Siatkówka: Budowlani Łódź vs. Atom Trefl Sopot - mecz prawie jednostronny [zdjęcia]

Espoir
Espoir
Siatkarki Budowlanych Łódź zmierzyły się na własnym terenie z Atomem Trefl Sopot - obecnym liderem w tabeli PlusLigi Kobiet. Niespodzianki nie było i mimo wszelkich prób zespół zajmujący niższą pozycję musiał ulec pod naporem przeciwnika.
W poprzednim meczu siatkarki Budowlanych Łódź niestety również przegrały

We wczorajszym meczu (23 listopada) przyjezdne dosłownie zmuszały nasze siatkarki do popełniania błędów. Już przed pierwszą przerwą techniczną boisko opuściła Karolina Kosek, a na jej miejsce wstąpiła Ewelina Mikołajewska - trener starał się robić częste zmiany, celem niwelowania kolejnych błędów.

Od samego początku widać było, że zawodniczki z Sopotu przyjechały, by wygrać ten mecz. Z każdą minutą przyjezdne coraz bardziej oddalały się wynikiem od siatkarek Budowlanych, które z wielkim trudem starały się dotrzymać im kroku.
Pierwszy set był jednostronny i chociaż siatkarki z Łodzi zdobyły kilka punktów pod jego koniec, to niestety nie był to wystarczający wysiłek i w rezultacie przegrały seta 18:25

Druga część spotkania była już bardziej wyrównana i z początku obie drużyny szły "łeb w łeb". Jednakże im bliżej końca drugiego seta, tym gorzej radziły sobie łodzianki. Trener postanowił przywrócić na boisko zdjętą w pierwszym secie Karolinę Kosek, jednak to nie było wystarczającym wzmocnieniem dla siatkarek Budowlanych, które musiały ulec i tym razem, przegrywając 19:25

Budowlane zawalczyły w trzecim secie

Wszystko wskazywało na to, że kolejny set również będzie bardzo niekorzystny dla łodzianek i znajdowało to swoje potwierdzenie w wyniku. Z każdą minutą przyjezdne coraz bardziej uciekały naszym siatkarkom i podczas drugiej przerwy technicznej sopocianki prowadziły już 5 punktami (16:11).

Wtedy nastąpił przełom. Mimo dużych strat, Budowlane zaczęły minimalizować przewagę przeciwniczek i doprowadziły do remisu. Końcówka seta była bardzo wyrównana i żadna z drużyn nie chciała się poddać, jednak dzięki ataku Helene Rousseaux łodzianki w końcu zakończyły seta wygrywając go 27:25.

Mimo wszelkich starań, łodzianki nie zdołały już dłużej stawiać oporu gościom. W ostatnim secie nasze zawodniczki początkowo miały lekką przewagę, ale już przy pierwszej przerwie technicznej sopocianki objęły prowadzenie. (8:6). Końcówka była już jednostronna. Trener łodzianek wprowadził Katarzynę Brydę przy stanie 17:23 dla sopocianek, ale niestety nie udało się zdobyć już żadnego punktu i set zakończył się wynikiem 17:25 dla przyjezdnych.

Nagrodę MVP meczu odebrała zawodniczka Atomu z numerem 12 - Neriman Ozsoy.

Budowlani Łódź – Atom Trefl Sopot 1:3 (18:25; 19:25; 27:25, 17:25)

Organika Budowlani Łódź:
Rosseaux, Kosek, Mróz, Golec, Mirek, Wójcik, Ciesielska (libero) oraz Mikołajewska, Kwiatkowska, Grbac, de Paula, Bryda.

Atom Trefl Sopot: Ssuschke, Voigt, Ozsoy, Fernandez, Wilk, Kożuch, Sieczka, Maj (libero) oraz Konieczna, Bełcik, Sieczka, Świeniewicz.

Kibiców zapraszamy serdecznie do hali sportowej MOSiR na kolejny mecz naszych siatkarek, który odbędzie się 5 grudnia, o godzinie 18. Przeciwnikami dla Łodzi będzie Tauron MKS Dąbrowa Górnicza.