W zajezdni Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Gliwicach stoi już osiem autobusów marki solaris urbino, przygotowanych do obsługi linii A4. To już bowiem ostatnie dni kursowania na gliwickich drogach tramwajów.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W zajezdni Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Gliwicach stoi już osiem autobusów marki solaris urbino, przygotowanych do obsługi linii A4.

To już bowiem ostatnie dni kursowania na gliwickich drogach tramwajów. Pierwszego dnia września, przypomnijmy, zostaną zastąpione przez autobusy.

Co pojedzie zamiast tramwajów? Jak podkreśla Henryk Szary, prezes Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Gliwicach, są to 12-metrowe pojazdy posiadające bezstopniowe wejścia, wyodrębnione miejsca dla wózków inwalidzkich i dziecięcych, elektroniczną tablicę informacyjną dla pasażerów i głośnomówiący system informujący o najbliższym przystanku.

- Mogą pomieścić do 100 osób i spełniają najwyższą normę ekologiczną EEV, określającą ilość szkodliwych substancji, które wraz ze spalinami przedostają się do atmosfery - zapewnia Szary.

Podróżni będą mogli kontynuować podróż poza Gliwicami na kupionym w T4 bilecie.Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!