Troje oszustów pożyczyło od puławianina 2 tys. zł za obietnicę szybkiego oddania. Dorzucili walizkę, która miała być pełna dolarów. Pieniędzy nie oddali. 75-letni mężczyzna zawiadomił policję.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Troje oszustów pożyczyło od puławianina 2 tys. zł za obietnicę szybkiego oddania. Dorzucili walizkę, która miała być pełna dolarów. Pieniędzy nie oddali. 75-letni mężczyzna zawiadomił policję.

Na początku lipca do mieszkania starszego człowieka zawitały trzy osoby. Poprosiły o pożyczenie pieniędzy na operację, której pilnie musiał się poddać kolega nieznajomych ranny w wypadku. 75-latek pożyczył 2 tys. zł, którą to sumę mieli jak najszybciej zwrócić pożyczkobiorcy. Byli nimi dwaj mężczyźni oraz jedna kobieta. Zabezpieczeniem pożyczki miała być walizka pełna dolarów. Pomimo że była zamknięta na kłódkę, staruszek nie nabrał podejrzeń do interesantów. Niestety, trójka osób już więcej nie pojawiła się u puławianina.

Policja wykonała portrety pamięciowe oszustów. Oto szczegóły.

Pierwszy mężczyzna – w wieku około 40 lat, wzrostu około 170 cm, atletyczna budowa ciała, włosy krótkie czesane na tzw. „jeża”. Mężczyzna był ubrany w jasną koszulę w kratę oraz szare spodnie.

Drugi mężczyzna – w wieku 70–75 lat, wzrostu około 180 cm, szczupłej budowy ciała, włosy siwe krótkie. Ubrany był w koszulkę z krótkim rękawem.

Kobieta – w wieku około 30 lat, wzrostu około 160 cm, krępej budowy ciała, twarz okrągła, włosy proste, średniej długości koloru blond. Kobieta miała na sobie kapelusz koloru beżowego.

Osoby, które rozpoznają sprawców lub posiadają informacje na temat przedmiotowego zdarzenia proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Puławach pod nr. Tel. 081 81-88-90-209. W razie uzasadnionych wątpliwości natychmiast należy powiadomić policję pod numerem 997, z telefonu komórkowego 112.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!