Do przewodniczącego Tomasza Kacprzaka zgłosili się członkowie SM „Śródmieście”, których niepokoi, że jej zarząd sprzedaje działki, które wcześniej kupił od miasta po promocyjnych cenach

Do przewodniczącego Tomasza Kacprzaka zgłosili się członkowie SM „Śródmieście”, których niepokoi, że jej zarząd sprzedaje działki, które wcześniej kupił od miasta po promocyjnych cenach. (© Maciej Stanik)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi Tomasz Kacprzak złożył w piątek u prezydent Hanny Zdanowskiej pismo z apelem skontrolowanie terenów, które Urząd Miasta Łodzi sprzedał łódzkim spółdzielniom mieszkaniowym z 98-procentową bonifikatą.

To reakcja przewodniczącego Kacprzaka na informację o sprzedaży takich działek przez SM „Śródmieście”. Do przewodniczącego Tomasza Kacprzaka zgłosili się członkowie SM „Śródmieście”, którzy dotarli do dokumentów potwierdzających, że jej zarząd sprzedaje za grube miliony działki, które wcześniej kupił od miasta po promocyjnych cenach.

Tomasz Kacprzak powiedział w piątek: - Magistrat sprzedawał spółdzielniom nieruchomości z bonifikatą wyłącznie pod warunkiem wykorzystania ich pod budowę domów spółdzielczych lub wykorzystania ich pod inwestycje ogólnodostępne dla spółdzielców, jak np. droga czy park. Tymczasem okazuje się, że władze SM „Śródmieście” zamiast zrealizować wskazany w umowie cel, zabawiły się w handlarza gruntami i zarobiły na tych transakcjach miliony.

Jako przykład podano działkę na skwerze przy ul. Piotrkowskiej 235/241, którą spółdzielnia sprzedała za 1,5 mln zł. Stanowi ona mniej więcej połowę nieruchomości, jaką w momencie, kiedy miasto sprzedawało ją spółdzielni, wyceniono na 4 mln zł. Spółdzielnia zapłaciła za nią wówczas... 29 tys. zł. W jej sprawie miasto wystąpiło już do SM „Śródmieście” o zwrot bonifikaty.

Ale sam zwrot bonifikaty zdaje się nie satysfakcjonować Tomasza Kacprzaka, który wystąpił do prezydent Zdanowskiej o sprawdzenie, czy w przypadku, kiedy okaże się, że spółdzielnia nie dotrzymała umowy, miasto będzie mogło ubiegać się o zwrot działek.

Czytaj także

  Komentarze (20)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  vty658 (gość) (59)

  Niech się TUSK nie dziwi, że sondaże spadają PO, jeżeli ma takich posłów jak Poseł Stefan N... , co bardzo lubi załatwiać m.in. pracę np. swojemu bratu, zięciowi itd, to dlaczego nie inne sprawy dla Prezesa K Diducha.
  W Łodzi był "baron" Pęczak i kiedyś się jego władza skończyła...., a kiedy posła N.....?

  59 (gość)

  Podobno prezes SM Śródmieście to dobry kumpel Stefana "muchy Plujki" więc ma mocne plecy wśród świń przy korycie centralnego szczebla - i zwrot kasy mu nie grozi.

  fotografista (gość)

  Takich bandziorów powinno sie wieszac na pl Wolnosci... dzieki takim kombinatorom,cwaniakom mamy biede
  za ryj i na szubienice...

  szacunek dla p.Agmieszki (gość)

  Prezesi i ich świta podjudzaja od lat na Panią Agnieszkę, walcząca w obronie praw spółdzielców a ona jak widać robi swoje i to jak skutecznie. Pokazała klasę nie idąc za szefową do innej partii.To mądra i niezależna kobieta.

  prawdziwy-chojeńczyk (gość) (chojny)

  tylko wiecznie coś wymieniają i pchają pieniążki w niepotrzebne inwestycje. Dobre drzwi na klatki wymieniają na nowsze, dobre domofony wymienili na nowe, dobrą kostkę na nową kostke etc. poczytaj na chojny.pl

  chojny (gość)

  A u nas na Chojnach wszystko okey.Wszystkie bloki ocieplone,cyfrowe domofony założone ,niczym nie handlują itd,itp

  xyz (gość)

  Czy mamy rozumieć, ze przewodniczący rady miasta do dzisiaj żył na bezludnej wyspie i nie śledził co się dzieje w Łodzi ?Co za obluda.Po prostu trzęsą portkami bo prokuratura się wreszcie wzięła do roboty.A i o pani Agnieszce Wojciechowskiej ani słowa. Pomaga na od dawna i tylko dzięki niej udało się wykryć ten cały szwindel. Z tego co widzę na zdjęciu siedziała na tej konferencji. Comówiła. ? Chcemy wiedzieć a wy nie piszecie.i PO w sondażach spadło to i przewodniczący bierze się do roboty ale gdzie on do tej pory był?

  Marksan (gość) (MIeszkaniec)

  Pani prezydent ma tyle do powiedzenia w sprawie spółdzielni co Rząd RP do PZPNu, czyli nic. Może tylko odzyskać bonifikatę, jeżeli spółdzielnia postąpiła wbrew prawu. Od naprawy spółdzielni, są spółdzielcy. Jeżeli nie interesują się tym co robią władze tejże, to tak będzie jak do tej pory - folwark i sobiepaństwo. Na lenistwo spółdzielców nie ma lekarstwa - niestety.

  dutex (gość)

  Od stycznia 2010r. o tych zmianach na działkach na nieruchomości w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 235/241 powiadamiana była PROKURATURA REJONOWA, OKRĘGOWA, APELACYJNA w Łodzi oraz PROKURATURA GENERALNA i co sądy umarzały na wniosek prokuratur sprawy, tak jak w przypadku - AMBER GOLD. Wszyscy dawali "zielone światło" i czekali żeby Prezes SM Śródmieście wykonał sprzedaż działek i teraz nagle się ocknęli!!!!

  xtrh (gość)

  "Polska to DZIKI KRAJ" - tak powiedział były poseł PO z Łodzi i miał rację. Ten manewr z działkami został jeszcze przygotowany za czasów Kropiwnickiego i Tomaszewskiego. W UMŁodzi wydaje się warunki zabudowy na życzenie inwestora. Wtedy nie musi obowiązywać prawo, ani budowlane, wodne itd.
  Kiedy organy ścigania zechcą się tym zająć, a może jest im z tym tak wygodne, aby znajomi przejęli działki.
  Sprawa AMBER GOLD pokazała, że gdy osoby mają PARASOL OCHRONY, nic im nie grozi!!!

  ex (gość)

  DLACZEGO barany używacie zwrotów "spółdzielnia zrobiła" "spółdzielnia sprzedała" "spółdzielnia kupiła" itd itp - SPÓŁDZIELNIA TO WY!

  My - spółdzielcy zrobiliśmy
  My - spółdzielcy sprzedaliśmy
  My - spółdzielcy kupiliśmy

  MY SPÓŁDZIELCY ODPOWIADAMY ZA WSZYSTKO CO ROBI PAN PREZES

  Kiedy dojdzie do licytacji długów spółdzielni TO WY SPÓŁDZIELCY ZAPŁACICIE, DOSTANIECIE DO SPŁACENIA I BĘDZIECIE ZA WSZYSTKO ODPOWIADAĆ!

  Nie jakiś Pan Prezes...
  CZY WY TO ROZUMIECIE że jako spółdzielcy - swoimi mieszkaniami odpowiadacie za wszystko co spółdzielcze??

  członek (gość)

  Spółdzielnie mieszkaniowe też się uczą i robią to samo co kler w naszym wreszcie wolnym kraju.

  gość (gość)

  To samo w Radogoszcz zachód. Spółdzielnia robi co chce. Prezes i rado nie dostali absolutorium ale karawana idzie dalej. Teflonowe dziatki, wszystko po nich spływa jak po masełku.