Sport uratuje łódzkie festiwale?

Niektórzy z organizatorów łódzkich festiwali spotkali się z prezydent Łodzi, Hanną Zdanowską.

- Zastanawialiśmy się nad sposobem zwiększenia środków na organizację festiwali, nad tym jak i gdzie o nie zabiegać - mówi Adam Radoń, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier. - O spotkanie zabiegałem od stycznia. Pokazują to kolejne lata, ale trzeba powiedzieć wyraźnie: w Łodzi u podstaw tworzenia budżetu miasta nie ma myślenia o kulturze. Co roku organizatorzy festiwali muszą przywdziewać wór pokutny i prosić o jałmużnę, i co roku znajdzie się ktoś, kto przeznacza na kulturę mniejsze kwoty, choć i tak jest to najmniejsza pozycja w budżecie.

- Możliwe jest zwiększenie kwot na całe zadanie związane z promocją przez kulturę, przesuwając kwoty z innych zadań - tłumaczy radny Bartosz Domaszewicz. - Wystosowałem w tej sprawie pismo do prezydent Łodzi. 5,7 miliona złotych przeznaczone jest na realizację zadania "promocja Łodzi sportowej". Sporą część tych środków, związanych z Eurobasketem, można przekierować na organizację imprez kulturalnych promujących miasto.

- Podchodzimy do naszej pracy poważnie - zapewnia Radoń. - Jeśli dyskusja z miastem będzie musiała odbyć się z pomocą mediów, będzie to prawdopodobnie ostatnia dyskusja. Jestem zawodowym organizatorem festiwalu, jeśli nie będę mógł kontynuować kariery w Łodzi, będę to robił poza nią. Trzeba się zdecydować, czy chcemy być miastem w nowoczesnym rozumieniu, a więc miastem z kulturą, czy tylko sypialnią dla pracowników fabryk.

  • Polska Dziennik Łódzki
Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.