(© wizualizacja)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Firma Hellmich Polska, jeden z kandydatów na partnera Łodzi w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego do budowy stadionu Widzewa złożył skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Jeśli sąd uzna, że są przesłanki o unieważnieniu decyzji o zakończeniu negocjacji, rozmowy dotyczące budowy stadionu Widzewa zostaną wznowione.

Marcin Masłowski, rzecznik prezydent Łodzi informuje, że w uzasadnieniu, firma Hellmich Polska wskazuje na rozbieżności interpretacyjne pomiędzy miastem, a inwestorem, dotyczące szczegółowych rozwiązań biznesowych projektu, co doprowadziło do wycofania się firmy z postępowania przetargowego.

Decyzja o złożeniu skargi przez przynajmniej jednego oferenta była jednym z możliwych rozwiązań analizowanych podczas wspólnego spotkania władz Łodzi oraz szefów Widzewa.

Czytaj także

  Komentarze (16)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Widzewiak (gość)

  Jak PO nie zepsuje sprawy budowy stadionu to stadion będzie. Jasno widać ,że PO nie lubi Widzewa , chociażby wskutek pojedynku Boniek Kosecki.

  rrr (gość)

  Widzew to "uśpiony gigant" (wg opinii niezależnych ekspertów), Łks to wiecznie "reanimowany trup" (wg powszechnej opinii).

  abc (gość)

  Ignacy wracaj do pracy i dalej przewracaj gnój skoro jesteś przewrotny.
  Pozdrowienia dla widzewskiej braci!

  nihil novi (gość) (ignacy przewrotny)

  ty - przewrotny - w tył zwrot i wracaj do chlewika. tylko świnie nie mają marzeń. a moim marzeniem jest usiąść na takim stadionie i obejrzeć mecz Widzew vs Liverpool. Raz już oglądałem...ale to było na stadionie, którego już tak naprawdę nie ma. Estado da gruz na śmietniku historii.

  ignacy przewrotny (gość)

  stadion,podziemne parkingi,złote klouzety i puszyste dywany,oj gamonie będziecie widzieć stadion jak świnia niebo.

  PRACOWNIK UMŁ (gość)

  Mówilem że pieniądze ze stadionu miejskiego przy unii zostaną tak przerobione że pójdą na stadion widzewa , a to widzew musiał ogłosić w us że nie jest w stanie spłacać zobowiązań około 8 mln i teraz nie musi placić odsetek rozłożą spłatę na 3 lata i znowu wyjdzie obronną ręką z tej sytuacji a stadion powstanie a na łksie będzie tylko hala .Pracownik UMŁ

  Rodowity (gość) (rys)

  Widzisz Rys nie wysuwaj pochopnych wniosków sugerując się frekwencją na Łks-e.Inna sprawa że z 1,5 tyś Waszych kibiców ok połowa to Uniejów , Włocławek , Pabianice i okoliczne wsie.Druga połowa to imigrancji ze wsi którzy przyjechali tu za pracą , a teraz stanowią obraz patologii łódzkich kamienic.Stadioin oprócz meczów w T-mobile ekstraklasie ma służyć jako miejsce komercyjne (koncerty , imprezy itp).Właśnie po to !!!!

  adam (gość)

  Taka ciekawostka z innej stronki " ... jak to możliwe, że w trakcie kilkumiesięcznych negocjacji Hellmich i miasto nie potrafiły wyjaśnić tak kluczowej dla inwestycji sprawy, jak wielkość powierzchni komercyjnej? W magistracie tłumaczą, że to zwykłe nieporozumienie, które może wynikać z tego, że to Widzew wprowadził firmy w błąd."

  Tylko jak Widzew mógł wprowadzić w błąd skoro to miasto prowadziło negocjacje z zainteresowanymi (trzema) firmami. Przecież to miasto i prywatny inwestor mają być partnerami w budowie stadionu nie klub.

  rys (gość)

  ja sie pytam po co wam stadion ? na 32 tysiecznik przyjdzie 1,5 tys wiesniakow z okolicznych wiosek . wy naprawde jestescie przekonani ze macie kibicow w lodzi ?

  LUK (gość)

  i to ma sens. niech Niemcy budują - oni znają się na tym najlepiej. Może uda się uniknąć scenariusza jak z Wrocławia, Gdańska i Stadionu Narodowego...gdzie stadiony są deficytowe i trzeba do nich dopłacać. Niech postawią stadion, podziemne parkingi, biura , hotel + kolejną galerię handlową...to i tak będzie o niebo lepiej wyglądać niż poczwarek trzytrybunowy za który bierze się miasto na al. Unii. Trzymam kciuki za Niemców. A Hania niech nie kręci - wszystko obserwujemy.