Agnieszka Wojciechowska van Heukelom złożyła doniesienie do prokuratury w sprawie "niezgodnego z prawem obrotu mieniem znacznej wartości"

Agnieszka Wojciechowska van Heukelom złożyła doniesienie do prokuratury w sprawie "niezgodnego z prawem obrotu mieniem znacznej wartości" (© Łukasz Kasprzak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Mieszkańcy wieżowca przy ulicy Piotrkowskiej 235/241, którzy zasłynęli protestując przeciw wycince drzew na skwerze przed ich blokiem, złożyli doniesienie do prokuratury w sprawie sprzedaży przez Spółdzielnię Mieszkaniową "Śródmieście" terenu właścicielowi hotelu "Holiday Inn".

Agnieszka Wojciechowska van Heukelom, pełnomocnik mieszkańców wieżowca przy ul. Piotrkowskiej 235/241, złożyła doniesienie do prokuratury w sprawie "niezgodnego z prawem obrotu mieniem znacznej wartości".

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Śródmieście” była użytkownikiem wieczystym gruntów przy ul. Piotrkowskiej 235/241. W październiku 2009 roku spółdzielnia kupiła je od miasta z 98-procentową bonifikatą, czyli za działkę wartą na wolnym rynku 10 mln zł zapłaciła 70 tys. zł. Ale 5 września 2012 roku SM sprzedała część tego gruntu właścicielowi pobliskiego hotelu. Tymczasem warunkiem przyznania bonifikaty było niesprzedawanie działki przez 10 lat do 2019 r.

Mieszkańcy twierdzą, że spółdzielnia za oddaną hotelowi działkę dostała 1,5 mln zł. Zarzucają też urzędnikom, że nie skorzystali z prawa pierwokupu działki. Urząd Miasta Łodzi twierdzi, że nie skorzystał z prawa pierwokupu terenu gdyż uznał, że "nabycie nieruchomości nie jest zasadne".

UMŁ ma zamiar wystąpić do spółdzielni o zwrotu bonifikaty, której udzielił przekazując jej teren..

Marcin Masłowski, rzecznik prezydenta Łodzi powiedział: - Prezydent może żądać zwrotu kwoty równej udzielonej bonifikacie, jeżeli nabywca przed upływem 10 lat od kupienia sprzedał lub wykorzystał kupioną nieruchomość na inne cele. Zażądamy zwrotu bonifikaty zaraz po tym, jak przeanalizujemy, jaki teren był przedmiotem sprzedaży z 5 września.

Czytaj więcej na ten temat:

- Spółdzielnia Mieszkaniowa Śródmieście odda bonifikatę?

- Przegrali wojnę o drzewa, teraz walczą o parking przy Piotrkowskiej 235/241

Komentarze (18)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

xytwz (gość) (bbb)

Były poseł PO z Łodzi Mirosław Drzewiecki powiedział kilka lat temu "POLSKA TO DZIKI KRAJ", bo tylko w takim kraju mogą się dziać takie naruszenia prawa i nikt ich za to nie rozlicza, organy ścigania nie działają.

on (gość)

widać że pani Agnieszka Wojciechowska van Heukelom pracuję już na swoją kampanie wyborczą. Tylko dlaczego ona kłamie? dobre pytanie prawda :)

pytan (gość)

co wy za bzdury gadać... spółdzielnie musiał sprzedać działki tylko dlatego że właśnie wojciechowska i jej ekipa wiernych blokowało budowę i broniła kilka marnych drzew. Gdy by nie to spółdzielnie by nie musiała sprzedawać działek. Pomyślcie przez chwile ludzie.

pbserwator (gość) (bbb)

SM Śódmiescie jest bankrutem i bez tego , bo Prezio wyprowadza pieniądze na dużą skalę .Szacunek dla pani Agnieszki Wojciechowskiej , za konsekwentną walkę o prawa tych ludzi . Pozostaje mieć nadzieję , że ktoś wreszcie odpowie za te skandale w spółdzielni i mieście

Pomir (gość)

Wyczyścić portfele mieszkańców to ulubione zajęcie naszej łódzkiej władzy.
Czy miasto jest w stanie udowodnić, że ta działka jest po zwaloryzowaniu warta 10 mln a nie 1,5 mln?

g (gość)

Brawo przygłupy! Tylko jak SM będzie musiała oddać miasto 10mlnów, to jak myślicie, z czyjej kieszeni to pójdzie? Well done...

takatam (gość)

W rzeczywistości bonifikatę zwrócą mieszkańcy - raz dwa im czynsze podniosą, żeby odzyskać pieniądze z bonifikaty.

bbb (gość)

Mieszkańcy wieżowca pod kierownictwem pani agniesi ukręcili sobie szunr na szyi, jeżeli spółdzielnia będzie musiała oddać bonifikatę, to albo skończy się to jej upadkiem albo wzrostem czynszu o 100%.

asan (gość) (7016)

nesiol mieszka tez na mnht, w tej kamienicy wybudowanej na wigury (kamienica pod roza). Tam gdzie sa ekskluzywne apartementowce. Ogolnie tamta kamienica tez nie powinna tam powstac, ale co sie robic dla swoich ziomeczkow.... Ty mi pomozesz ja CI pomoge itd

gosc spół (gość) (oi)

Gdzie są organy ścigania w Łodzi, które o niezgodnym z prawem scaleniu i podziale terenu w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 235/241 wiedziały od 2010r. i tak jak w ostatnio słynnej aferze AMBER GOLD nic nie zrobiły.
Nikogo z organów kontrolnych nie interesuje i kontroluje prowadzoną spółkę z o.o. VASCO PROJEKT przez Prezesa SM "Śródmieście", a tam dzieje się "ciekawie".

Polak (gość)

Kiedy wreszcie Narodzie ruszysz na ulicę odebrać co swoje i kraj swój wyzwolić? Polskę swoją ukochaną z rąk polski wyzwolisz ? Kiedy ? Ile jeszcze Narodzie Mój Cię męki będą spotykać zanim ruszysz po wolność i godne życie ? Narodzie proszę Cię wreszcie powstań niech w przebraniach polacy uciekają z Polski !!!

oi (gość)

no to spółdzielnia będzie musiała oddać (spółdzielnia czyli WY). Pan Prezes zrobił już interes życia. Teraz mu to zwisa.

Giuliano l'Amoroso (gość)

Dopiero co ucichły drwali wściekłe piły;
Po drzewach na skwerze zostały trociny;
A już kolejną Łodzią wstrząsnęła afera;
Za sprawą zarządu oraz samego prezesa;
I boleśnie odczuje spółdzielnia finansowe straty;
Gdy do zwrotu nielegalnej przyjdzie jej bomifikaty;
I pójdą w kredyty, pożyczki i czynsze podniosą;
Z torbami puszczą mieszkańców, w skarpetkach i boso;
I otwarcie powiedzieć tu trzeba;
Zniszczą mieszkańców jak na skwerze drzewa....

Wójt Gminy ...........:) (gość)

BY żyło się lepiej ...............................
Czyje to hasło ?????????????
Jak nie umiecie łodzianie myśleć to niestety macie bagno w Mieście Łodzi.