Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy stwarzając Akademię Sztuki Użytkowej chce udowodnić, że malować i rzeźbić może każdy - od gimnazjalisty po seniora.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Inicjatywa rusza w październiku. Wykładowcy, którzy na co dzień uczą studentów wzornictwa przemysłowego, poprowadzą zajęcia dla chętnych spoza uczelni: amatorów i wieloletnich pasjonatów.Mogą nimi być zarówno gimnazjaliści, jak i seniorzy. Spotkania uczestników Akademii Sztuki Użytkowej mają odbywać się raz w tygodniu i nie będą polegały wyłącznie na malowaniu.Będą także zajęcia z rzeźby, rysunku, designu, historii sztuki i fotografii. Jak używać światłocienia, dobierać kolory, czym jest walor, jak stworzyć dobrą kompozycję - nie będzie już najmniejszym problemem. "Studenci" Akademii będą malować martwą naturę, ale także akty, czy portrety, do których zapozują zatrudnieni przez uczelnię modele. Nauczą się podstaw designu i rysunku architektonicznego.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!