(© Paweł Łacheta)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Pierwszy samolot nowego połączenia z Kopenhagą wylądował na lotnisku w Łodzi w poniedziałek po godz. 14. Loty do Danii będą odbywać się sześć razy w tygodniu.

Pierwszym samolotem z Kopenhagi przyleciało do Łodzi 22 pasażerów. Z Łodzi do stolicy Danii odleciało 14 osób. Połączenie z Kopenhagą obsługują samoloty CRJ 200, które na pokład mogą zabrać do 50 pasażerów.

Linie lotnicze SAS, które uruchomiły połączenie z Łodzią, chwalą się tym, że od trzech lat jest najbardziej punktualną linią w Europie. W poniedziałek jednak samolot do Łodzi przyleciał z kilkuminutowym opóźnieniem spowodowanym przez śnieżycę w Kopenhadze.

Czytaj więcej na ten temat, zobacz więcej zdjęć:
- Pierwszy lot z Łodzi do Kopenhagi [ZDJĘCIA]
- Port lotniczy w Łodzi. Pierwszy lot z Kopenhagi

Czytaj także

  Komentarze (5)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  IleKosztuje.pl (gość)

  W Warszawie jest konkurencja LOT-u oraz latają większe samoloty, co oznacza, że można zaoferować niższe ceny. Lot w 2 strony jest tam 25% tańszy (śr. o 280 zł), wliczając dojazd (paliwo i parking przy lotnisku), ale nie licząc zmarnowanego czasu na dojazd (łącznie 4h). Z innych portów: Poznań i Wrocław - również teoretycznie taniej jest lecieć SAS-em, ale trzeba doliczyć jeszcze więcej na dojazd (samochodem w dwie strony to jakieś 160 zł) + parking. W sumie wychodzi więc niewiele taniej (a czasem nawet drożej) niż z Łodzi. Główną niedogodnością są beznadziejne godziny lotów z Łodzi.

  Łodziak (gość)

  Władze lotniska są do niczego, ten sam lot tylko Wawa-Kopenhaga jest tańszy niz z Łodzi!!!!! To samo tyczy sie wszystkich lotów wakacyjnych czarterowych. Wszystkie, powtarzam wszystkie wycieczki typu Egipt, Bułgaria, Turcja itp. są z Łodzi droższe średnio o 200 zł. Jeżeli władze lotniska nie potrafią wynegocjować przynajmniej takich samych cen jak z Wawy czy innych miast to znaczy że niech lepiej zajmą się inna robotą.