Trzymamy kciuki za Katarzynę Brydę

Trzymamy kciuki za Katarzynę Brydę (© archiwum poskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W sobotę siatkarki Budowlanych w sobotę inaugurują sezon meczem z Tauronem inaugurują sezon PlusLigi kobiet. Mecz w w Dąbrowie Górniczej rozpocznie się o godz. 17. Tauron jest naszpikowany gwiazdami. Ostatnio pierwsze skrzypce gra w zespole była zawodniczka Budowlanych - Katarzyna Zaroślińska. To m.in. dzięki jej świetnej postawie zespół sięgnął po Superpuchar, pokonując dwa najlepsze zespoły minionych rozgrywek.

Tauron ma ambicję walczyć o mistrzowski tytuł. Ma ustabilizowany mocny skład. Po raz pierwszy natomiast zawodniczki z Dąbrowy wystąpią w ligowym meczu w... spódniczkach.

Budowlani stawiają sobie skromniejsze cele - wygrać kolejny mecz i pokazać siatkówkę na jak najwyższym poziomie. Drużynie potrzeba liderki, która w trudnych momentach poderwie go do walki. Miejmy nadzieję, że będzie nią wicemistrzyni olimpijska z Londynu 28-letnia amerykańska rozgrywająca Courtney Thompson, którą fachowcy typują na jedną z gwiazd ligi.

Wiele do powiedzenia będzie miała 31-letnia środkowa Sylwia Pycia, która została kapitanem Budowlanych.
Trener Maciej Kosmol ma nadzieję, że jego podopieczne zagrają jeszcze lepiej niż w zwycięskich sparingowych pojedynkach z trzecim zespołem ligi niemieckiej VfB Suhl. Jakość gry Budowlanych pozostaje zagadką, wszak w letniej przewie dołączyło do zespołu siedem nowych zawodniczek. Miejmy nadzieję, że powstał team lepszy od tego, który walczył w ostatnich latach. Niestety liga straci trochę na urodzie, bowiem zabraknie w niej łódzkiej libero - Katarzyn Ciesielskiej, która niedługo zostanie mamą. Budowlani zajmowali w ekstraklasie czwarte, szóste, a ostatnio ósme miejsce.

Skład Budowlanych:
Rozgrywające: Marta Wójcik, Courtney Thompson (USA);
Przyjmujące: Katarzyna Bryda, Aleksandra Kruk, Ewelina Mikołajewska, Dorota Ściurka, Irene Hester (USA);
Atakujące: Soraia Neudil dos Santos (Brazylia);
Środkowe: Sylwia Pycia, Dominika Golec, Aleksandra Sikorska;
Libero: Agata Durajczyk.

Czytaj także

  Komentarze (3)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Budowlany (gość)

  Opos ty nawet nie jesteś śmieszny, ty jesteś po prostu beznadziejny.
  Twój cytat w artykule o transferze Oli Kruk "Kolejny bezsensowny transfer. I tak oto mamy kolejny akt dramatu pod tytułem: upadek łódzkiej siatkówki." Teraz kolega Opos umieszcza Kruk w proponowanym przez siebie składzie. Gdyby głupota bolała to zwijałbyś się z bólu na Aleksandrowskiej. Tym samym udowodniłeś, że krytykujesz dla samego krytykowania i gdyby wymienione przez ciebie siatkarki trafiły do Łodzi, to wówczas byś krytykował właśnie te transfery zapewne proponując inne, lepsze zawodniczki.
  W Atlas Arenie przegrywaliśmy do tej pory, bo graliśmy z mocniejszymi przeciwnikami. Przegrać dwukrotnie z Dąbrową (brązowym medalistą ligi), z Cortese (wicemistrzyniami Włoch i zdobywczyniami pucharu) czy Sopotem (późniejszym mistrzem ujmy Budowlanym nie przynosi. Chyba wierzysz w zabobony skoro uważasz, że AA to miejsce przeklęte dla łódzkich siatkarek. Szymańska jest według ciebie lepsza niż Thompson? Bez komentarza.

  Opos (gość)

  A więc zaczynamy. Czy będzie to ostatni sezon naszej drużyny w najwyższej klasie rozgrywkowej ? Niestety, wiele faktów wskazuje, że tak :( Podsumujmy:
  Fakt 1: Drużyna od czasu wejścia do ligi z nieprawdopodobną wręcz konsekwencją spada w dół ligowej tabeli (z prędkością dwóch miejsc na sezon) Logika wskazuje, że w tym sezonie zajmie 10 miejsce (czyli zostanie zdegradowana)
  Fakt 2: Większość domowych meczów nasza drużyna rozegra w AA, w której nie wygrała jeszcze żadnego meczu o stawkę.
  Fakt 3: Trener naszej drużyny zanotował nieprawdopodobną wręcz serię 7 (słownie: siedmiu) kolejny porażek w zeszłym sezonie. Biorąc pod uwagę kalendarz, wszystko wskazuje, ze rekord będzie dalej śrubowany.
  Fakt 4: Drużyna przystępuje do rozgrywek w niepełnym 11-osobowym składzie. Jak się okazuje, najdłuższa w historii przerwa między rozgrywkami okazała się za krótka dla władz naszego klubu (z prezesem na czele) aby skompletować drużynę w terminie.

  Opos (gość)

  Fakt 5: Nasza drużyna w okresie przygotowawczym nie rozegrała żadnego wartościowego meczu sparingowego (mam tu na myśli mecze z drużynami 1-5) a te które rozegrała w większości zakończyły się porażkami i to za 3 pkt (często w setach do 13 czy 16)
  Fakt 6: Nasza drużyna gra nieprawdopodobnie prostą i schematyczną siatkówkę. W ostatnim sparingu (w którym to miała zagrać na 100%) praktycznie nie było kombinacji (np. atak z jednej nogi, czy zejście z boku do środka, itp.) tylko lewe-prawe.
  Fakt 7: Większość transferów to niewypały, w dodatku nie widać w tym zadniej przemyślanej strategii czy długofalowej polityki. Jak powinien zatem wyglądać skład naszej drużyny ? Np. tak: przyjmujące: A. Wójcik, Liliom, Kurnikowska, Kruk, atakujące: Fresco, Wawrzyniak, środkowe: Kąkolewska, Kuczyńska, Golec, rozgrywające: M. Wójcik, Szymańska, libero: Durajczyk., trener: Wiktorowicz, Czaja lub Bujek.