
Na festiwalowe wydarzenia składają się spotkania autorskie, panele krytycznoliterackie, warsztaty, projekcje filmowe, działania multimedialne oraz tak jak w przypadku występu Soyki koncerty muzyczne.

Zobacz więcej relacji z koncertów w Łodzi:


Kliknij w pierwsze zdjęcie, żeby rozpocząć przeglądanie fotogalerii:

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

xyz (gość)

Czekamy na Soykę ponownie!! To jest super Gość!!. Nie jest egoistą, a to się dzisiaj chwali! Dzięki za wszelką pomoc charytatywną Panie Staszku!!

SoykaFan (gość)

Wspaniały wieczór ze Stanisławem Soyką!. Dobrze się zatrzymać w tej życiowej karuzeli i znów uświadomić, ze "życie nie tylko po to jest by brać...". Dziękujemy Mr Soyka!

fani (gość)

Organizatorzy - zapraszajcie częściej S.Soykę do Łodzi!!!!. Warto!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Czekamy!!!!!

A.K. (gość)

S.Soyka - Wspaniały Muzyk, Skromny Człowiek! . S.Soyka jak zawsze w wielkiej formie - zaangażowany, skupiony, kreatywny, Życzliwy ludziom, zachęcający do refleksji wobec siebie, a dalekosiężnie wobec Innych... Mający szacunek dla publiczności, nie znika jak inni artyści nadęty bez bisów. Serdeczny. Polecam twórczość Pana Soyki tym wszystkim, którzy do tej pory się z nią nie zetkneli. Na tym koncercie zaprezentował utwory będące przekrojem Jego twórczości, za co serdecznie dziękuję! Za kontakt z publicznoscią też piątka :-) Polecam.