Soundedit 2018: Andrzej Korzyński z nagrodą „Człowieka ze Złotym Uchem”

Andrzej Korzyński, ceniony kompozytor, aranżer oraz producent otrzyma podczas łódzkiego festiwalu Soundedit nagrodę „Człowieka ze Złotym Uchem”.

- Mój pomysł na festiwal Soundedit od zawsze był prosty: „robić rzeczy takie, których nie robiono wcześniej”. Pomysł na to, by gościem festiwalu był Andrzej Korzyński nosiłem w sobie od dawna. Również sporo czasu zajęło mi opracowanie całego dnia przeznaczonego dla młodszej publiczności. Oczywiście, na wydarzenie zapraszamy nie tylko dzieci. Zapraszamy każdego, kto ceni muzykę skomponowaną przez laureata nagrody „Człowieka ze Złotym Uchem” oraz miło wspomina filmy o „Panu Kleksie”. Będą koncerty, projekcje, spotkania i warsztaty. A w sobotę na scenie pojawi się Andy Votel, który zaprezentuje wizualno-muzyczną interpretację muzyki i filmów o Ambrożym Kleksie - mówi Maciej Werk, dyrektor festiwalu Soundedit.

Poranek z Panem Kleksem rozpocznie się w niedzielę 28 października w klubie Wytwórnia o godz. 10. Dziecięcy zespół The Recyklofons zagra koncert złożony z utworów Andrzeja Korzyńskiego. Wcześniej odbędą się warsztaty z budowania instrumentów i poszukiwania dźwięków. Propagatorem idei „Recyklofonii” jest Suavas Lewy. Jego metoda polega na własnoręcznym wykonywaniu instrumentów i obiektów dźwiękowych z rzeczy i śmieci pozornie już bezużytecznych oraz swobodnym muzykowaniu. Nacisk kładzie się na tworzenie przez uczestników warsztatów autorskiej wypowiedzi muzyczno-dźwiękowej. Następny punkt programu to projekcja filmu „Akademia Pana Kleksa”. Udział w poranku jest bezpłatny.

O godz. 18 zaś zacznie się „Wieczór z Korzyńskim”. W programie: projekcja filmu dokumentalnego „Andrzej Korzyński - Zagubiony diament”, spotkanie z Andrzejem Korzyńskim i Grzegorzem Brzozowiczem (dziennikarz muzyczny, reżyser filmu o A. Korzyńskim) oraz koncert „Filip Siejka Band gra Korzyńskiego”. Filip Siejka Band wystąpi w składzie: Filip Siejka - skrzypce, Tomasz Torres - perkusja, Paweł Gawlik - bas, Kamil Barański - klawisze. Program koncertu w większości składać się będzie z kompozycji wykorzystanych w filmach Andrzeja Żuławskiego.

Bilety na część wieczorną kosztują 35 zł. Osoby, które kupiły karnet na cały festiwal Soundedit nie muszą kupować biletu na niedzielne punkty programu.

Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit obchodzi w tym roku swoje dziesięciolecie. Towarzyszy mu wiele wydarzeń, nie tylko w Łodzi, a główne punkty programu odbędą się w ostatni weekend października w klubie Wytwórnia.

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.